Menštruácia - zrazená krv

veriine
21. feb 2018

Žienky poraďte, moja menštruácia má formu zrazenej krvi. Je to nejaká vážna vec, alebo je to celkom normálne a mávate to aj vy.
Za rady ďakujem.

zuzka1120
21. feb 2018

Podľa mňa je to norma, mávam to aj ja skoro počas celej ms.
Sú zrazeniny alebo aj pri močení vychádza zrazená.
Ale skús sa spýtať dr keď pojdes najbližšie.

kakalake
21. feb 2018

@veriine
Krv sa zbiera v sliznici maternice uz od konca mestruacie cize je v nas dlhsie a pocas tej doby sa pozraza a preto mame v pocas menstruacie aj taketo zrazeniny..ale ak sa ti zda ze su az priliz velke tak by som zasla za Dr.pokial nie tak sa nemusis bat je to normalne...

moonglow
21. feb 2018

pri menštruácii dochádza k odplupeniu sliznice maternice a ta musi z tela von ... to su tie "zrazeniny" 😉

meggan22
22. feb 2018

@veriine máš tých zrazenín veľa? lebo občasné zrazeniny sú v poriadku. ak ich máš však veľa, sú veľké a objavujú sa počas celej alebo skoro celej menštruácie, môže ísť o polyp...dva dni dozadu som bola na preventívke a doktorka mi ho našla. tiež sa občas vyskytla nejaká zrazenina, to je normál, avšak posledné 3 až 4 mesiace ich bolo fakt dosť, tak som sa objednala na preventívku, spomenula som to doktorke a tá našla v maternici spomínaný polyp... takže ja ti radím ísť s tým za doktorkou, tá ti najlepšie povie, či je to v poriadku alebo nie. držím prsty 😉

veriine
autor
22. feb 2018

Ďakujem dievčatá 😉 určite to spomeniem mudr., len som chcela zistiť, či to je bežné aj inde.

flavica
22. feb 2018

mne sa tiez stava casto, ked mam najsilnejsi den ms 🙂

monicka144
22. feb 2018

Ja by som povedala, že je to normálne. Ono záleží aj od toho, aký menzes mávaš. No napríklad ja to takto mávam bežne