Meniskus - operácia

maxx789
23. júl 2024

Ahojte ľudia mal som operáciu kolená presnejšie meniskus a chcel by som sa spýtať či niekto nemá nejaké skúsenosti alebo vie o tom niečo? Odstránenili my menisko ktoré bolo poškodené a zdravé nechali je možné že sa môžem vrátiť k športovej aktivite??? ( Futbal cvičenie..)

mirage
23. júl 2024

@maxx789 co ti povedal lekar? Ja som po operacii 4. mesiac a rekonvalescencia ide pomaly.

maxx789
autor
23. júl 2024

@mirage mne povedali že po mesiaci začnem chodiť a postupné sa môžem vrátiť k športu mesiac dva a môžem.. vám tiež odstránili meniskus?

120898ka
23. júl 2024

@maxx789 po meniskuse na druhy deň domov bez barli hneď cvičenie plna zataž kolena

maxx789
autor
23. júl 2024

@120898ka ako to že bez barli? A aké cvičenie konkrétne?

120898ka
24. júl 2024

@maxx789 no mne odstranovali poškodenu čast rehabilitačna sestra povedala že barle nepotrebujem a take zakladne ako ohybanie kolena napinanie svalu a tak ani rehabilitacie som nepotrebovala

20erika07
24. júl 2024

@maxx789 na jednom kolene som mala odtrhnuty meniskus, drzi 20rokov ale je tam mierny diskomfort, nemozem ani drepovat kolko by som chcela. Druhe koleno 3x operovane ale aj ine časti, to uz duplom nebude nikdy svieže. Ani obuv nemozem hocijaku a na boso to bolia najviac tie kolena.
Mala som rozne zotavovania, ked mi robili koleno ortopedi ,tak barly odhodit do 5 dni a zatazovat koleno, to mi vydrzalo len 3 roky. Chirurgovia boli opatrnejsi, minimalne 2 tyzdne o barlach, ale potom poctiva rehabka na spevnenie svalstva. Najviac odporucali bicykel a ked si sadnes na nieco vysoke, kde mas nohy vo vzduchu tak dvihat tu nohu hore dole, to bolo tiez dost ucinne. Od poslednej op kolena mam 6rokov, ale to som sa naozaj poctivo zotavovala, nic som neurychlila. A klop klop. My mame s klbami v rodine vrodené, tak je to horšie.
Myslim si , ze budes moct plnohodnotne vykonavat šport a cvicenie, ved plno futbalistov to zazilo xkrat.

maxx789
autor
24. júl 2024

@20erika07 ďakujem ti veľmi za odpoveď.
Ja som už asi 4dny po operácii robim nejaké cvičenia a chodim na barlach čo je podľa teba lepšie? Byť na barlach 1/2tyzdne alebo ako píšeš hneď treba zaťažovať koleno ..

20erika07
26. júl 2024

@maxx789 no mne to nepomohlo odhodit barle co najskor, večne som mala aj tak problémy a po 3 rokoch som musela ísť znova. Obycajna chôdza s barlami, kludne aj dostupovanim myslim, ze tie 2tyzdne je ok, popritom to cvičenie, to je dobrá kombinácia. Svaly neochabnu a operovana časť nebude zaťažená pri riadnej chôdzi ,pekne sa to zahoji. Ale to je len moj nazor po mojich skusenostiach, každý to má inak, bud prikazane alebo odskúšané, a na kazdeho to malo iný výsledok. Pocuvaj svoje telo, vseobecne plati, dovolit si len toľko aby to nebolelo a nepreťažovalo sa v procese hojenia.

maxx789
autor
26. júl 2024

@20erika07 ešte raz vďaka za rádu 🙏 drž sa

20erika07
26. júl 2024

@maxx789 ďakujem, aj ty sa drz, skore zotavenie👍🍀