Menierov syndróm - liečba

sunrise99
19. sep 2020

Ahojte, ktorí mate menierov syndróm ako zvládate normálne fungovanie? Mate aj lieky a co vám zaberá keď príde záchvat?

panelacikova
19. sep 2020

@sunrise99 kedysi dávno u mňa skúmali, či nemám práve túto diagnózu... napokon usúdili, že nie... môžem sa ťa opýtať, aké máš príznaky? Ďakujem

sunrise99
autor
20. sep 2020

@panelacikova náhly výpadok sluchu v jednom uchu, hneď mdloby a točenie, pocit ako v ťažkej opitosti, následne vracanie a celé to trvá 3-4 hodiny. Pri zmene polohy ihneď zvracanie. Teraz som v pokročilom štúdiu tehu, ale zaujíma ma ci to môže vymiznut...

renata1405
20. sep 2020

@sunrise99 ako prva pomoc kinedril najlepsie nato zabera infuzia v nemocnici tento syndrom sa lieci u neurologa su nato lieky na predpis

20erika07
20. sep 2020

@sunrise99 ja som to mala 1x a dufam sa mi to uz nestane, bolo to hrozne. Ale ja som dlhodobo podcenovala problem s usami ,neriesila som odborne zapal ,len volnopredajnymi kvapkami. Az raz sa mi toto stalo a ja som myslela ze to je moj koniec, ze som asi porážku dostala, vobec ma nenapadlo ze to je z ucha.
Bola som 5dni na infuziach , na CT mi este zistili zuzenu lavu tepnu, tak zle prekrvenie, to vsetko s tym suviselo.
Stalo sa mi to v r.2017, odvtedy som uz mala zas tie iste problemy s usami ako predtym, ale na zavrat a prekrvenie som dostala lieky tak ak sa zacinam citit nejak zle dam si tieto lieky, vacsinou len na prekrvenie .
Asi 5x za 3roky som si ich dala.
Uz by som ten hrozný stav nechcela v zivote zazit....

sunrise99
autor
20. sep 2020

@20erika07 je to strašné. Ja v priebehu 2 týždňov už 2x :( a to som ešte tehotná v 35 týždni, zatiaľ ešte nemám lieky tak neviem co mi dajú