Meniérov syndróm

adulienka11111
13. apr 2024

Dobry den. Ako, na zaklade coho Vam bola diagnostikovana tato choroba? Ake mate prejavy? Spomenula som doktorovi ze mam akoby bublinu v uchu a zacal mi pisat do diagnozy ze mam meniera. Ja mam " len " zavraty a na odpadnutie. Ale mam to kazdy den. Citala som, ze u Meniera sa striedaju zachvaty zavratov a kludove obdobie. Netrva to vkuse. Dakujem

lucia851
13. apr 2024

@adulienka11111 ja mám meniera striedajú sa mi závraty aj kľudne dní beriem betahistin a torecan

basulaak
13. apr 2024

Ja mavam tiez zavraty (narazove) aleno zvysok dni teraz som zacala mat tocenie hlavy. Netusim co mi je. Aj pamat taka na hovno. 😔

kacusik69
13. apr 2024

zachvat moze trvat aj par dni vkuse a potom pride to kludove obdobie… ma to mama a pred nedavnom to diagnostikovali mojmu partnerovi, stav zavratov v case diagnostiky trval skoro dva tyzdne vkuse, ako zacal s liecbou postupne sa to upravilo, momentalne lieky neberie citi sa dobre

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@lucia851 ja mam zavraty a na odpadnutie kazdy den. Takze to menier nebude, ako napisal DR. Dakujem

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@kacusik69 ja mam zavraty a na odpadnutie kazdy den. Takze to menier nebude, ako napisal DR. Dakujem
@kacusik69

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@basulaak ja mam zavraty a na odpadnutie kazdy den. Takze to menier nebude, ako napisal DR. Dakujem

kacusik69
13. apr 2024

@adulienka11111 ved aj on to mal kazdy den, skoro dva tyzdne vkuse… po zacati liecby to postupne ustupovalo a zatial je klud… menier je prave o zavratoch a je aj kopa inych ochoreni suvisiacich a vnutornym uchom ktore sa liecia rovnako ako menierov syndrom… ak pochybujes o dg. ktoru stanovil lekar oslov ineho… neurolog, ORL…

adulienka11111
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulienka11111
autor
13. apr 2024

@kacusik69 ja to mam takto zhorsene uz dva roky... Tisic roznych vysetreni mam za sebou. A nikto doteraz nepovedal ze menier, iba ten neurolog a to na zaklade toho ze mam bublinku v uchu. Pred par dnami som bola kvoli tomu aj na ORL, urobili mi komplet vysetrenia a ten krcny tiez nepovedal ze ide o meniera. Vas manzel dostal na to ake lieky? Dakujem

kacusik69
13. apr 2024

@adulienka11111 Betahistin… on absolvoval aj CT, MR, ultrazvuk karotid

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@kacusik69 tie vysetrenia absolvoval presne kvoli potvrdeniu meniera? Lebo ja mam robene CT, MR na krcnu aj mozog. Na orl to prezeral lekar tiez, no ako som uz pisala, nepovedal ze je to menier.

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@kacusik69 mam robene aj sono ciev, vsetko je ok. Hladam teda pricinu co to je umna.. som uz nestastna z tych prejavov

kacusik69
13. apr 2024

@adulienka11111 tak skusit ineho lekara 🤷🏻‍♀️

rozculena
13. apr 2024

Aj od krčnej chrbtice môžeš mať závraty...mne ORL tiež túto diagnózu napísal.plus tinnitus.Ja som mala také stavy,že som niekoľko dní musela ležať v posteli,hlava rovno,lebo ak som čo len centimeter pohla hlavou doboku,tak sa mi všetko začalo krútiť,keď som vstala z postele,tak ma ťahalo na jednu stranu a musela som sa držať stien a nábytku,keď som išla na wc,inak by som padla na zem....

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@rozculena mam presne take stavy ako pisete Vy... Dennodenne. Mna tiez taha do jednej strany. Len lezim v jednej polohe. Vy mate aku diagnozu? Problemy s krcnou chrbticou?

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@rozculena mne praveze ORL nenapisal ze mam meniera... To mi napisal neurolog na zaklade toho, ze som povedala ze mam akoby pocit bubliny v uchu.. tak aom sla aj na ORL, aby aj krcny urobil vysetrenie na meniera. Ale krcny nepovedal ze je to menier.

rozculena
13. apr 2024

@adulienka11111 Ak ti to diagnostikoval jeden lekár,tak druhý už nemusí,už máš diagnózu predsa určenú. Ja mám poškodené platničky .......od toho mám niekedy závrate a pocit na vracanie....ale hento,že ma ťahá na jednu stranu,to je menier.Vygúgli si na YT Lempertov manéver.
https://profy.sk/blog/zahadny-menierov-syndrom-...
Ja by som šla za fyzioterapeutom,či by ti nepomohol s tým lempertovým manévrom.

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@rozculena neurolog mi to diagnostikoval na zaklade toho ze mam bublinu v uchu?..na zistenie resp vylucenie meniera spolupracuje neurolog aj orl spolu.

adulienka11111
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozculena
13. apr 2024

@adulienka11111 ja som nebola u neurológa.Neviem,akú bublinu máš v uchu,neviem,čo pod tým myslíš.Ja som ORL opísala svoje stavy,že padám,že mi hučí v uchu...Robil mi vyšetrenie sluchu,to bolo v pohode,poslal ma aj na MRI mozgu,to bolo tiež OK.Ja sa s ním predsa nebudem dohadovať o mojej diagnóze.Ja neviem,o čo ti vlastne ide.Popísala som ti moje symptómy.

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@rozculena lekara na orl som sa pytala ci je to menier, povedal ze nie. Po vysetreniach na orl nemam ani poskodeny sluch, ani zalahnute usi, ani poskodenie sluchu..." Len" zavraty

rozculena
13. apr 2024

@adulienka11111 ale to nemám ani ja.

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@rozculena len hladam pricinu svojich tazkosti. Preto sa radim s niekym kto ma podobne stavy. Citim niekedy akoby sa mi nafukla bublinka v uchu, ale nepraskne, len sa naspat stiahne do ucha.. nemam ani hucanie, ani piskanie, ci iny zvuk v uchu. Zavraty mam dennodenne, uz dva roky

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@rozculena mate aj dni bez zavratov? Ja nie. Uz dva roky mam zavratt denne. Brala som betahistin bez vysledky

rozculena
13. apr 2024

@adulienka11111 to padanie na jednu stranu som mala asi 2-3 krát pred mnohými rokmi.....závraty od chrbtice mávam občas,ale ja už dlho chodím k fyzioterapeutovi.Dokonca mi prešlo aj to hučanie v uchu.

adulienka11111
autor
13. apr 2024

@rozculena dakujem za odpovede

adulienka11111
autor
14. apr 2024

@rozculena dobry den. Lempertov manever sa robi kvoli krystalikom v uchu, to je BPPV ( paroxyzmalne polohove vertigo), ... Tento manever sa nerobi pri menierovi- tu ide o rozpinanie usneho labyrintu, lekari zatial nepoznaju dovod toho rozpinania. To hucanie v uchu, ktore ste mali,mohlo byt prave od tej krcnej chrbtice, nakolko pisete ze po navstevach fyzioterapeuta Vam to zmizlo. Aj zavrat tiez z tej krcnej. Ak ste mali vsetky vysetrenia ohladom ucha OK, taktiez MR mozgu OK, tak nemyslim, ze to je menier. Vsetky tieto neprijemnosti mohli byt len od krcnej chrbtice. Myslim, ze umna je to tiez vsetko od krcnej, nakolko mam dve platnicky vysunute a je tam komprimacia prilahlej casti miechy. Dakujem

shtifka
24. máj 2024

@rozculena dobry den tiez sa trapim hucanim v uchu v tom pravom, a ked sa rychlo postavim z postele z lezatej polohy tak sa mi zatoci hlava. No to hucanie v uchu je otras.Vam pomohlo na hucanie fyzioterapeut?

rozculena
24. máj 2024

@shtifka ja som tam chodila kvôli chrbtici a po čase som si uvedomila,že mi to hučanie prestalo.