Meniérov syndróm

majuska1515
5. máj 2021

Dobry den, lekari maju podozrenie ze to vyzera tak ze mam tuto chorobu, chcem sa opytat tych ktori trpite menierom, mate len zavrate a tinnitus alebo zachvaty sprevadzaju aj ine symptomy? Pretoze ja nemam zavrat ale pred zachvatom kedy mi zacne byt na zvracanie sa dostavi strasne zalahnutie oboch usi kedy si neviem polavit a tinnitus sa 10 znasobi. Lekari hovoria ze som raritny pripad bez silnych zavratov. Ako to mate vy a co vam pomaha v tejto chorobe a co ju naopak spusta? Popripade poradit lekara ktory vas dal
Dokopy? Dakujem 🙏

alexandra2010
5. máj 2021

@majuska1515 ahoj, mala som jeden velky zachvat a mavam tinnitus, vzdy pritom plne usi. Nakolko som dr, mam vyskusany koktejl: magnesium, Baldrian, Sinupret (na odpuchnutie ucha) a polka Ibuprofenu cize 300 mg. Vzdy mi pomoze do 2 hodin. Dalsi krok by bol davat si Prednison, ale to Ti nedoporucim samozrejme - bez odbornika.

staronova
5. máj 2021

Ja som trpela príznakmi Meniera asi rok. Po dlhom trápení som sa dostala k primárovi nemocnice a on mi vybral malilinký kúsok mazu z jedného ucha. Bolo to ako špendlíček. Bolo to velmi bolestivé, revala som v ambulancii velmi. A pomohlo. Odvtedy 8 rokov nič. Robil mi to ten kusoček mazu.

majuska1515
autor
5. máj 2021

@staronova lenze ja mam problem s oboma usami 😔v oboch mi piska sumi huci a zvraciam ked na mna pride zachvat

staronova
6. máj 2021

ano, pískalo mi v celej hlave, zvracala som niekedy som tri dni preležala kým sa mi to nevyrovnalo. Ja nechcem tvrdiť, že je to ten istý prípad, ale bodaj by aj bol.

luccija
6. máj 2021

@majuska1515 krčnú chrbticu máš v poriadku?

majuska1515
autor
6. máj 2021

@luccija nie na mrku mi nasli blok v krcnej cize nemam

luccija
6. máj 2021

@majuska1515 lebo to mám aj ja a z toho závraty občasné a pískanie v uchu a kľudne môžeš z toho aj zvraciat.Bolo by dobre toto poriešiť cviky, infúzie nedaj Boh máš vyrastky

majuska1515
autor
6. máj 2021

@alexandra2010 a to si davas vsetko v tabletkovej forme naraz ked pride zachvat? A ked zachvat odozneje tinnitus ostava alebo sa zmierni? Lebo ja som teraz po zachvatoch pocujem lepsie v usiach odlahlo ale v pravom uchu mi huci a az akokeby pulzuje a vibruje. A takto sa to strieda tento stav so zachvatmi.

alexandra2010
6. máj 2021

@majuska1515 tinnitus je skor stale tam len je ovela menej pocutelny. Tiez mam pred sebou este kontrolne ORL a neurologicke. Mg si davam sumive 400 mg. Baldrian a Ibu tabletky. A snazim sa Bkomplex denne, casto ale zabudnem.

luccija
6. máj 2021

@alexandra2010 aj Ti dávali ten liek na tinnitus?teraz ma nenapadne nazov

alexandra2010
6. máj 2021

@luccija este nie. Bola som v strese a chceli pockat plus neurolog este. Mala som dostat Betahistin.

luccija
6. máj 2021

@alexandra2010 tiež to idem začať riešiť mne povedala, že aj sono ciev je dobre spravit kamarátka mala podobne a stačil jej výplach u ORL a tiež myslela, že tinittus má.
Ty si lekárka tak vieš čo pýtať aké vyšetrenia😉pravdaže, keď som v strese napätá píska mi ešte viac ako som stiahnuta

alexandra2010
6. máj 2021

@luccija presne tak . stres vyvola vacsi tinnitus u mna, hlavne nocna robota. Dufam ze ma oslobodia od toho ked budem mat na papieri. Viem ze by som mala mat ORL a neurol(mozno aj s MR krcnej chr.), teraz mam na sebe Holter tlakovy, aby sme vylucili Hypotoniu, alebo ortostaticku hypotoniu alebo opak. Ale necham na zavodneho lekara, co este potrebuje.

luccija
6. máj 2021

@alexandra2010 čo to je hypotonia?zvýšené napätie v svaloch?aj chodíš na masáže?ja som začala poctivo cvičiť na chrbticu a masáže mňa až uši boleli zo skrátených svalov a stuhnutych ramien a je to trocha lepšie.Piska stále, ale aspoň nemám pocit balvanu na ramenach

alexandra2010
7. máj 2021

@luccija hypotenzia, nizky tlak. Pardon. Masaz dvakrat. Pomaha vsetko len kratkodobo, lebo moj zdroj problemov je hlavne v praci a to musim zmenit.

luccija
7. máj 2021

@alexandra2010 veľmi nízky tlak mám aj ja.Asi Ta praca príliš vyčerpáva a veľa si nakladás na plecia😉poznám...nech sa Ti polepsi

majuska1515
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulienka11111
7. feb 2024

@majuska1515 ako casto mate ataky? Mate aj dni kedy vobec nemate ziaden prejav meniera?

adulienka11111
7. feb 2024

@staronova ako casto ste mali zachvaty? Mali ste aj dni bez nich?. Alebo sa vam tocilo v hlave kazdy den?