Mávate zhoršenie depresie počas jesene?

lucia851
8. sep 2019

Mate niektora depresie a na jesen sa vam to vzdy zhorsi?Beriem lieky ale asi budem musiet ist psychiatricke po ine

laska201
8. sep 2019

Prave jesen je krasne obdobie.listy nadherne zfarbene a taka prechadzka v lese a nohy zaborit do kopu listia na zemi a pocuvat to ich sustanie pod nohami.Krasa.Tam clovek hned pride na krasne myslienky takze miesto psychologicky treba ist do lesa.Lieky problem nevyriesia len utlmia.

chocolatte1
8. sep 2019

@laska201 to je síce pekne, čo píšeš,ale...
Pri depresiách ti funguje trosku inak 😉
Určite treba konzultovať s lekárom, držím palce 😉
A áno jar a jeseň sú obdobia kedy sa depresie zvyčajne zhoršia.

laska201
8. sep 2019

@chocolatte1 depresia je choroba duse.a lieky ju nevyliecia len utlmia.a prestane brat lieky a depresie sa vratia.ked dusu vylieci nebude mat depresie lebo si bude vazit zivot a tesit sa z neho.

stela01
8. sep 2019

@lucia851si ich cez leto vysadila ?
Ak áno , chod čo najskôr a povedz jej to .... stáva sa to na jeseň , zimu že stav sa začína zhoršovať po lete .
Drž sa

lucia851
autor
8. sep 2019

Som nic nevysadila,lieky beriem a zrejme neviete co je to mat depresie,ked clovek ani nechce vyjst von.

lucia147852
8. sep 2019

@laska201 depresia je duševná choroba. Nie "depka" a tmavého počasia alebo nechuť. Je to seriózne ochorenie ktoré keď sa nelieči môže skončiť fatálne.

@lucia851 ja sa na depresiu neliečim ale kamarátka áno. A tiež sa jej na jeseň zhoršuje. Zrovna to rieši so psychiatrom. Určite tam zajdi. Poradí ti co a ako ďalej.

lucia851
autor
8. sep 2019

Dakujem zajdem tam

chocolatte1
8. sep 2019

@laska201 takto hovorí človek, ktorý neprišiel do kontaktu svrealnym prípadom. Žiaľ u nás v rodine to skončilo samovraždou. Presne preto, že okolie mu vtĺkania do hlavy to čo ty a návštevu lekára považoval za “hanbu” a zlyhanie.
Ľahko sa to hovorí žiaľ depresia je vážna choroba a netreba ju podceňovať. Keby to bolo tak jednoduché ako píšeš asi by si nikto dobrovoľne nesiahol na život 😉

slavkasobanska
8. sep 2019

@lucia851 ahoj aj ja sa liečim už 11 rokov , posledné dni sa cítim strašne unavená .Zaktra idem na kontrolu tak to budem riešiť

laska201
8. sep 2019

@chocolatte1 dnesnej dobe sa to len a len stupnuje.pchame samu chemiu do seba a potom sa to takto odrzkadluje.zivot si ludia vobec neuzivaju ale sa len stazuju az to dopadne proste takto.na co som tu len tu zavadziam a nikomu chybat nebudem a tymi to myslienkami sa tak zmagori ze to aj urobi.vsetko sa zacina v hlave a lieky len tu hlavu oblbnu.ale nevylieci nic.a psycholog ci psychiater mu len predpise lieky nefunguje to u nas ako v Amerike,ze sa vyrozprava,rozoberie vsetko do uplnej bodky ako to vidime v telke.

chocolatte1
8. sep 2019

@laska201 prajem ti, aby sa ta to nikdy netýkalo ...
Nevieš o čom hovoríš. Teóriu ovládame všetci, prax je o niečom inom.
Nie každý je tak silná osobnosť ako ty 😉

laska201
8. sep 2019

@chocolatte1 ano ja milujem smiech a nenavidim plac aj ked aj plac ulavi emociam a je na dusi lahsie.ja mam tiez riadnu nechut k praci no aj napriek tomu sa tam musim usmievat lebo inak sa to proste neda.a ked sa neusmievam zakaznici si to doslova pytaju co mi zas vycari mega usmev.a su to usmevy uprimne zo srdca z duse.a ked sa pre nieco trapim idem pre odpoved nie k psychiatrovy ale k bohu a ten mi da tolko znameni ze len ziram.ale toto je opet len o clovekovy a ako pristupuje k zivotu samotnemu a tiez nastaveni mysle,duse.a to tiez som mala detstvo take ze som sa mohla lutovat tolko ze az a este aj dnes.a bohuzial viem co urobia oblbovaky.uz nikdy viac nedopustim takemu niecomu.maly mi prespal ci den ci v skole a ze najlahsie lieky.a este neviem aky to bude mat dosah na jeho neskorsi vyvyn kedze uz ich mal v telicku.

eliska13
8. sep 2019

@laska201 v Amerike?veď tam najviac ľudí berie AD

eliska13
8. sep 2019

@laska201 čo bral syn?je rozdiel liek na ukľudnenie a antidepresíva.Tiez milujem život, ľudí, smiech a prišli časy kedy sa toho nakopilo viac a AD beriem nemás až tak pravdu.Niekedy sa to nedá ovplyvniť silou vôle, rozhovorom...skrátka beznádej, nič nebude dobre, nie je sa načo tešiť.

laska201
8. sep 2019

@eliska13 ved vsetko robime podla nich tak sa necudujme ze je tu tolko odbornikov jeden lepsi ako druhy.a velmi radi predpisuju tieto oblbovaky.a cim dlhsie tym viac penazi.takze je to super biznis.

lucia147852
8. sep 2019

@laska201 nevieš o com hovoríš.. Je rozdiel mat zlu náladu, zlu minulost, detstvo, zážitky, byt naozaj bez energie a smutný a je rozdiel mat psychickú chorobu. Ja som si tiež hovorila ze fúú takú mam depku, ale keď mi kamarátka porozprávala o tom co prežívala tak to je tisíc a jedno. Nevládala sa postaviť zo zeme, mala chuť sa zabiť. Neberie žiadne oblbovaky ale seriózne AD vdaka ktorým práveže vládze vstať z postele a ísť na prednášku. Neliecena depresia často vedie k samovražde. Preto nikdy nepochopím ľudí ktorí niekoho odhovzraju od liecby. Je fest rozdiel pchať lieky a oblbovaky do dieťaťa ktoré sa ešte ani nestihlo dovyvíjať len preto ze je živšie co je úplne normalne ale dnes to niekto rád hádže do vreca hyper aktivity a rozdiel liečiť chorobu. Nie nadarmo sa hovorí ze najhoršia bolesť je bolesť duše.

laska201
8. sep 2019

@eliska13 velmi sme sa zdialili od boha vsetko chceme riesit my sami a vsetko chceme mat hned a teraz vyriesene a ked to neni podla nas upadame do depresie.velmi myslime na buducnost az zabudame zit prave tu a teraz.a vela ludi zije aj minulostou co tiez uz nezmenia len sa trapia.

chocolatte1
8. sep 2019

@laska201 mne to nemusíš vysvetľovať, ja som ok. Píšem o reálnom prípade v rodine a ako bývalý zdravotník viem o tom svoje. Ja som tiež vyrastala v kresťanskej rodine a popravde toto utiekanie sa k Bohu mi blízke nie je aj napriek tomu. Každý sme iný a niekto svoje problémy zvláda ľahšie, iný ťažšie. Jednoznačne fandím ľuďom, ktorí sa napriek podobným názorom okolia rozhodnú a hľadajú pomoc ak to sami nezvládajú. Nie je to v dnešnej dobe nič výnimočne a už vôbec nie niečo za čo sa človek ma hanbiť a ospravedlňovať. U nás takmer všetci menezeri majú pravidelne sedenia u psychológa, kde sa učia zvládať stres a vysoké pracovne nároky. Absolvujú rôzne dychové cvičenia a podobne ...
Ja som splachovací typ a neprezivam veci tak ako niektorí, ale za to neodsudzujem ak je niekto citlivý a veci prežíva inak. Základ je tolerancia a hlavne nepresviedcat kazdeho o svojej pravde 😉

chocolatte1
8. sep 2019

@laska201 prosím tuto sféru okolo Boha a podobne tu fakt neťahajme. Je to vec názoru a presvedčenia každého z nás. Viera človeka lepším ani horším nerobí a s tými “poboznymi” mám svoje bohaté skúsenosti....

laska201
8. sep 2019

@chocolatte1 mas pravdu.lieky vsetko vyriesia.

laska201
8. sep 2019

@chocolatte1 a v tomto poslednom prispevku mas uplnu pravdu.preto nevysedavam v kostole.

queen_mary
8. sep 2019

@laska201 omg ty co si za etericku dusu. Asi bez radsej pliest vence niekam na luku.

katussska24
8. sep 2019

Myslim, že jedna z odpovedi Boha je, aby sa človek staral o svoje zdravie. Tymmpadom keď má duševnú poruchu vyhľadať odborníka tj psychiatra. Vždy treba riešiť koreň problému terapiou u psychológa, ak je človek veriaci veľa spraví modlitba. Ale keď ide o depresiu či uzkosti, tak bez liekov to nejde. Možno v počiatočnom štádiu je len psychoterapia ok, ale keď už je to rozbehnuté ťažko. To už je biochémia, tam nikomu nepomôžu motivačne reci a odhodlanie, tie hladinu serotonínu neupravia. Skôr to človeka privedie ešte nižšie, pretože má pocit, že je neschopný keď si nevie povedať “ už dosť”. Presne ako píše @chocolatte1 kto nezažil v rodine či sám na sebe nepochopi o čom to je, že to Neni o smútku ale sú prítomne fyziologické prejavy. A psychiater nedáva len utlmovaky resp ak to nie je nutne nedá ich.
@laska201 fakt z toho co píšeš je zjavne, že nemáš sajnu o čom je to depresia či iná psychická porucha. To keď v americkom filme placu pred peknými filmami a cpu sa zmrzkou Nie je depresia. Ani keď sa človeku nič nechce a je bez nalady ani to nie je depresia. Keď máš pocit, že ti jesenná prechádzka a modlitba dokazu vyriešiť problém, tak dakuj Bohu. Super. Ale netreba zatracovať psychiatra a liečbu. Správny psychiater sám povie, že to Neni o tom byt na liekoch. Po nejakej dobe by mal byt človek schopný pod lekárskym dohľadom lieky vysadiť a žiť lepší život.

lucia851
autor
8. sep 2019

Veru ked to nezazijete tak nepochopite je to hrozne ochorenie

eliska13
8. sep 2019

@laska201 veľmi radi ich predpisujú?myslím, že nie, ale ak človek príde k lekárovi, že mu denne prudi tisíc zlých myšlienok, neje, nespí cíti beznádej, tak mu nepovie nech si dá celaskon.Dnesna doba tlak, stres, strach o hypotéku, neisté vzťahy doma v práci, rozvody to môže na citlivých ľudí zle posobit.Psychopat sa nezrúti, ale zväčša su to pedanti, spravodliví, citliví ľudia.Ja som rada, že psychika, psychologovia už nie sú tabu
Tvoja terapia je Boh to je fajn, ale nesud ostatných.

eliska13
8. sep 2019

@lucia851 čo berieš?možno je to len zmena slnečné dni vystriedali jesenné počasie, skôr sa stmieva typické zakolisanie pre jar, jeseň.Aj "zdraví"ľudia cítia prechody období.Netreba sa toho hneď zľaknúť nejaká úzkosť, nepokoj, zvýšená únava je bezna

sonnenshein
8. sep 2019

@laska201 Odporucam trosku si dostudovat. Depresia nie je choroba duse, depresia je choroba vznikajuca nerovnovahou hormonalno-biochemickeho systemu v tele, konkretne nedostatkom serotoninu.
Takze posielat cloveka s depresiou do lesa miesto liekov je ako poslat cukrovkara previezt sa na lodicke pri svite mesiaca.

pandravachrusta
9. sep 2019

@laska201 si uplne mimo..stacilo by Ti jeden den s diagnozou depresia a nepisala by si tieto blbosti..len jeden den.. sama mam depresiu a pred tym by som tiez neverila..vesely clovek, velmi spolocensky...

tamichloe
12. sep 2019

@laska201 dievca zlate,bud rada ze si to nikdy nezazila a nemusela brat podla teba oblbovaky....pride to z jasneho neba....proste uz nevladzes....si unavena a vycerpana...nevidis zmysel v dalsich dnoch....je to tazke a dufam ze to nikdy nezazijes......kolko mas rokov?

@chocolatte1
@slavkasobanska tiez beriem ad vyse roka a pol....a teraz posledne 3t som strasne unavenaaa...
@lucia851 ja mam termin v oktobri,nejak vydržím....ale ty urcite chod,ked je to take zle

chocolatte1
12. sep 2019

@tamichloe držím palce😘 ja som zatiaľ taký stav nemala, ale poznám veľa ľudí v okoli a viem, že to nie je ľahké. Každopádne palec hore pre každého kto to rieši zodpovedne ❤️