Mávam vyšší pulz

tibor79
7. aug 2024

Tlak mávam nizky 90 - max. 125/60-75. Super, pulz však často aj cez 90. Nikdy som to neriešila, ale asi sa spýtam Dr. Nebola som tam dlho. Nie je to trápne pýtať sa? Nechcem vyzerať ako hypochonder. Môže to byť ok aj.

wanduska327
7. aug 2024

@tibor79 Ja mám stále nízky tlak....
Ten pulz môžeš mať vyšší aj práve z toho nízkeho tlaku
Ja mám inak pulz ok občas je 87 alebo aj vyšší dám si magnosolv a treba piť veľa vody ale MUDr to určite spomenúť treba

januska12323
7. aug 2024

Choď na preventívku, pošle ťa na kardio ak bude problém. Ale podľa mňa máš vyšší tep práve pre nízky tlak, musí viac pumpovať aby krv prišla kam treba.

beckynka89
7. aug 2024

@tibor79 pulz 90 nie je nič hrozné. Ja mávam aj 120 a aj vyšší tlak a u kardiológa mi dokopy nič nezistili. Treba skúsiť doplniť magnézium.

butterflyeffect
7. aug 2024

Ja som mavala 100-120 v klude, spomenula som doktorke dali mi na den holter, potom tabletky na znizeni tepu-tie mi vsak aj znizovali tlak a bolo mi zle, tak som povedala doktorke po 2 meiacoch ze aky to ma zmysel brat ked mam sice lepsie tep ale zly tlak( predtym som mala vzdy 120/80. Povedala teda nech vysadim a nech beriem magnezko…

tibor79
autor
7. aug 2024

@wanduska327 ak si spomeniem dám magnezium Galvex🙂

tibor79
autor
7. aug 2024

@januska12323 to mi aj muž vraví. Cim nižší tlak, tým vyšší pulz.

tibor79
autor
7. aug 2024

@butterflyeffect takže v podstate ok. Si ma uklidnila. Viem, že na vyšší pulz treba fyzickú aktivitu. No v týchto horúčavách nedávám. Ale príde jeseň a skúsim 🙂

betulinka1
7. aug 2024

@tibor79 ja mam cely zivot extremne nizky tlak a vysoky pluz 90-100 v klude. Dr na to nehovoria nic, ze pluz suvisi s tlakom. Ked mam nizky tlak, ze uz citim az moc, tak vypijem vodu so solou, to mi pekne tlak dvihne. Tu niekto raz radil, ze hroznovy cukor, tak nosim v kabelke ale aj tak mi spravi lepsie sol. Doktorka hovori cervene vino mam pit ale ja nepijem alkohol. A druhy doktor hovori, ze mam viac cvicit kardio, ze mi to pomoze s tlakom.

petrofka
7. aug 2024

Nad 90 sa zvykne liečiť.

tibor79
autor
7. aug 2024

@betulinka1 ďakujem, nechcem vyzerať ako hypoch.

petrofka
7. aug 2024

Ide o to, ze ako človek, tak aj každý iný organizmus má srdce nastavené na približný počet stlačení, až napokon prestane fungovať a hotovo. Úplne jednoducho povedané. Ak ti srdce bije 90 namiesto 75.. Podľa mňa to stojí za riešenie alebo skontrolovanie a nejakú radu od odborníka a nie z koníka. Je tak veľa diagnóz, ktoré ti to môžu spôsobovať.

martinka13
7. aug 2024

Dala by som vyšetriť štítnu. Ja som mala vysoký pulz práve kvôli hyperfunkcii

betulinka1
7. aug 2024

@tibor79 ale tak srdiecko si treba dat skontrolovat z casu na cas. Prevencia je dolezita. Radsej ist zbytocne ako neskoro.

wanduska327
7. aug 2024

@tibor79 Vieš čo pre mňa Galvex slabý...skús si zohnať Magnosolv je na predpis

marca12
7. aug 2024

@tibor79 Ja mam pulz vyse 100 a tlak nizky. U mna je to nízkym tlakom. Ale urcite sa opytaj lekara u teba moze byt pricina aj nieco ine. Radsej vysetrit ako nieco podcenit.

dzescebuly
7. aug 2024

@tibor79 ja som mala tep aj 120,bola som u dr,dal mi corvitol,a vzal aj krvný obraz kde sa zistilo že mám kritický málo hemoglobínu a vravel že aj z toho môže byť ten tep