Mávam večerné záchvaty

szuszu1984
21. máj 2022

Dobrý deň, trošku som bezradná, tak sa chcem spýtať, či máte niektorá podobné problémy a či mi viete poradiť. Pred rokom sa mi stalo, že po vyčerpávajúcom dni mi večer po 10ej prišlo zle a odvtedy sa to opakuje asi raz za dva týždne, no v nepravidelných intervaloch. Začne to tým, že mi vystúpi tlak na 150/90, mám zvyčajne veĺmi nízky (110/60). Potom ma chytí strašná triaška, hlavne nohy sa mi úplne trasú, búši mi srdce vyschne mi v ústach a niekedy sa pridá aj závrat. Bola som vyšetrená na tetániu, krvný obraz, CT krčnej chrbtice, EKG, všetko v poriadku. Lepšie to je, keď si vtedy dám silné magnézium, aj niečo na ukĺudnenie (homeopatiká), lebo ma vždy chytí panika. Čo som spozorovala, že to často súvisí s PMS, či s ovuláciou. Gynekológ mi dal pred 4 mesiacmi HAK na rozhádzané hormóny, o dva mesiace mám dobrať. Už som z toho znechutená aj vystrašená. Ďakujem za každú radu!

nicicka
21. máj 2022

Normálne panické záchvaty, tetania alebo panicka porucha. Je tu toho na mraky. Pomôže psychológ...

zuzkaa1991
21. máj 2022

@szuszu1984 to iste som.mala ja pripisujem po očkovaní tiez tesne pred ms zacala som brat gs Anxiolan dvakrát denne psych. Mi nepomohol kedze som.si uvedomovala co sa deje so mnou boli to male záchvaty úzkosti

irusa
21. máj 2022

Tetania ...mám rovnaké príznaky

dardanella
21. máj 2022

poznám, nepríjemné, u mňa tiež zistili tetániu

sikea
22. máj 2022

@zuzkaa1991 ahojik aj ja som mala a ešte sem tak mám po ockovani kolapsove stavy