Mávam fialové pery

2. jan 2022

Dosť často mávam fialové pery idú až do modrá? Z coho to môže byť?.nemáva to niekto? Jasne že sommgooglila len som sa vystavila o niejakej plucnej hypertenziu či čo 😭😭

kubkovamama
2. jan 2022

Namodrale až fialkové pery(,aj končeky prstov) signalizujú cyanozu.Co zrejme nebude tvoj prípad,deje sa to v šoku alebo pri vážnych diagnózach.Skor máš takú pigmentaciu

autor
2. jan 2022

@kubkovamama mám iné pery nič iné ...áno čítam všeličo na nete ale už začínam sa báť....inak aj keď sm dlho vo vode tak hlavne deti majú modré pery

jana_eyre_2
2. jan 2022

A ideš k doktorovi? Je veľa pricin čo to môže byt, AVŠAK každá sa rieši u doktora..

autor
2. jan 2022

@jana_eyre_2 pôjdem určite

autor
2. jan 2022

@jana_eyre_2 pýtam sa či niekto nemá podobnú skúsenosť

jana_eyre_2
2. jan 2022

Chápem, ale myslím že len návšteva doktora vyrieši tvoj problém.. potrebuješ aspoň základné vyšetrenia..

autor
2. jan 2022

@jana_eyre_2 asi ano

iwesska
2. jan 2022

Pravdepodobne mas nieco so srdcom,vtedy modraju pery. Dedko mal chore srdce a casto modre pery.

autor
2. jan 2022

@iwesska och tak bola som pred rokom na internom na predoperačné a bolo všetko ok...skôr sa boj plucnej hypertenzii

kubkovamama
2. jan 2022

Ak by si mala pľúcnu hypertenziu,cítila by si sa veľmi zle.Opuchla by si,ťažko by sa ti dýchalo.Dlhodobo.Ak máš nejaké iné príznaky,choď k lekárovi ako ti poradili.
Namodrale pery po kúpaní v chladnejšej bazénovej vode sú úplne normálna prechodná reakcia.

autor
2. jan 2022

@kubkovamama ja to nemám po kúpaní...tak zle sa necítim len kašlem veľa rokov ale to pri úzkosti skôr sa mi ťažšie dycha

kubkovamama
2. jan 2022

Písala si,že deti po kúpaní 😉pre porovnanie asi. To je niečo iné.

autor
2. jan 2022
iwesska
2. jan 2022

A robili ti aj sono srdca?

autor
2. jan 2022

@iwesska echo,krv a tlak

kacena4
3. jan 2022

ahojko pery modraju (fialova je celkom fajn) pri plucnej nedostatocmosti alebo problem so srdcom t.j. neokyslicovanie tela aj ta nic neboli ale mas problem s dychanim nech ta vysetri pluciar

autor
3. jan 2022

Je mi dosť často zima možno aj z toho

autor
3. jan 2022

Už mi asi šibe...zajtra idem na interné ale vyjadrite sa prosím sú do modrá ale o fialová pery?!

autor
3. jan 2022
autor
3. jan 2022
iwesska
3. jan 2022

No neviem,ta druha je rozmazana,to moze skreslovat,na tej prvej fialovu nevidim. Moj dedko to mal tak modre,ako ked ti zila cez kozu presvita.

avanka
3. jan 2022

Ja mávam fialové pery,keď mi je zima po dlhšej dobe a po veľkej námahe..začalo to pred 2 rokmi,keď som absolvovala 58 km kaktus bike maratón v horskej cyklistike a po príchode do cieľa po niekoľkých hodinách som bola ako smrtka,biela s finálovými perami. Odvtedy mi to robí vždy,ako som napísala vyššie..vyšetrenia mám ok a som zdravá..dr mi vysvetlila,že som s kilami(z 89,5 kg na 63) stratila schopnosť termoregulacie

autor
3. jan 2022

@avanka aj mne je často zima aj doma nie len vonku...joj nemala som čítať net ...ty máš fialové keď ti je zima von či aj v interiéri?

simsalabim
3. jan 2022

Tvoje pery su podla mna normalne. Okolie ti co hovori? Moja dcera, ked mala fialove pery ako babatko, tak boli naozaj fialove. Nebolo s atreba nikoho pytat, ci su fialove - bolo to vidno.

autor
3. jan 2022

@simsalabim tak včera muž že to čo tu je že mám veľmi fialové a dnes sa celý deň kontrolujem

simsalabim
3. jan 2022

Nesleduj sa, pockaj na vysetrenie. Foto je z netu, no moja mala taketo nejake a niekedy vyslovene modre.

autor
3. jan 2022

@simsalabim snažím sa a ďakujem tá moja druhá foto je trošku podobná🙃

simsalabim
3. jan 2022

Nie je. Rozmazana a ruzova 🤷‍♀️

autor
3. jan 2022

@simsalabim dik za odpovede