Máte zlé skúsenosti s liekom Doxyhexal?

lenusqa332
21. nov 2022

Dobrý deň viem že jedna diskusia ohľadom týchto liekov tu je z roku 2020 ... Rada by som sa opýtala či má niekto s týmito tabletkami zlé skúsenosti , nieake problémy s črevami alebo podobné . Vopred ďakujem .

taktotedanie
21. nov 2022

S atb liecbou by mala ist subezne liecba probiotikami kazde atb mozu sposobit potiaze s crevami a crevnou mikroflorou a su z toho krce a hnacky

lenusqa332
autor
21. nov 2022

@taktotedanie áno presne takéto problémy mám ja teraz ... Aj keď som zobrala iba 4 tabletky ... Vracala som z nich preto som ich vysadila a problémy s črevami sa dostavili asi dva týždne potom ... Preto by som rada vedela či má niekto podobnú skúsenosť ...

taktotedanie
21. nov 2022

@lenusqa332 kontaktovali ste lekara, ktory vam predpisal lieky ze mate take potiaze?
Tym padom ste potrebovali zmenit liecbu a nie ju uplne vymechat

lenusqa332
autor
21. nov 2022

@taktotedanie Áno kontaktovala som ho , keďže tieto lieky som mala nasadene od kožného tak on povedal že mám vynechať liečbu antibiotikami a mám používať iba mastičku ...

taktotedanie
21. nov 2022

@lenusqa332 problemy s crevami dva tyzdne po vysadeni liekov, ktore ste uzili len 4 nema suvis
Este to vracanie ano..

lenusqa332
autor
21. nov 2022

@taktotedanie veď práve preto , som z toho už zúfalá keďže som mala vyšetrenu krv , moc , stolicu na helicobakter a všetko je v poriadku , tak isto gastro ultrazvukové vyšetrenie a rectoskopia tam sa tiež nič nenašlo ... Tak uz neviem cakam teraz na CT čriev a uvidíme ... No musím povedať že od kedy pijem Actimel tak mi je lepšie nemám kŕče môže to mať súvis s tým ako ste písali ta črevná mikroflóra...

susminka
21. nov 2022

Ja som brala Doxyhexal 28 dni... popri tom som mala predpísaný Helicid.. myslím, že sa to tak volalo. A ešte probiotika... ťažko mi bolo aj s tým, napinalo ma, ale dobojovala som to.. takže určite probiotika.. a niečo predtým zjesť, nie na prázdny žalúdok- ale tk by mali v lekárni povedat

lenusqa332
autor
21. nov 2022

@susminka ďakujem za vašu odpoveď , ja som asi urobila veľkú chybu že som nebrala probiotiká aj keď som zobrala len tie 4 tabletky ako som písala. Som rada že vám je lepšie želám veľa zdravia .

busybeelady
21. nov 2022

Práve včera som ich dobrala. Ale užívala som ich spolocne s probiotikami. Žiadne problémy a to som hakliva na antibiotiká.

larazivago
21. nov 2022

@lenusqa332 dajte si vyšetriť stolicu na Clostridium difficile.

drake122
21. nov 2022

Ano, z doxyhexalu sa niekedy kaká a vracia.

lenusqa332
autor
21. nov 2022

@larazivago zdravím , a u koho sa to dá vyšetriť ? Obvodna ?

lenusqa332
autor
21. nov 2022

@drake122 áno ale u mňa to trvá už dlhšie ako mesiac , tak myslím že to nie je v poriadku ...