Máte skúsenosti s vysadením antidepresív Olanzapin?

martinagubelova
10. jan 2020

Ahojte, ma tu niekto skúsenosť s vysadenim olanzapinu?
Môže mať vysadenie na svedomí častý hlad? Od 1.1.2020 mi je každý deň zle od hladu. Aj keď sa najem. Ráno sa zobudím vždy strašne hladná, až mi je zle. Jesť mi nechutí.. už neviem čo mám robit..
Ďakujem za odpovede.

deti95060810
10. jan 2020

Olanzapín osobne neberiem, ale veľmi blízky človek áno...čo viem, je to liek z ktorého sa priberá - upozornili ma na to lekár....
Tvoj problém môže mať s tým súvis...

gubiko
10. jan 2020

@martinagubelova Dobrý deň, konzultovať s lekárom/psychiatrom. Snáď ste ho teda nevysadili sama bez konzultácie.

sisa_s
10. jan 2020

Psychiatricke lieky sa nevysadzuju zo dna na den, ale na zaklade pokynov lekara! Samozrejme, ze potom sa objavuju rozne neziaduce ucinky

eliska13
10. jan 2020

@martinagubelova nie častý hlad, ale rozkolisany žalúdok takú ťažobu, divný pocit na zaludku mozes mat

martinagubelova
autor
10. jan 2020

@sisa_s lekárka mi povedala, že olanzapin môžem vysadiť, keďže mám už zdravú váhu. A samozrejme som vysadzala postupne a pomaly.

sisa_s
10. jan 2020

@martinagubelova no je to jeden z neziaducich ucinkov bohuzial, treba to konzultovat s lekarom, nastavit si pravidelne jedenie, telo si zvyka na novy stav 🙂

lucia851
10. jan 2020

Olanzapin je antipsychotikum nie antidepresivum.ja ho beriem uz asi tri roky na spanie.psychiatricka mi ho vobec neodporuca vysadzat

eliska13
10. jan 2020

@lucia851 nikto nepíše, že to je AD.Tak na spanie sú aj lepšie lieky či nie?veď teraz to nebudeš brať 30 r treba porozmýšľať čo Ti nespavosť sposobuje
@martinagubelova mala si to predpísané na anorexiu?môže to byť z rýchleho vysadenia, také ako žalúdočná neuroza.....najlepšie je si to nevsimat a časom uvidis

lucia851
10. jan 2020

Mne ho nasadili v nemocnici na spanie a budem ho brat uz stale.

mirka_8
1. apr 2021

@lucia851 a beriete ho aj z neurolom hned vam zacal ucinkovat

mirka_8
21. apr 2021

@martinagubelova ako ste ho vysadzali mne to dala na spanue a pribratie

mirka_8
21. apr 2021

@lucia851 preco vam ho neodporuca vysadit ja ho mam tiez na spanie

martinagubelova
autor
23. apr 2021

@mirka_8 mne ho predpísali pred tromi rokmi.. hlavne kvôli ppp (porucha prijimu potravy) .. teraz ho už cca mesiac neberiem, samozrejme po dohode s lekárkou. Myslím, že olanzapin nebolo tak ťažké vysadiť, teraz vysadzam paroxetin.. a to už je iná šálka kávy. V januári 2020 som sa pokúsila lieky vysadiť, no nepodarilo sa mi to. Tak som ich znova užívala, a tento rok som si povedala, že to skúsim znovu. Je to ťažké, nebudem klamať. Ale snáď to zvládnem. Olanzapin som brala každý večer jednu tabletku. Vysadzala som to postupne, dokopy tri týždne. Ako mi lekárka povedala. Už si presne nepamätám, ktoré dní som ako, no išla som na to naozaj postupne.

mirka_8
23. apr 2021

@martinagubelova dakujem za radu uzivam ho len mesisc a dobre sa mi po nom spi a aspon mi chuti jest tiez by som to najradsej nebrala uzivala som celu a dala som si to na polku a stvrt postupne to chcem znizovat.. Drzim vam palce a preco to chcete vysadzovat

martinagubelova
autor
24. apr 2021

@mirka_8 keďže problémy s jedením už nemám, nechcem sa zbytočne napchávať liekmi. A paroxetin tiež, na môj problém mi nepomáha, ..

mirka_8
24. apr 2021

@martinagubelova
@martinagubelova mne na olazapine vadi jedno ze priberam ale zase dobre po nom spim

mirka_8
24. apr 2021

@martinagubelova chcem olanzapin nahradit inym liekom lebo zase priberanie pre mna neni dobre v tom ze mam znizenu stitnu zlazu

marianna7106
16. aug 2022

Dobrý večer,za aký čas jsa dostaví zlepšenie stavu olanzapinom?

iveta7677
Autor odpoveď zmazal
Zobraz