Máte skúsenosti s operáciou kŕčových žíl?

kateklaudia
21. júl 2013

Zaujímali by ma konkrétne skúsenosti - aj odborné názory s kŕčovými žilami - operačné odstránenie, následný opakovaný výskyt a pod. Kŕčové žily mám na lýtku a v noci dostávam doňho aj silné kŕče a tiež sa vyskytujú ďalšie problémy... nemám ani 40r. a počula som názor od známej /zdravotníčky/, že som primladá na takýto zákrok, následne sa môžu opäť obnoviť na inom mieste... Čoskoro sa chystám na odborné vyšetrenie a určite zvážim všetky pre a proti. Vopred ďakujem 🙂

katieg85
21. júl 2013

krcove zili by vam zmizli keby ste si natierala nechtikom lekarskym,robi fakt zazraky,precitajte si o nom na gogli,teraz je vhodny cas na robenie tejto masti,kedze rastie teraz v zahradach.a ked sa vam nechce vyskusat to tak na operaciu vam radim v pripade ked uz nechcete mat deti a v 40tich rokoch.ale vyskusajte nechtik,nebudete lutovat

jaja1979
21. júl 2013

Ahoj, ja mam 33 rokov, som po troch porodoch a po poslednom sa mi krcove zily velmi zhorsili. Dokonca v lete pocas horucav mi jedna praskla a mala som predkolenie cele fialove. Dlho predtym som operaciu odkladala, pretoze som bola stale tehotna alebo som kojila, ale ked mi uz praskla, nedalo s nic robit. Dala som si to robit na NUSCH v Blave radiofrekvencnou metodou. Je to nova spickova metoda, kde ti daju sondu do slabiny a odvrchu az po kolenu ju v podstate teplom zcelia a znepriechodnia. Zvysnu zilu od kolena po chodidlo mi po kuskoch vyoperovali. Mam tam asi 6 malickych milimetrovych stehov po celom lytku, ale vobec to nie je vidiet. Tato metoda je super, absolutne bezbolestna, v nemocnici som bola 24 hodi, je v spinalnej anesteze, ale sonda stala vtedy 500 eur.(Bolo to pred dvomi rokmi) To nehradi pojistovna. Pooperacny stav bol bezbolestny a bezproblemovy, chodit normalne som mohla asi po troch dnoch, povinne bolo dlhodobe bandazovanie, resp. stahovacie pancuchy.
Tato metoda je super, ale tak ci tak sa mi to po case vratilo, nie sice v takej miere, ale predsa. Tu povodnu zilu bolo treba vybrat, takze tuto metodu by som volila znovu, ale ta krv sa musi niekam presmerovat a tym padom sa zhorsuju dalsie zily.
Kazdopadne treba ist na vysetrenie angiologom, ten ti povie, na ktoru metodu si vhodna.
Ja teraz zvazujem liecbu pijavicami, ale ta sa moze robit az na jesen. Tak uvidim, ci to pomoze.
Ale v podstate vsetky operacie krc. zil sa robia az po lete, ale vysetrenia mozes absolvovat uz teraz. Drzim palce

mamazem
21. júl 2013

Kŕčové žily môžu byť veľkou časťou spôsobené stravovaním. Napríklad cukor (nie len ten viditeľný, ale napríklad aj v cestovinách, pečive a podobne) a mäso prekyslujú organizmus, čo má za následok vyplavovanie minerálov z tela - vyplavujú sa najprv z mäkkých tkanív (svalov a sten ciev), neskôr z tvrdých tkanív (kosti - osteoporóza). Steny ciev sa oslabia...
V prvom rade by som teda odporučila, ak je to potrebné, úpravu stravy - skúste si naštudovať informácie o prekyslení organizmu a prírodné prípravky na podporu cievnej steny. Dostať kúpiť napríklad špeciálne čaje na odkyslenie aj s potrebnými minerálmi. Alebo napríklad KOROLEN od Energy a veľmi dobré skúsenosti máme aj s MATUZALEM INTERNAL tabletky a MATUZALEM GÉLom Lokálne sa dá aplikovať aj krém RUTICELIT. Ale predovšetkým by som sa zamerala na stravu - veľa zeleniny a zeleninové šťavy, zásadité potraviny, napríklad tzv. zelené potraviny (chlorella, spirulina,...).
Môžete pohľadať u nás v kategóriách Podľa chorôb / Srdce, cievy / Kŕčové žily a Podľa chorôb / Detoxikácia, odkyslenie
Súhlasím s názorom Vašej zdravotníčky, kŕčové žily sa po zákroku môžu vrátiť (bez odhalenia a riešenia príčiny a prevencie...)

trojmamka
29. júl 2013

kŕčové žily mi operovali pred 7. rokmi.Mala som 28 rokov.Keď som už bola v nemocnici tak mi urobili v priebehu 5 dní obe nohy.No nemá sa to ale bolo to akútne tak som do toho šla.Po operáciách som bola v nemocnici 7 dní keďže pri 3 maličkých deťoch mi to aj vyhovovalo.Na 10. deň po prvej operácii som celá posťahovaná obväzmi aj bicyklovala.Vyzeralo to vtipne.Nohy sa prestali zapalovať , ustáli trombózy.Ja som s operáciou spokojná ale vyzerá to tak,že ma to onedlho čaká na ľavej nohe znova pravá sa drží.Ale vrátiť to znova idem do toho znovu.

19mirka90
20. jan 2017

Ahojte,mam priatela po operacii krcovych zil..ma uz aj stehy vybrate..podla Dr na nosit pancuchu len neviem ci aj v noci? Nohu ma podliatu krvnymi zrazeninami na niektorich miestach..dakujem 🙂