Máte skúsenosti s liekom Beloretin na liečbu akné ?

keissy111
19. jan 2020

Dobrý večer prajem.
Chcela by som sa opýtať ci tu je niekto, kto má skúsenosti s liekmi Beloretin na akné.
Po neúspešnej lokálnej liečbe mi kožná doktorka predpísala tieto lieky, tak som zvedavá či má niekto nejakú skúsenosť s nimi.
Vopred ďakujem 😊

sunsetsunrise
19. jan 2020

@keissy111 Ahoj, ja ich beriem od septembra. Ešte 2 a pol mesiaca a bude finito. Tvár chrbát sa všetko upravilo ale nie je to ešte tipitopi. Suché pery a nos budeš mať s tym rataj.co ja som na sebe spozoroval je že som odvtedy pribrala 3 kg ale každý mi vraví že to nie z Toho, no ja neviem potom z čoho návyky stále tie isté a plus naliate prsniky stále ako pri mz.

keissy111
autor
19. jan 2020

@sunsetsunrise
Som zvedavá, ako sa to odzrkadlí na mojej pleti respektíve tele (keďže spomínaš aj +3kg).
Beries ich zároveň s antikoncepciou?

sunsetsunrise
19. jan 2020

@keissy111 nie ja som antiku nechcela, lebo proste aj to aj to brať je podľa mňa no dost. A čo sa týka antiku plus do seba dávaš hormóny a potom neviem čo ma účinok či tbl abo antika. Kožna v pohode len mám dávať pozor. Brala som pred tým antiku 3 roky bola som menej mastna a inak nič sa nezmenilo ked som vyradila opäť sa to vrátilo. Ja by som sa bala že keď budeš brať aj s antikou tak sa ti to vráti lebo zas a opäť hormóny. S antikou a beloretinom ja nemám skúsenosti ... No len toto je môj názor. Držím ti silno palce nech sa cítiš lepšie, lebo fakt to pomôže k našej ženskej kráse 🙂

keissy111
autor
19. jan 2020

@sunsetsunrise
Taktiež sa toho obávam, že sama nebudem vedieť čo mi pomohlo.
Ja som HAK užívala pred 7 rokmi. A som názoru, že je to svinstvo.
Nebola som nadšená z toho, keď mi povedala, že je lepšie to brať s HAK. Ale čo už no. Musím si vybaviť HAK a potom mi dá recept na beloretin, bez HAK mi ho nechce dať.
Skôr si myslím, že chce si byť 100% istá, že sa nič zlé nestane, keď dobre vieme ako následky môžu mať tieto lieky.
Pevne verím, že splnia účinok a HAK nebude mať na to žiadny vplyv.
Prosím ta keď doužívaš, daj vedieť o sebe ale máš pocity a aký výsledok môžem čakať 😊.
Ďakujem pekne za odpovede.
Držím palce aj ja tebe 😊✊

sunsetsunrise
20. jan 2020

@keissy111 super držím ti palce. Určite dám ked tak v ss ti môžem poobede poslať foto ako to vyzerá.

iveta7677
23. mar 2020

@keissy111 syn berie, zlepsuje sa plet...ma suche pery

nina628
7. apr 2020

@keissy111 ahoj, beriem zatiaľ mesiac tieto lieky ale musim povedať, že je to strašné.. pery mam do krvi popraskane a to mi jedna pomáda vydrží max týždeň... pod očami mi začala praskať koža, celá tvar sa mi šúpala ako keby som sa zvliekla z kože... pomohol mi krém od Bioderma-sebium hydra ale s tým že musím byť vždy “mastna”... po novom sa mi vytvorili exzemy po rukách a nohách. Dr. ma na to upozornila no nečakala som taký priebeh... samozrejme všetci inak reagujeme na lieky..

sunsetsunrise
9. apr 2020

@nina628 toto iste aj ja ale vydržíme... Ja už som po liečbe a všetko je fajn

mirkonik
28. apr 2020

Ahojte, uzivam zatial dva mesiace 🙂 mam suchsie pery a nos ale da sa to zvladnut 🙂 zo zaciatku ma bolel zaludok ale aj ten si uz asi zvykol ....vytvoril sa mi ekzem na rukach, ktory natieram kremikom excipial alebo obycajnou indulonou ... tiez nic co by sa nedalo vydrzat 🙂 akne sa mi urcite zlepsilo, nerobia sa mi uz take skarede zapalene vyrazky, no stale sa robia nove .... viem ze dva mesiace je kratko no chcem sa aj ja opytat za aky cas prisli viditelne vysledky? kedy sa uz netvorilo akne a plet bola len lepsia a lepsia? 🙂 vdaka 🙂

dominika426
30. apr 2020

Ahojte, moja liečba s liekmi Beloretin sa bude končiť o mesiac. Zo začiatku som mala veľmi popraskané pery a trvalo mi dlho kým som našla správnu pomádu na pery ale veľmi mi pomohla Vazelína či už v takej väčšej krabičke alebo tyčinke (tyčinka mi vydrží približne 2 týždne, odporúčam vazelínu s kakaovým maslom), objavovali sa mi aj ekzémy na tvári, ktoré veľmi štípali až pálili a na to mi pomohol krém od Cerave na suchú až veľmi suchú pokožku, mala som ekzémy aj na nohách a rukách na to mi postačila obyčajná indulona. Mala som veľmi suchú nosnú sliznicu čo som sa najprv snažila vyriešiť sprejom do nosa ale určite to neodporúčam, pomohli mi kvapky Coldastop, ktoré nie sú na predpis, takže si ich kľudne môžete zakúpiť. Čo sa týka výsledkov, prvý mesiac sa toho veľa nedialo, v takom treťom mesiaci už pleť bola viditeľne lepšia, v piatom mesiaci už začali miznúť aj jazvičky, momentálne beriem lieky 6. mesiac a poviem vám za mesiace sa toho dokáže veľmi veľa zmeniť, takže čakať sa vyplatí. Vedľajšie príznaky určite závisia aj od dávky, ktorú beriete. Ak by ste mali nejaké otázky kľudne napíšte. Tieto lieky mi úprimne zvýšili sebavedomie.

romana1110
4. aug 2020

Ahojte. Baby viem ,že je to staršia diskusia ale ako sa Vám vedie ?? Ja som začala liečbu v apríli a dnes som bola znova na kontrole a na testoch a mám to úplne zahojene len mi ešte nechcela vysadiť lieky ,že vy sa mi to mohlo vrátiť. Ja som mávala suchý nos a stále mi tiekla krv. Suché oči som mala ale to som používala kvapky hneď od začiatku. Lenže ja mám také otrasné opuchnuté pery a zapálené ,že ani nepamätám kedy som naposledy do niečoho poriadne zakusla. A odkedy ich beriem tak mi nechodí menzes tak som trošku z toho zúfalá lebo keď ho nemám tak ma hlava bolí. Ale už len pár mesiacov. A plus spozorovala som zapálenu kožu ale len tak kde mám tetovania tak dnes mi dala aj na to mastičky . Povedala mi tolko ,že ono je tá koza veľmi citlivá a suchá a ani vdeliake telové mlieka mi nebudú pomáhať .
Dakujem za odpovede

iveta7677
4. aug 2020

@romana1110 syn berie Beloretin od januara.Plet uz ma peknu cistu.Ale tiez mal problemy s popraskanymi perami a.kutikmi,v lekarni su take balzamy na pery a na kutiky ktore pomozu. Mal aj ekzemy na rukach aj.tie sme doriesili. Teraz berie len 10 Beloretin.

mirkonik
4. aug 2020

@romana1110
Mrzia ma ze mas tie pery take zapalene :/ ja pouzivam balzam Vitalos z lekarne, ten mi robi najlepsie .... viem ze je to individualne, ale mozno (dufam) by ti moja skusenost pomohla.... ja ich mam tiez take akoby spalene, ale vela natieram a je to znesitelne 🙂 jedna baba v lekarni mi vravela ze ich sama brala a mala ich brutalne dopraskane :/ teraz som dobrala lieky na 5 mesiac a cakaju ma este tri ..... vyrazky sa mi uz netvoria ale mam stale jazvycky a take fliaciky zacervenane po nich co ma trosku trapi :( ale inak mi lieky naozaj velmi pomohli a som rada ze som do toho isla, citim sa lepsie 🙂 znamej tiez odisiel menzes, myslim ze jej ho umelo vyvolali ... moj osobny nazor je ze brat popri tychto silnych liekoch liekoch este aj ine je dost narocne na pecen atd. ale tak raz do mesiaca to asi nie je az taky problem .... ale tak lekarka by uz hadam mala vediet 🙂 mozem sa opytat ake beries kvapky na oci? Drzim palce ... uz mas vacsiu cast za sebou, uz to treba vydrzaat 🙂

romana1110
4. aug 2020

@iveta7677 lenže ja ich nemám popraskané ja ich mám celé zapálené opuchnuté a celé mi mokvaju . To je najhorsie.. ale tak dala mi maste . A jedna masť je antibiotiká na 14 dní tak ja dúfam ,že záberu ... A na ekzémy mi dala excipial. Ona mi povedala toľko to ,že to nie ani poriadne ekzém ,ze mi stačí sa niekde buchnúť ani o Tom neviem a hneď sa mi to urobí ako ekzém. Takže som bola trošku s toho prekvapená

romana1110
4. aug 2020

@mirkonik ja som už nevedela čo s hlavne s čim ti mám natierať a v lekárni mi moc toho nechceli dávať lebo mne to aj celé mokvalo to bolo ešte horšie . Ty ich máš spálené to som ja nemala ja som ich mala len suché a mne najviac zaberal obyčajný jeleni loj čo bol kedysi. Len mne to začalo opúchať a mokvat a už to bolo len horšie. Však dala mi maste aj na tie ústa aj na ten ekzém. Dúfam ,že záberu čím skôr .jooj držím palce ale už máš väčšiu čas za sebou tak to je pozitívne. Ja mám teraz 4 mesiac a ešte ma čakajú nejaké. Dnes mi dala kombináciu na ďalšie mesiace ,že každý deň striedať silnejšie a slabšie a povedala ,že už budeme končiť az mi tak srdce hopsko 😊😊😊 však to je najhorsie ,že mi ho nemôžu ani umelo vyvolať lebo ja mám silné migrény , migrény s aurou, migrény bez aury a bolesti hlavy. Sama je prekvapená ,že tu liečbu zvládam tak ako zvládam. Dnes som sa jej pytala či už môžem šošovky potrebujem ich mať v práci lebo okuliare mi mrznú a ja som bez okuliarov slepá 🤦🤦... Hej máš pravdu je to zabijak brat ešte popri Tom neico iné . Preto som nič iné nechcela. Presne to aj ja mám akné kvázi zmizlo a ostali mi jak keby jazvy a červené fľaky. A som tiež s toho trošku smutná lebo povedala ,že mi zmizne všetko a to ostalo stále tak ako to je. Uvidíme možné časom . Kvapky do očí mi poradili v lekárni lebo som hovoria ,že mám tie lieky a dala mi sensilux a úplne super a neboli ani drahé ...ale už nepamätám koľko

iveta7677
4. aug 2020

@romana1110 tiez mame excipial. Ale mal hrozne tie ekzemy...Teraz sa uz vsetko tak ukludnilo.

romana1110
5. aug 2020

@iveta7677 to s veľmi rada ,že sa mu to upokojilo prajem skoré uzdravenie ja mám skôr tu peru ako ten ekzém.. ale už sa to tiež bude dávať dokopy ...

iveta7677
5. aug 2020

@romana1110 dakujeme a aj ja prajem velmi skore uzdravenie 😊

keissy111
autor
30. aug 2020

Ahojte dievčatá 😊
Ja som začala tento príspevok a už mám 2 mesiace po liečbe.
Musím povedať že najviac som sa bála tej "suchosti" a asi tým ze som veľa o tom čítala a pripravovala sa na to najhoršie tak mňa sa to asi až v takom rozsahu nedotklo za co som vďačná 🙏
Mala som aj ja suchšie pery, ale vôbec nie v takom rozsahu aby mi praskali do krvi. Ale som len používala dobrý balzam resp masku na pery že som nezasla až do takého štádia. Pokožku som mala suchu ale Excipial 1x za deň úplne stavil.
A najväčšie pozitívum bolo, že mi stačilo umyť si vlasy 1x týždenne, čiže luxus keďže ich mam dlhé😂😊.
Chvalabohu u mňa priebeh liečby bol od začiatku až po koniec len o zlepšovaní pleti. Čítala som ze niektoré dievčatá mali práveže po mesiaci pleť zhoršenu, ale ja som mala presný opak. Už po mesiaci som videla fakt veľké zmeny.
Aktuálne sa teším z toho ze make up už ani nepoznám, iba keď mi padnú oči na plné tuby ktoré ešte mam 😂
Takze u mňa spokojnosť

chiarula
24. sep 2020

@dominika426 chcela by som sa opytaat ja uz 3 den mam krce a neviem ci pecen ci zaludok neviete ci by to mohlo byt z tychto liekov?

romana1110
24. sep 2020

@chiarula môže to byť s tých liekov aj ja som to mala zo začiatku ale len preto lebo som sa predtým nenajedla ako som sa mala... Takže kľudne aj s toho .

chiarula
24. sep 2020

@romana1110 fuuuu je mi hrozne zle aj som grcala uz par krat myslite ze mam teraz prestat uzivat na nejaku dobu?

romana1110
25. sep 2020

@chiarula tak s tým Vám moc neporadim skôr zavolajte Kožnej doktorke a uvidíte čo Vám ťa povie .

kikush1377
29. sep 2020

Ahojte baby, ja sa chcem spýtať či máte skúsenosť s tým, že ked ste išli po mesiaci na odbery, že aké ste mali výsledky? ja som bola kvoli týmto liekom nízky cukor a na hrane chlesterol, lekárka mi dala spravit ešte jedny testy, a tie ked výjde zle tak mi chce znížiť dávku, ale neviem či chcem pokračovať v tejto liečbe, ked mi to sposobuje ine zdravotne problemy a nemysim si, že znížením dávky sa to zlepší. Ďakujem každej z vás za odpoved. (lieky beriem 2 mesiac)

romana1110
8. okt 2020

Ahojte. Prosím Vás ako to je s vysadenim tabletiek ? Ja keď som išla do toho tak mi povedala ,že to je liečba cca na 5-8 mesiacov a včera som tam bola a vychádza mi to ,že liečbu končím aj nabuduci rok nejako na jar. A proste som s toho trošku nahnevaná lebo ja som mala mať už len mesiac posledný a zrazu ? Ako ste to mali vy??
Ďakujem

kikush1377
20. okt 2020

@romana1110 toto by zaujimalo aj mna, lebo to chcem ukončiť...nerobia mi lieky dobre, mám problémy so stolicou kvôli tomu...

romana1110
20. okt 2020

@kikush1377 mne tie lieky "odpálili " menzes a povedala ,že to je v pohode. Ze to sa stáva . Takže neviem sama ako to je s tým vysadenim lebo ako bojím sa po pravde,že keď mi to dala tak ako dala a ja to nebudem už jesť ,že sa mi to vráti . Takže neviem sama čo robiť teraz ...

zuzankkaa1
20. okt 2020

@keissy111 ja ho beriem.od marca a je to uplne super. Vobec nemam.mastnu plet, ani jednu vyrazku. Neberiem pri tom HAK ale mala by som. Taka bola podmienka od koznej. Ja mam.akurat suche pery, strasne....chod do toho

sandrusa9
23. okt 2020

Ahojte,po akom čase od začatia užívania sa vám začali prejavovať pocity suchosti a všetky spomínané vedľajšie účinky? Mám sa teda obávať extrémneho vysušenia a ešte aj pribratia? Dakujem

tanika
27. okt 2020

Poprosím vás kto sa liečite beloretinom ale ste sa liečili mali ste pi mesiaci liečby vedl.nezia.ucinky potenie pripadne nespavosť ???? Môj syn 18.r to má a myslím si že to je týmto liekom .... ďakujem