Máte skúsenosti s krémom Fucidin H na ragády?

iwa83
22. okt 2019

Prosim mate niekto skusenost s kremom Fucidin H na ragady? Na pribalovom letaku je napisane, ze sa nema aplikovat na bradavku a oblast okolo nej. Kojim 5.mesiac a na pravom prsniku mam malu ranku ktora sa nehoji. Kozna mi predpisala tento liek na 10 dni, mam si to ale umyt pred kojenim. Je to postacujuce? Nema ten liek celkovo vplyv na kojenie, myslim nemoze sa dostat do mliecka? Dakujem.

janage
24. okt 2019

@iwa83 ahoj toto sa dava ak je tam infekcia. Nepises ci mas. Moja mala ma taketo ranky nehojace kvoli ekzemu. Ak nemas infekciu tak mne sa najlepsie osvedcil unigel. Popytaj sa v lekarni. Kupujem najmensie 5g balenie za cca 6 eur. Staci trocha. Hojenie podla hlbky a namahy. Prasklina na ruke sa hoji dlhsie ako na nohe. Lebo ruku neustale pouzivas. Ako pri dojceni sa spytaj v lekarni. Pri kludovom rezime je vysledok za 24h pri malej ranke. Je zacelena.

janage
24. okt 2019

@iwa83 najlepsie by ti poradila laktacna poradkyna co je zdravotnicka. Pozri si stranku mamila su tam kontakty podla regionov.

iwa83
autor
24. okt 2019

@janage tak laktacnu poradkynu som kontaktovala, nema skusenosti s tym kremom. Uz mesiac sa trapim s bolestami pri kojeni, myslela som si ze mam mykozu. Gynekolog, obvodny a kozny iba pozerali na mna ked som sa pytala ci ju mozem mat podla tych symptomov. Ze urcite nie. Teraz mam tam ranku ktora sa negoji, kozna mi predpisala ten krem a mala ma uz na diasnach biele, teda potvrdene pediatrickou kvasinky. :( Som v zatvorenom kruhu, nikto mi nepomaha a mala place.

janage
24. okt 2019

@iwa83 a malej vytieras pusu niecim? Ak ona ma kvasinky mozes cez tu ranku si zaniest. Skus napisat priamo do centraly mamily. Oni komunikuju aj s lekarmi. A skus v lekarni sa,spytat na ten unigel. Ak by si vedela jeden den nedojcit len jemne si odstriekat mohlo by sa to zhojit. Dcera ma az vyse milimetrove do hlbky na bruskach prstov aj krvave obcas, stipe ako slak a ten unigel do tych 24hod. To aspon scelil ze to mie je prasknute do ziveho.

janage
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
24. okt 2019

@iwa83 mas IP

iwa83
autor
20. nov 2019

@janage tak nakoniec mi pomohla gencianova violet, ranka sa zahojila do tyzdna. Neboli to uz, je to uz za nami. Dufam, ze sa to nevrati. Nasla sa jedna kozna ktora mi to predpisala ked som jej povedala ze mi mala ma v ustach kvasinky. Malej predpisala pediatricka nejky roztok glycerinu a borovej vody (tusim ze je to presny nazov), ustupilo jej to do 3.dni. S touto skusenostou uz neverim ziadnemu lekarovi. Tahali ma za nos vyse mesiaca. :(

janage
21. nov 2019

@iwa83 to je dobre, ze,sa ti zahojilo. Tu gencianovu violet davali detom v kupeloch na rozskrabany ekzem. Dala sa kupit aj bez predpisu v lekarni. Stipala deticky ale a mohla sa len kratkodobo a na male plochy. Ani by ma nenapadlo ze to moze ist na ragadu bradavky, kedze ide dietatu do pusy. Oni to pouzivali vylucne zvonku v tych kupeloch. Ale koziarka isto vedela co robi, zabralo a ste obe v poriadku.