Máte skúsenosť s vymieňaním srdcovej chlopne?

amalka32
1. sep 2021

Dobrý večer, chcem sa vás opýtať môjmu priateľovi s ktorým sme spolu 3roky nepracuje pravá chlopňa, je v 3stadiu pri 4tom bude musieť ísť na operáciu no proste nevyhne sa tomu je mladý má 17, a ja sa oneho veľmi bojím keďže viem že je to veľmi náročná operácia a zároveň nebezpečná, je tu niekto kto má stým skúsenosť alebo pozná niekoho takého? ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

marca12
1. sep 2021

@amalka32 moja kamoska bola na tejto operacii mala asi 19 rokov vtedy. Zije normalne,sportuje,turistiku robi.

romanovic
1. sep 2021

@amalka32 Moj muz zije s titanovou chlopnou cca 25 rokov, k tomu ptirataj odvtedy dalsie 4 operacie na vystentovanie takmer celej aorty. Ma po 50-tke. Vobec sa toho nebojte, medicina ide vpred milovymi krokmi a dnes nie je vymena chlopne ziaden vynimocny zakrok.

luulinkaa
1. sep 2021

Moj ocko ma titanovu chlopnu, menili mu ju pred 11 roimi, mal 49 rokov a zvladol to aj v takomto veku. Je to narocna operacia, dlhs rekonvalescencia, ale zvladnete to neboj 🙂

slovakboy
1. sep 2021

@amalka32 ja som bol v 2004 na cyklistických amatérskych pretekoch v Poprade 150km trasa. Šiel tam jeden drzý predavač z cykloobchodu v PP ktorý mal divne poznámky k môjmu bicyklu k môjmu tempu atd. Trapko. Predbehol som ho až v poslednom kopci na Hrebienok. Neskôr mi kamaráti povedali že má umelú chlopňu. Podla mna nemal ešte 30 rokov. Môj kolega 55r bol operovany v Košiciach má umelú chlopňu bez väčších problémov. Akurát v noci vraj počuje ako to klepe. Tieto operácie robia odborníci ktorí to robia skoro denne. A 17 ročný chlapec má silný organizmus a mladý rýchlo sa regeneruje.

janetinka27
2. sep 2021

@amalka32 moj ujo bol pred cca 8 rokmi na vymene chlopne. byvalo mu slabo, mal skoro 50r vtedy. menili mu to v bb. ma aj kardiostimulator. takze ked som pri nom, tak pocujem ako tikot hodiniek 🙂 urcite sa mu po tej operacii kondicne vyrazne polepsilo 🙂

aduskatt
2. sep 2021

manžel teraz v pondelok

zuzi56
2. sep 2021

@amalka32 svokor bol pred mesiacom a normálne som čumela, jeho po operácii nič nebolelo, už behá po svojom kde potrebuje, ale cvičí neake dychové cvičenia.
65rokov ma.

aduskatt
2. sep 2021

@zuzi56 tak to klobúk dole, že ho nič nebolelo

ivanko1234
10. feb 2023

@aduskatt Dobrý deň, prepáčte ak vyrušujem, čaká ma operácia srdcovej chlopne, chcel by som sa opýtať, ako to prebieha, mám 43 rokov, ešte neviem presne kedy bude. Dakujem za odpoved

ivanko1234
10. feb 2023

@amalka32 Dobrý deň, prepáčte ak vyrušujem, čaká ma operácia srdcovej chlopne, chcel by som sa opýtať, ako to prebieha, mám 43 rokov, ešte neviem presne kedy bude. Dakujem za odpoved

aduskatt
10. feb 2023

@ivanko1234 tam sú dve možnosti, takže ťažko povedať. manžel mal klasickú veľkú operáciu s otvorením hrudného koša a napojením na mimotelový obeh

ivanko1234
15. feb 2023

@aduskatt dakujem za odpoved

madaraszova
20. jún 2023

@ivanko1234 kludne mi napiste.mala som 30 tokov, ked ma operovali

joe911
12. sep 2024

Dobrý deň mal som ísť na operáciu chlopne 12.9.2024 a prišla mi SMS že môj termín plánovaného výkonu bol zmenený na 23.3.2026. Čiže mám ešte čakať rok a pol. Ma niekto s tym skúsenosť ako dlho sa čaká na operáciu.