Máte skúsenosť s liekom Milgamma N?

hanka1978
15. apr 2016

Mám neskutočné bolesti krčnej chrbtice,dostala som 3 druhy liekov a okrem toho som si kúpila Milgamma N,ale lieky beriem 4-tý deň,no nemôžem povedať že by sa polepšilo. ☹
Máte niektorá skúsenosť s Milgamma N ?
Ďakujem

darina1952
15. apr 2016

@hanka1978 Ahoj, moja mamka ho berie. Je výborný na nervovú sústavu ako doplnok ku klasickej liečbe bolestí chrbtice. Pomáha pri zápalových ochoreniach nervov. Aby sa výsledok dostavil, treba brať dlhodobo 2-3mesiace, za 4 dni nečakaj zázraky 😉 - to chceš byť veľmi rýchlo fit 😉 Po nasadení liekov od lekárky bolesti zvyčajne ustupujú najskôr po 5-7dňoch. S chrbticou je to totiž tak, že sa ľahko pokazí a veeeéľmi dlho sa lieči.

hanka1978
autor
15. apr 2016

@darina1952 Ďakujem pekne za odpoveď.Niekedy mám pocit že sa z tej bolesti asi zbláznim... 😖
Skúšala som cvičiť,ožarujem sa doma SOLUX lampou,masáže,krémy...no nič...
Dnes idem na akupunktúru,už neviem čo robiť...kto to zažil,tak vie o čom píšem.
Máš pravdu,asi chcem zázraky za krátky čas,aj keď pre mňa je to večnosť... 😉

darina1952
15. apr 2016

@hanka1978 nič len vydržať treba... suché teplo, infra lampu 3-4x denne, kľudový režim, anatomický vankúš a spať na chrbte, môžeš požiadať neurologičku/ortopedičku o rehabilitácie. Mne pomáha Dorsiflex + Nimesil/Flector EP - to mám na recept, inak na voľno Diclobene + Guajakuran, a krémujem s Alga san Mobil gel - veľmi dobrý.
A samozrejme vyhýbať sa prievanu, pomaly otáčať hlavou, a nemala by si si prekladať nohu cez nohu (cez koleno) - vtedy sa nám na chrbte križujú nervy a dochádza k telu neprirodzenej polohe.
...tak skoré uzdravenie.
Inak na chrbticu je výborný súbor cvičení SM System od českého lekára, ak máš možnosť naučiť sa cvičenie u fyzioterapeuta, tak odporúčam 🙂 http://smsystem.sk/o-sm-systeme/clanok/co-je-sm...

hanka1978
autor
15. apr 2016

@darina1952 Ďakujem pekne,si veľmi milá... 🙂
Pre mňa je dosť problém spať na chrbte,ale snažím sa... odkedy mám bolesti
Problémy sa ťahajú od oktobra,kde som pravdepodobne v práci prechladla a samozrejme nevyležalaRaz to bolo horšie,razlepšie...a teraz mám pocit že to celé vybuchlo... ☹
To prekladanie nohu cez koleno sa musím odnaučiť,pretože tak sedím takmer stále...
Objednaná som na rehabilitácie od 21.04.16 ,takže som už plná očakávaní ...
Ďakujem za link,idem si pozrieť..... 🙂

tykat
15. apr 2016

@hanka1978 ...nos na krku prehodenú šatku, vždy...pomáha to neskutočne

hanka1978
autor
15. apr 2016

@tykat Ďakujem za radu... 🙂

hanka1978
autor
29. apr 2016

@darina1952 Takže 18.4 som skončila v nemocnici,bola som tam 9 dní.Výsledok skolioza chrbtice. :(

darina1952
29. apr 2016

@hanka1978 to je mi ľúto ☹ a akú liečbu navrhujú lekári? cvičenie, rehabilitácie, kúpeľná liečba? Ja by som na tvojom mieste určite skúsila ten SM system - naučiť sa cvičiť pod dohľadom a doma cvičiť.

hanka1978
autor
29. apr 2016

@darina1952 od 9.5. začínam všetky možnosti rehabilitácie,skôr nemôžem,keďže sa mi ktomu pridružil vysoký tlak a tep,a dostala som lieky,na ktoré si treba zvyknúť,a nemôžem hneď do všetkého hrrr.Takže budem mať parafín,masáže,rôzne cvičenia,dva druhy elektroliečby.Hovorila aj lekárka o tom SM-systéme prípadne pylates.Lieky:Diclofenac Duo a Guajacuran.

darina1952
29. apr 2016

@hanka1978 Tak držím palce. Hlavne počítaj s tým, že napredovanie pôjde veeeeľmi pomaly... takéto bolestivé stavy sa veľmi ťažko liečia a naprávajú. Musíš hlavne vydržať 🙂
Skús obmedziť nosenie ťažkých vecí - ak nosíš kabelku na ramene - skús v nej zredukovať obsah na čo najmenej vecí aby bola ľahká, žiadne ťažké nákupy, náročnejšie domáce práce ako vysávanie a podobne nech pomôžu deti/manžel. Šetri sa 😉 viac zapoj manžela.
Neviem ako spíš, ale mne pomáha spanie s tým tvarovaným vankúšom čo ti podoprie krk počas spánku a hlavne keď ležíš na chrbte. Tiež je veľmi dobrá infra lampa - keď nemáš, tak si skús požičať od rodiny/známych.
Skoré uzdravenie prajem 🙂

hanka1978
autor
29. apr 2016

@darina1952 Ďakujem za rady,si milá.Aj lekárka povedala,aby som tak skoro nečakala zázraky...Snažím sa nespať na bruchu,čo som spávala vlastne stále....asi si kúpim ten vankúš čo si písala.Ja sa podstate šetrím,pretože ani nevládzem toľko robiť.... 🙂 Mám doma solux lampu,zvyknem sa ožarovať... 🙂
Ešte raz ďakujem za rady a tvoj čas... 🙂

zirafienka
2. okt 2016

@hanka1978 Hanka ahoj. Čistou náhodou som sa preklikala k tejto diskusii. Lekárka mi predpisala Milgamu a vidím, že ty už máš s ňou nejaké skúsenosti od apríla, ako si spokojná s liečbou. Má to nejaký efekt?

hanka1978
autor
6. okt 2016

@zirafienka vybrala som len jedno balenie,ale vtedy som ešte žiadny efekt nevidela,chce to vraj brať dlhodobo,čo u mňa nebolo,pretože som dostala liečbu na chrbticu,a tá zabrala.

dnp
10. nov 2016

Oplatí sa pri dlhodobom užívaní. Potom vidno výsledky. Ak chceš kúpiť, skús kúpiť na pilulka.sk, tam si vieš uplatniť aj zľavu - http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ ;)

mamazem
11. nov 2016

@hanka1978 neskúšali ste fyzioterapeuta, ktorý by vedel uvoľniť krčnú chrbticu. Nie napraviť, ale uvoľniť 🙂 To by mohlo mať výborný efekt. Z prírodných produktov je výborná kombinácia Boswellia-Curcumin (2x2 kapsuly).

dada7701
11. nov 2016

sú to len vitamíny skupiny B, takže nečakaj zázraky....je to len ako doplnok...aj ja som ho brala, ale efekt žiadny....

hanka1978
autor
4. dec 2016

@mamazem áno,chodila som na rehabilitácie a spolu s liekmi
pomohlo.

jarka2901
13. dec 2016

Chcem sa spytat z milgami N sa pribera na vahe?

si_sa_6
13. dec 2016

@jarka2901 inak toto by zaujímalo aj mňa. Mamina ju berie nejakú dobu a rapídne pribrala. Len nevieme prísť na to, že či to môže byť spôsobené liekmi, alebo či nejako sa prestala kontrolovať, keďže stále aj tak tvrdí, že svoju životosprávu vôbec nezmenila, len lieky.

zirafienka
14. dec 2016

dievky nestrašte🙂 ja ju užívam druhý mesiac. To by bol pre mňa veľmi negatívny vedľajší účinok. Ak sa k niečomu dopátrate, posuňte informáciu

jarka2901
14. dec 2016

No obsahuje B12 preto moja rekcia ci nemate skusenost,ze sa s nich pribuda na vahe.

adka2112
14. dec 2016

Ja mám takú skúsenosť, že som to brala a pribrala som. Chutilo mi viac jesť.

lumma
14. dec 2016

Áno priberá sa.

bee_1
15. dec 2016

Moja svokra ho užíva na bolesti chrbta, kúpila si ho nedávno a vraví že jej to pomáha, že si dá jednu tabletku a celý deň v pohode, objednala si to cez internet a došlo je to aj dosť rýchlo, myslím že na druhý deň, treba vyskúšať http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/
kazdemu o môže inak zapôsobiť.

hanka1978
autor
15. dec 2016

@bee_1 majú ho v každej lekárni.

bee_1
26. dec 2016

@hanka1978 To som si tiež myslela, u nás v dedine však niekedy nemajú ani ibalgin.

stanulienkat
26. dec 2016

@jarka2901 @si_sa_6 @lumma uzivala som opakovane niekolko mesiacov a absolutne som nepribrala. Ak sa normalne stravujes, nemas preco priberat.

@bee_1 Svokre bolo po 1 tablete denne Milgammy lepsie?? Cudne, lebo je to na vyzivu a regeneraciu nervovej sustavy a nie od bolesti. Pomaha to aj na chrbticu, ale pri dlhodobej liečbe cca 2 tablety denne a minimalne 2 mesiace vkuse uzivat.

bee_1
28. dec 2016

@stanulienkat V reklame hovoria ,,bolest chrbta sa dá liečiť,, 🙂 ona to tam videla, a nema nejake velke problemy, skor kríže a ano jedna tabletka jej stacila na prvý raz, potom uz si davala aj 2 denne lebo jej to prestalo staciť

stanulienkat
28. dec 2016

@bee_1 v reklame hovoria vela veci. Su to vitaminy=doplnkova liečba 😉

mirkat73
19. jan 2017

neviete ci pomaha aj na herpes?