Máte niekto druhýkrát Covid-19 a je silnejší ako prvýkrát?

6. nov 2021

Dobrý deň, cez veľkú noc sme mali silný priebeh korony, proste na pohotovosti strávené 5h, ale chvala Bohu, zápal pľúc bol len začínajúci a krvné testy zle, tak si ma tam nenechali kvôli tomu, že pľúca boli relatívne dobre natom.... Len únava, slabosť, vysoká horúčka... Proste 2 týždne som nevládala stať a nohách, kašeľ, bolesť na hrudníku, malátnosť.... Mala som zlé výsledky z krvi, prepísali mi fraxiparin aj lieky... No teraz keďže už je polrok preč neviem ci mame sa ist očkovať, alebo len dat urobiť odber na protilátky... Je veľká pravdepodobnosť, že keď dostanem po 2x tak to bude ešte horšie? Akože chceme sa ist očkovať, len neviem ci nie je lepšie si dat urobiť tie protilátky?

ciernysokol
6. nov 2021

Covid mozes chytit aj druhy krat. Nie kazdy ma po kovide protilatky. Niekde uvadzali, ze 22 percent ludi si protilatky nevytvori ani po kovide, ani po vakcine. Druhy krat by mal byt slabsi, za predpokladu, ze nejake protilatky mas. Ak sa chces ockovat, URCITE najprv na protilatky, ak mas, neockovat, lebo sa ti to bude bit, varovali pred tym aj doktori v zaciatkoch ockovania, potom sa akosi 'zabudlo'.

mogaa
6. nov 2021

covid je vždy lotéria...najskôr sa predpokladalo, že ak chytíš covid opakovane, každé ďaľšie nakazenie by malo mať ľahší priebeh, to už sa ale vyvrátilo....veľa lekárov zomrelo po opakovanom nakazení...vždy záleží akú nálož a mutáciu schytáš a ako je na tom tvoja imunita v čase nakazenia+ či máš aj iné prebiehajúce ochorenie....skôr sa teraz predpoladá že ten kto už mal ťažší priebeh raz , tak ho bude mať aj opakovane, lebo veľkú úlohu v tom hrá aj genetika(ako rýchlo vie telo rozoznať daný vírus)......ono logicky ani pri chripke či inom vírusovom ochorení nikdy nevieš priebeh predpokladať a to sú vírusy s ktorými sa bežne stretávaš rok čo rok.....

mogaa
6. nov 2021

inak ja som teraz s doktorkou riešila 3.dávku, či ano či nie - keďže nie som rizikový pacient....povedala mi len toľko že už mala pacientov s ťažším priebehom čo sa opakovane nakazili bez očkovania a aj s očkovaním....len pri tom očkovaní je predpoklad ľahšieho priebehu, ale pravidlo to nie je....že ona si dala 3.dávku 2 týždne do zadu....

didi2102
6. nov 2021

Nemali sme covid 2x ale mozem ti dať skúsenosť s očkovaním,otec 2m v nemocnici skoro zomrel,pľúca má od vtedy na 60% a hore to už nepôjde,pozitívny sme boli vo februári,stále je pn,má krvné zrazeniny na pľúcach,zničené srdce ale najhoršie je že má stále zápal na pľúcach čiže on sa ockovat teraz ešte nemôže,dali sme mu teda urobiť protilátky a mal 220,bol s tým na hagoch kde chodí na kontroly a povedali žeby to malo byť pre zatiaľ postačujúce no nevedia to isto,no oni odporúčajú že keď mu prejde zápal dať sa očkovať a neriskovať druhý covid
Ja a mám sme mali tiež horší priebeh covidu a sme obidve ockovane po covide teda,nežiaduce účinky sme nemali,ja to nechcem riskovať a zažiť už a ani skončiť ako otec

marseillefan
6. nov 2021

@ciernysokol ja som nič také nepočul, že by sa protilátky bili... práve naopak, čítal som, že tie testy na protilátky aj tak za nič nestoja, lebo tie čísla nič neznamenajú:
https://primar.sme.sk/c/22776572/protilatkove-t...

dadis
6. nov 2021

Najlepsie bude, konzultovat s lekarom. Lebo moze a nemusi byt horsi. Moji rodicia cca 65r mali tazke priebehy v marci a v lete sa dali zaockovat. Ocino zvladol obe davky ako nic, mamina mala pri oboch davkach teploty a unavu par dni. Teraz si myslim, ze 3.davku im netreba. Ale len tak intuitivne to citime, ze by mohli po prekonani a ockovani dvoma davkami byt chraneni. Ale buduci rok si 3.davku urcite daju.

mogaa
6. nov 2021

@dadis 3.dávka sa odporúča najskôr po 6-8mesiacoch, takže by im ju ani nedali

dadis
6. nov 2021

@mogaa Dakujem za info, zatial sme to hlbsie nezistovali.

mogaa
6. nov 2021

@dadis myslím že aj pri 3.dávke musíš priniesť doklad o druhom očkovaní, tam pozerajú aj dátum či už prešlo minimálne 6mesiacov