Matcha čaj a preháňanie

27. jan 2023

Dobrý deň. Kúpila som si matcha čaj, citala som si o nom, ze je velmi dobry aj na imunitu, proti rakovine, pri chudnutí a očiste od kovov a podobne... pijem ho uz týždeň a uz druhý deň ma preháňa, pred 3 dnami som bola na vyter koli potravinarskemu preukazu a výsledky mam dobré... zle mi nie je len ma preháňa ci to môže byt z neho ako ten čistiaci efekt 😃😃😃 ďakujem za rady

laura07
27. jan 2023

matcha je dobrý antioxidant. je to jeden z najsilnejších zelených čajov. Prehánky môžeš mať z neho ako po kofeíne, len je to teín v matcha čaji. hlavne nezalievať vriacou vodou, max do 80 stupňov, lebo ináč je horký, nechutný a neúčinný. Nepiť poobede, fakt pôsobí ako káva, tak aby si aj zaspala

a "vyter koli potravinarskemu preukazu" - to výter čoho? 🙂

autor
27. jan 2023

@laura07 nie je to ako keby som na stolicu chodila každých 10 -30 minut, len mam stolicu redšiu a je mi to tak trosku neprijemne zajtra cestujem do zahranicia 😃😃😃 ..
A ano musela som prejst komplet zdravotnou previerku a potrebovala som do zamestnania potravinársky preukaz a musela som podstupit vyter z rekta a vysledky mamc poriadku cize nemam ziadne črevné ochorenie 😃

laura07
27. jan 2023

@autor akože, mám taký istý preukaz, prešla som bežnou kontrolou u obvoďáka, riešili sa tam max alergie, ktoré by mohli mať vplyv na prácu v nejakom prostredí..ale výter z rekta? to môžem vedieť kam ideš pracovať?

a áno, machta je antioxidant, čistič 🙂

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jan 2023

@ninka297 fuu no je pravda ze stres prezivam intenzívnejšie, ze ma aj preženie, alebo mi je zle, zexmam koncatiny studene atd ale takto vela ma neprehanalo este teda..a mozno teraz mam stres skor z toho ze ma prehana 😃 cestujem vlakom co teda prvy krat nebude takže podvedomie robí divy

bessie12
27. jan 2023

ja si myslim, ze to je skor tym stresom ako cajom. Ja ked som v strese, tak ma doslova prehana. 3-4x idem len rano a do konca dna je este daleko. Ale nastastie to nie je casto. Kedysi som vypila liter zeleneho caju denne a do toho obcas aj matcha caj a nikdy ma z toho neprehanalo. 🙂

pataso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peternu3
17. nov 2023

Ahoj,
Matcha je hrozne silný oxidant. niektoré štúdie hovoria že ať 100krát silnejší ako bežný zelený čaj.

Veľa ludí má probmlém s preháňaním. Osobne si myslím že naše telo nie je zvyknuté na takú antioxidačnú nálož. Preto tá reakcia tela.

Odporúčam začať s menším množstvom 1-2g alebo zmiešať s mliekom.

Mlieko obsahuje kazeíny a tie naviažu asi polovicu antioxidantov.

Preto ked ludia pijú matcha latte v kaviarňach tak nebehajú každú chvílu na prehánky 😅

peternu3
17. nov 2023

@bessie12 Može byť ten stress. Ja to mám podobne.

Asi kvoli tomu že ked je telo v stresse aj slabšie vstrebáva a teda radšej výjde nasilu von 😕

bessie12
17. nov 2023

@peternu3 pred nástupom do novej práce mi bolo neskutočne zle. To bolo z tých stresov. Tam nebolo len preháňanie, ale aj zvracanie. Trvalo to takmer týždeň. Som rada, ze to mam už za sebou 🙏