Masť podľa receptu Dr. Jacka Newmana od laktačnej poradkyne

luaaana
7. dec 2012

Ahojte, vyskúšala niektorá z vás túto miešanú mastičku na boľavé a popraskané bradavky od kojenia? Odporučila mi ju laktačná poradkyňa spolu s citrovitalom. Mastička však stojí 14 eur a nemám s ňou skúsenosti. Poraďte, ďakujem.

marduliena
7. dec 2012

Nemam s takouto mastou skúsenosti ale ak môžem poradit v nemocnici my dala pani doktorka mast cicaderma je to na prsníky a veľmi my pomohla je to homeopatická mast , je dobra aj na popráskane bradavky, aj ked sa my prsia zapalovali tak som si natierala, veľmi my pomohla a ked sa aj natrú bradavky môže sa kojit nevadí že sú natreté.Aj gynekologička my ju odporučila že je dobrá.

vavrenka
7. dec 2012

ahojcek, ja som ju dlhodobo uzivala, mala som velke problemy s bradavakami- s mykozou. najprv som si musela davat citrovital a po zaschnuti tu mast, a to minimlane 8x denne 😉 , k tomu je potrebne obmedzit sladkosti a slane pochutky chipsy, chrumky a tak 😉 , podporuju rast kvasiniek a ja osm dokonca citrovital aj pila. a aj fatru- su extra silnu- ona je zasadotvorna a to kvasinky neznasaju.. inak, pokial si budes bradavky poctivo osetrovat, tak sa ti ta investicia urcite oplati 😉

vonicka
8. dec 2012

Ja som ju mala, nestala ma tolko ako pises 🙂 Nepomohla mi hned ale po par dnoch ano, nastastie... lebo uz to bolo naozaj hrozne, ako ma bradavky boleli. Si z BA?

loulou
8. dec 2012

@luaaana mňa v TT stála menej a nedám na ňu dopustiť ako @vavrenka v kombinácii s citrovitalom(u mňa tabletky) mi zachránila kojenie inak by som to pre obrovské bolesti vzdala a takto som nemusela.

luaaana
autor
8. dec 2012

Ja som z LM ale posiela mi ju laktacna z BA.

luaaana
autor
8. dec 2012

@vavrenka to iste aj mne kazala

vavrenka
8. dec 2012

@luaaana jaj, tak potom viem ktora, ona je vlemi fajn, sice zavali cloveka informaciami 😀 , ale pomoze. v lecivach sa vyzna, ak je to teda ona- je povodne magistra z lekarne

kikuska11111
8. dec 2012

rozhodne ju NEPOUZIVAJ !!
ja som sa o jej zlozeni radila s koznym lekarom a vyslovene ju zakazal ! pozostava s lieciv, ktore maju velmi silne antibioticke a antimikoticke ucinky a samostatne sa vydavaju iba na lekarsky predpis pri zavaznejsich koznych ochoreniach...
kozny lekar, ktory sa rozhodne do liekov a koznych problemov (kam patria aj bradavky) vyzna ovela lepsie ako laktacna poradkyna mi povedal, ze je nebezpecne pouzivat mast s takymto zlozenim ked zena koji ! nehovoriac o tom, co by sa stalo keby sa trochu tej masti dostalo do pusinky babatku...
rozhodne NIE !

kikuska11111
8. dec 2012

@vavrenka ako tak citam, tebe asi nitko nepovedat ze citrovital sa nesmie uzivat ked zena koji ze?

vavrenka
8. dec 2012

@kikuska11111 preco?

kikuska11111
8. dec 2012

@vavrenka
@vonicka
@loulou
@luaaana
dievcata, preco slepo verite niecomu co vam povie laktacna poradkyna?!
rozmyslali ste nad niecim takym ako zajst za koznym lekarom?
alebo radsej vystavite svoje deti nebezpecenstvu???
mne laktacna poradkyna povedala ze mam jasnu velmi silnu a velmi vyrazne prepknutu mykozu bradaviek a potrebujem jedine tuto mast lebo nic ine mi nezaberie. isla som ku koznemu lekarovy ktory sa do svojej prace skutocne vyzna, bradavky mi vysetril a povedal ze skutocne mam mykozu. ked som mu ale ukazala zlozenie tej newmanovej masti iba zalamoval rukami - lieky pouzite v tejto masti su prilis silne a pre babatko NEBEZPECNE !
predpisal mi vodicku ktoru mi namiesali v lekarni - taku o krorej 100% viem ze miminku neuskodi a stala ma asi 20 centov - do par dni vsetky priznaky zmizli !
ked som isla na kontrolu po 2 tyzdnoch po mykoze ani stopy !

kikuska11111
8. dec 2012

@vavrenka lebo jeho zlozenie skodi babatkam...
precitaj si to kludne v pribalovom letaku, vyslovene tam mas napisane - zakaz uzivat tehotnym a dojciacim zenam....

vavrenka
8. dec 2012

@kikuska11111 zakaz uzivat tehotnym a dojciacim zenam - to je ebzna fromula skoro vo vsetkych leikoch, casto nie kvoli skodlivosti, ale kvoli nasim zakonom 😉, citrovital som konzultovala s lekarkou, takze viem.
chapem tvoje rozhorcenie a emocie, ked nesuhlasis s niecim a zda sa ti, ze druhi si neicim skodia, ale skus byt viac fakticka a menej posudzovat, necita sa to dobre a ver mi, straca to vypovednu hodnotu. inak - je kozny a kozny. poznam ich viacero a nazory niektorych su pre mna absolutne neakceptovatelne, i ked som len laik, tvojho kozneho nepoznam, takze jeho nazor na tu masticku - pokial si neprecitam nejake fakty od neho/teba ma nepresvedcili.

vevinaaa
8. dec 2012

Ja som ju mala mat tieez,no lekarka mi tp neodporucila lebo to ide aj babetku,a kozna mi to uplne vyhovorila,kvoli tomu ze to ide do mm,aj ked laktacna hovorila ze ide len minimum ja som si ju nakoniec nevzala...ak ti mozem poradit byvaj doma len v tricku velmi to pomaha na bradavky,vzduch je hojivy zazrak,prreskakala som si toho dost ohladne kojenia a bolesti uzpri dcerke,teraz kojim syna a nemam ziadne problemy,a uz nepoznam co e to bolest 🙂

vevinaaa
8. dec 2012

@kikuska11111 suhlasim s tebou nie je vhodna, a mas pravdu, u nas to moze predpisat len kozna,ale mne to nedovolila a ked mi povedala preco nie,bola som rada ze som nespravila chybu

vavrenka
8. dec 2012

@kikuska11111 este neico. moja laktacna poradkyna je lekarka-pediatricka. a verim jej.

kikuska11111
8. dec 2012

@vavrenka a nazory nejakej laktacnej poradkyne ta presvedcili hej?
prepac za moje rozhorcenie, ale hneva ma ked tzv "odbornicky" teda laktacne poradkyne nutia mamicky kupovat si 14 eurove maste ktore su naviac nebezpecne.
moja gynekologicka, moj kozny lekar a dokonca aj lekarnicka iba krutili hlavami nad zlozenim tej maste !
nehovoriac o skutocnosti, ze ak zena zajde ku koznemu lekarovi a da si bradavky odborne vysetrit, vie presne co s nimi ma a zaroven jej lekar predpise vyhovujucu liecby za zlomok ceny spominanej maste.
ja som za roztok na bradavky vtedy zaplatila 20 centov a pomohol, po par dnoch uplne zmizli vsetky priznaky. a to som teda trpela hroznymi bolestami, stipanim, rezanim v bradavkach a aj mi riadne praskali a nechcelo sa to hojit... jeden roztok od kozneho lekara, par dni liecenia a bratavky su zdravucke 🙂
ovela vyhovujucejsie ako pchat do seba, a tym aj do babatka silne antibiotika a antimykotika nezda sa ti? :D

kikuska11111
8. dec 2012

@vevinaaa presne ! tiez som si ju povodne chcela kupit od istej laktacnej poradkyne a som velmi rada ze som sa radsej najprv spytala lekara... usetrila som 14 eur a aj zdravie svojej dcerky 🙂

vavrenka
8. dec 2012

@kikuska11111 aky roztok? to ma zaujalo

kikuska11111
8. dec 2012

@vavrenka uprimne uz si fakt nepamätam :D lekar mi napisal recept kam presne zadal zlozenie aj koncentraciu jednotlivych zloziek, prisla som do lekarne, oni mi ten roztok podla receptu namiesali a ja som si ho doniesla domov. robila som si z neho vzdy po kojeni zabal....

vevinaaa
8. dec 2012

Ked mate problemy s prsiami ohladne kojenia, myslim ze je lepsie sa prejst na kozne, a iste vam predpisu nieco co pomoze, mne kozna velmi pomohla pri malej, mala som neuveritelne bolesti a riadne zapalene bradavky,aj okolie. Ale spoliehat sa na nejaku masticku vam nedoporucujem, laktacna vam povie ze mozte, ale keby ste poculi nazor lekarov, aj vy by ste zmenili nazor, mne to aj pediatricka vyhovorila, ze to vsetko prijima babetko, ved je to zlozene aj s antibiotik, a ta masticka je zarabana sirokospektralne, na vsetko mozne co moze zena mat. Netvrdim ze nepomoze, ale nemyslim potom co som sa rozpravala nie s jednym lekarom ze je to mudre rozhodnutie ci dobry napad. Ja som rada ze som sa nedala oblbnut mne ju dokonca ponukala laktacna za 20e! lebo nejaka tabletka ci co to bolo je taka draha... ale ked si myslite ze robite dobre poradte sa aspon s pediatrom nez date lieky a zvlast take silne svojmu dietatku!

vevinaaa
8. dec 2012

@kikuska11111 Mne ju ponukali za 20e, som rada ze som sa nato nedala, a ze som sa radsej poradila, dokonca laktacna bola presviedcat nasu lekarku ze to moze predpisovat ze to do MM vobec nejde, a ze babetko dostava minimum, vsetko co sa dava na prsia ide do MM, ale je to na kazdej zvazeni! Je lepsie niekedy pocut viac nazorov, ako len jeden!

kikuska11111
8. dec 2012

@vevinaaa super napisane, uplne suhlasim...

luaaana
autor
8. dec 2012

Dakujem babenky, dnes u mna bola ina laktacna poradkyna z okresu a povedala mi ze ja tu masticku nepotrebujem lebo na mykozu to nevyzera a ze ju odkupi odo mna pre vaznejsie pripady ku ktorym chodi takze fajn aspon sa jej zbavim a mate pravdu ak budu problemy zbehnem radsej ku koznej 😉 dakujem velmi pekne za rady... ani ma nenapadlo ze aj s bradavkymi mozem ist ku koznej 😀 a ja tej mojej verim, je ozaj velmi dobra a spolahliva 🙂

loulou
8. dec 2012

@kikuska11111 No ja som to riešila aj s kožnou, ale tá mi pomôcť nevedela, zhoršovalo sa to ďalej a iný ma u nás nezoberie. A povedzme si úprimne čo je v tejto dobe 100% zdraviu neškodlivé, myslím, že nič. A určite nemám v úmysle moje dieťa otráviť a asi ani žiadna s tých, ktoré si menovala, ako si nás ty obvinila, že svoje deti vystavujeme nebezpečenstvu. Nepoznáš ani jednu z nás, nevieš čo nás k tomu dohnalo, ale hneď vieš že svoje deti chceme vystaviť nebezpečenstvu, myslím, že treba vážiť slová. Vyslovili sme len svoj názor na danú otázku. Ja som rada, že mi niečo pomohlo a môžem kojiť naďalej. Radila som sa o tom aj s lekármi, ktorým verím a ak to chceš vedieť už len zo zásady (ani mne by sa nepáčilo olizovať niečo mastné) nemám pred kojením na bradavkách žiadny krém, vždy sa pred kojením umyjem čistou vodou, tak ako aj pri tejto masti

vevinaaa
8. dec 2012

@luaaana Moja, samozrejme ze mozes ist s tym aj ku koznej je to predsa kozna 🙂 ja som mala dlhodobe 3mesacne trapenie aspon tak sa dalo nazvat pre mna kojenie, zial navstivila som koznu o ktorej sa ani kozna neda povedat, ta mi odporucila aby som prestala kojit, ze inak nevidi, dala mi maste ktore stipali, a nic neriesili, rozhodla som sa zmenit koznu lekarku, ta ma odborne vysetrila, zobrala mi ster, zistila streptokoka, vazny bacil ktory ohrozuje mamicku a vazne babetko. Preto som banovala ze som nesla ku tejto koznej aj skor, dala mi maste a po mojom trapeni som po vyse 2tyzdnoch bola fit, liecba trvala dlhsie nakolko som to mala dost vazne. Radim ti pri dlhodobejsich problemoch radsej ist ku koznej, ak ti nepomoze zmen ju a skoc k inej 🙂

shira_
8. dec 2012

@kikuska11111 človek, ktorý túto masť navrhol, je svetoznámy pediater =lekár, ktorý sa dopodrobna zaoberá dojčením či už zo strany matky, alebo dieťaťa. masť, ktorá sa aplikuje na bradavky, sa nevstrebáva tráviacim traktom. každý, kto má možnosť, si môže dať predpísať masť podľa protokolu Dr. Newmana na recept. Je rozdiel platiť doplatok a rozdiel plnú sumu. Laktačná poradkyňa nedá recept ale predá mastičku v plnej sume. Taktiež je tam presne zadané zloženie aj koncentrácia zložiek. je mi dosť srandovné, že pediatrička ti vyhovorila masť s obsahom bactrobanu, čo sa nevstrebáva tráviacim traktom a na bežiacom páse predpisuje deckám širokospektrálne antibiotiká pri virózach aj niekoľkokrát za rok, a hlavne tie, ktoré jej natlačí do hlavy farmaceutická firma. a o kožných lekároch ani nehovorím...

mirkita
8. dec 2012

@luaaana mne ta mast velmi pomohla od bolesti, vdaka nej som nadalej mohla kojit,inak by sa uz kvoli tej bolesti fakt nedalo 😖 cakat este par dni kym nieco zaberie bola u mna otazka kojenia a nekojenia...ale okrem toho ze mi to zabralo na bolest okamzite tak mi to nevyliecilo bradavku...pomohol mi fungicidin ale davala som pozor aby som ho pred kojenim dala uplne dole a o chvilocku bolo vsetko fajn 🙂
ja osobne som laktacnej verila, pomohla mi aj v inych veciach a najma bola hned po ruke, pre mna lepsia volba ako ist k dr.....mna totalne sklamala pediatricka ktora mi povedala ze 2 mesacne dieta ma manipuluje ked spi so mnou v posteli 😀 a ze ci sa nebojim ze mi spadne z postele (co bolo technicky nemozne) ze ci neviem kolko takych urazov sa rocne stane....podla mna kto viac o tom kojeni ma vediet nez laktacna....ale to si kazdy musi sam vyriesit 🙂

deniseee
8. dec 2012

@vevinaaa
@kikuska11111
Preco ste vlastne hned nesli k lekarovi, ale kontaktovali nejake laktacne poradkyne? Ved kozneho mate hadam blizsie, ma vsetko mozne vybavenie, moznost spravit vam kompletne vysetrenia. Preco ste najprv kontaktovali nejake laktacne poradkyne, ked ich rady povazujete ze neodborne, ich za odbornicky len v uvodzovkach... viete, ze niekedy ma laktacna toho tolko, ze musi volit ku komu pojde... a potom ide za niekym, kto o radu v skutocnosti nestoji... Mam vybornu kamaratku (na moje stastie doktorku, a zaroven je to laktacna. Obdivujem ju, s kolkou obetavostou robi tuto pracu, kolko casu jej venuje na ukor vlastnej rodiny, neustale sa doskoluje...). A co sa masti tyka, nebyt jej, nedojcila by som, pretoze by som nebola ochotna cakat nie 2 tyzdne kym mi zaberie liek od kozneho, ale ani den. Podotykam, ze lekarka nemala ani najmensi problem ju predpisat, a kym som bola v Cechach, ina lekarka (tamojsia) tiez ani nemrkla a tiez ju predpisala v tu chvilu. Ziadny problem v tom nevidela a hovorila to iste co doktorka Shiry (vyssie), ze sa to nevstrebava cez traviaci trakt a ze je to uplne bezpecne.

deniseee
8. dec 2012

A este jednu vec som zabudla, kedze nie som ceskou poistenkou, masticku som si hradila v plnej vyske v tamojsej lekarni, i ked som mala recept, teda bola som samoplatca. V prepocte na nase ma vysla cca 30 Eur a pani lekarnicka povedala, ze jej je ta cena luto, ale ze tak vela stoji neviem uz ktora zlozka... takze 14 ci 20 Eur bud nebolo tolko masti, ako som mala namiesanej ja, alebo velice lacno davali...