Maminy s Covidom-19, nakazili ste aj svoje bábätko?

13. dec 2020

Ahoj baby, som pozitivna na COVID19 a mam 7 mesacne babo. Odvcera ma sopel a aj zvysenu teplotu 37,5. Velmi sa bojim, ze sa malicky nakazil odo mna 😩 Kojim ho a spavam s nim aj v jednej miestnosti, muz je so starsou v inej. Podla clankov a odporucani som dufala, ze ak kojim, bude mat v mlieku protilatky a nenakazi sa...no teraz mam obrovsky strach, ze to asi chytil. Najviac ma chyta panika, ak by nahodou musel do nemocnice a mna ako pozitivnu s nim asi nezoberu 😢 Boze baby, podporte ma, ze v tom nie sme sami a ze babatka to zvladnu 🙏
Nemali ste niektora osobnu skusenost s prirbehom u tak maleho babinka?
Dakujem

janinah
13. dec 2020

Skúsenost nemám.určite by som kontaktovala pediatra.Babetko bolo treba dať na starosť manželovi.len by ho doniesol má kojenie.vy samozrejme kojit s ruskom.7 mes. Má predsa už aj inú stravu prikrmy., bola by menšia šanca nakazenia.Teraz už len čakať ako bude a radiť sa s dr.

cecilia29
13. dec 2020

Nakazila ale priebeh malo slabucky 1 den -8 mesacny

ladyvi
13. dec 2020

@janinah to su take utopisticke predstavy. 10 dni dieta nosit len na kojenie. A to, ze 7mesacne papa uz aj ine. Ako ktore. Moj jedol 1 lyzicu prikrmu 3x denne. Viac sme do nho nedostali. Neviem si realne predstavit ako by som sa takto odizolovala od 2 malych deti, hlavne kebyze chodim aj na zachod,sprcha, jedlo,uvarit si caj. Nehovorim, ze sa to neda,ale je to narocne. Hlavne pre choru maminu, zrazu naucit dieta spat napr. pri otcovi v postielke. Zo dna na den. Ved to by bola nocna psychiatria na aspon 3 dni. Nikomu by to neprospelo.
Drzim palce mamicka, aby ste to zvladli. Kym ma iba 37.5, podla mna je to ok. Ak sa budete drzat na hladine do 38.5 a bez kasla, tak podla mna sa az tak nie je coho bat.

autor
13. dec 2020

@cecilia29 Ahoj, prosim Ta a ake priznaky malo babo?

monty71
13. dec 2020

Ja si myslim,ze ak je to len teplota a sopliky ako pri beznej viroze,nemusite sa stresovat.Deticky to zvladaju lepsie ako dospeli.My sme obaja s muzom boli pozitivni a nasa 3rocna s nami vkuse v blizkom kontakte a vobec ziadne priznaky.Maly nasich znamych,rocny, zasa dostal mierne zvysenu teplotu a hnacky.Tiez to zvladli.Len pokoj,u deti to ma mierny pribeh,urcite nie nemocnicny.Drzim silno prsty

oblecenie99
13. dec 2020

Ty si s bábätkom bola už aj v čase,keď si ešte nevykazovala žiadne príznaky,chytiť to mohlo už predtým,ako si sa dozvedela o pozitivite,nevyčítaj si nic.To s tým kojenim a protilatkami je síce pravda,aj keď nechápem,prečo sa to až tak mystifikuje,že to je zázrak a ochranná fólia na počkanie,a dieťa nemôže ochorieť..ja si skôr myslím,že môže,však ste spolu v jednej domácnosti,chytis ho do náručia,dychas nan...ALE vďaka tomu mlieku,aj keď to maličký chytí,môže mať slabší priebeh 🙂 kolega sú pozitívni celá rodina,on aj chorý a pravdepodobne to má/mal aj ich synček,paradoxne on by mal byť prenasacom v rodine. Mal slabšiu teplotu jeden až dva dni,ale ináč je našťastie v poriadku. Nerob paniku,kým nie je dôvod.Zbytocne ťa to oslabuje,dieťa to navyše vycíti a bude nervózne tiež a ty tiež budeš zase nervózna,že čo mu je...skús sa ukľudniť.Aj ja sa veľmi bojím o nás,o dieťa,prakticky od marca,určite v tom nie ste sami,v podstate v tom lieta celý svet,a je otázkou času,kedy to schytame väčšina,ale podľa doterajších správ to deti našťastie zvládajú dobre.

oblecenie99
13. dec 2020

Ešte som zabudla napísať,určite kontaktuj pediatricku.Mozno odporučí niečo na podporu imunity,napr.probiotika, vitamíny pri takom maličkom neviem,D cko predpokladám berie.

hettinka
13. dec 2020

Podla všetkého to chytil a nerob paniku. U malých deti to má priebeh zvycajne ako nachladnutie. Ak by mu vystúpila teplota nad 38, daj mu cipok alebo sirup od teploty a sople odsávať treba.

tatisna
13. dec 2020

Fakt si nic nevycitaj. Protilatky su aj na to, ze ak to chyti, bude mat pohodovy priebeh. Deti maju bezne teploty, pokial nie su extremne a netrvaju viac ako 3 dni, je to bezny priebeh a treba to ustat doma. Viacmenej len zrazat teplotu ak je nad 38. Ale pre istotu zavolaj dr. Ja mam 2 mensie deti a davno som prisla na to, ze izolovat sa od deti v jednom byte sa neda. Bud odides uplne niekam alebo dieta bude revat a dobyjat sa k tebe. Ale aj tak 7 mesacne bude mat uzkost ze mu chyba mama. Drzim palce nech to rychlo prejde, hlavne teploty. Ked len kasel a sopel, tak moj soplil niekedy aj 3 tyzdne aj kaslal a to nemal kovid... Detske choroby su neprijemne, treba to ustat a vydrzat....

cecilia29
13. dec 2020

Maly je dojceny, jeden den mal hlienovu hnacku a bol uplakany a unaveny. Teplota 36,9. Starsia 2 a pol rocna bola 1 den unavena, teplota 37,4. Na druhy den ako keby nic. Nemaali ani kasel a ani nejako netiekli sople, skor ako keby len zdurena sliznica nosa.Nakazili sa, lebo vsetci v dome sme bolu chori -ja, muz, moji rodicia, prisla k nam aj chora sestra. Deti nemali na vyber. O nich som sa az tak nebaaala, skor o rodicov, predsa deti to zvladaju lepsie, a moje nie su chorlave. Otec bol aj vo vaznom stave v nemocke

mogaa
13. dec 2020

No protilátky voči Covid dieťa určite v MM nedostane, zatiaľ ich nemáš vytvorené ani ty.....ale deti ak sa aj nakazia majú skoro vždy ľahký priebeh, väčšinou ak sú nakazené tak sú bezpríznakové

alana1
13. dec 2020

@mogaa akoze nedostane? ved ked je matka pozitivna tak ma virus v sebe a jej imunitny system s nim uz bojuje a vytvara protilatky...takze tie protilatky su uz aj v mlieku...urcite mu dojcenie iba pomoze prekonat covid. dojcila by som co najcastejsie

anita1978
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
13. dec 2020

*9m syn mojej sestry mal 2 dni teplotu, bol malatny a trochu kaslala. viac nic. je otazne, ci to bol Covid, elbo taketo prejavy mal uz predtym. ked volali s hygienou, ta pani sa vyjadrila, ze je to nezvycajne,lebo babatka s takymi priznakmi este nemali.
u nas v praci sme mali viaceri covid a to nas bolo asi 30, len z naseho useku. no jedine chore dieta bol 10r chlapec, co mal 2 dni nadchu, vsetky ostatne deti ( neboli vsetky testovane, tak pozitivita je otazna ) boli zdrave, bud sa nenakazili,a lebo boli bezpriznakove.
cize aj keby ti droibcek am covid, je tu velka sanca, ze bude mat miniamlne priznaky a prejde mu to velmi rychlo-.

protilatky sa este naplno neutvorili ani tebe, tak on v mlieku este toho vela nedostane

mogaa
13. dec 2020

@alana1 ano ale nie hneď.....protilátky sa začnú vytlárať až pri ťažkom stave ku koncu ochorenia, dokonca v lahších prípadoch si telo protilátky vytvorí až po prekonaní ochorenia.....

mogaa
13. dec 2020

@anita1978 a nehovoriac o tom že asi tretina ľudí čo to prekonali protilátky vytvorené ani nemá ani po pár týždňoch , jednoducho sa im vôbec nevytvorili

princeznasevera
13. dec 2020

Zbytocne stresujes. Pozitivne moze byt az 5 den vystavenia covidom. Ma teplotu 37,5? Neboj z toho neumre zbytocne stresujes

majamat
13. dec 2020

@princeznasevera nakazit sa a pozitivita oze byt v den, ked ten, co covid prenesie, zacne byt infekcny, udajne sme infekcni 2 dni pred prepuknutim priznakov. na 5den sa obycajne objavia priznaky, ale moze to ybt aj skor, ci neskor, ale najcastejsie je to ten 5-6den.
cize keby predpokladame, ze si mala priznaky na 5den, tak od 3dna si infekcna a dieta by mohlo mat priznaky ked budes mat priznaky ty asi 3 den.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
13. dec 2020

terazje obdobie roznych infekcii. je sice rpavdepodobne, ez dieta dostane covid,a le ani to tak byt nemusi. to je len hadanie, pokial nebolo otestovane a aj keby bolo, ak ma prejavy, otazne je, ci nema este inu infekciu pridruzenu.

napr. ja som bola pozitivna, ochorela som den rped plosnym testovanim. pozitivita sa mi samozrejme potvrdila. mm bol negativny, dcera netestovana ( do 10r )
dcera neochorela vobe, hoci mala v skolke problemy, ze bola castejsie chora, aj ked to boli len take sopliky a nachladnutia, no vzdy sa to tiahlo dlho a skoncilo to po niekolkych tyzdnoch zhorsenim a ATB. na imunologii jej boli zistene odchylky a hlvane uplne chybanie Imunoglobulinov A, ktore zodpovedaju za tu prvotnu imunitnu reakciu a reaguju pri tom prvotnom vstupe infekcie a zabrania rozsireniu. nedostatok IgA sa nepovazuje za tazku poruchu, preto to uz par rokov nikto ani neokontroloval,a le predtym mala nulove hodnoty ( 0,01 ). odkedy chodi do skoly, chora nebyva. a teda odolala covid.
mm na 5 den ochorel, pred testovanim sme boli spolu velmi malo, stale sme boli v robote a kopec povinnosti, tak sa nemusel nakazit pocas karanteny mal nadchu, bolest hrdla, teplotu do 38°C a neviem. teplotu mal 1-2 dni ( ja som mala 10dni ), na 12den bol otestovany PCR s vysledkom negativny.

som sa na tom aj celkom pobavila. tak covid ma na striebornom podnose a on ochorie na nieco ine, co ani netusim, kde chytil, ked bol doma uz 5dni.

autor
13. dec 2020

@ladyvi Ahoj, vdaka za podporu. Presne ako pises, tak nam aj dr kazala, ale ako sama vies, nie je to take jednoduche. Maly bol 6 mesiacov cisto kojeny, ma 2 prikrmy za den, pit vie iba z lyzicky a to par ml. Muz do toho homeoffice, cize nezvladol by sa starat o 2 deti, ja pripravujem aj obedy, proste pomahame jeden druhemu. Robi co vladze, ale neda sa mi byt odizolovana cely den 😩 a navyse sa mi hrozne tazko dycha v tom rusku, bolia ma cele pluca. Boze snad bude malicky ok 🙏

autor
13. dec 2020

@monty71 Dakujem moc za podporu ✊

autor
13. dec 2020

@oblecenie99 Ahoj, dakujem za rady, pediatricke zavolam zajtra urcite. Minuly piatok som tam zrovna bola na kontrole, ci ma ciste dychanie, lebo bral aj Pamycon. Postuone sa to zlepsilo a teraz sa to vratilo, mozno to ani nie je covid, Bohvie. Ale uz aj muz ma obvinuje, preco nemam stale rusko, mam si dat aj rukavice...no proste nervozita. Ale funguj v tom cely den, ked som mala tie pluca oslabene

autor
13. dec 2020

@tatisna Dakujem, s tou izolaciou mas cistu pravdu. Keby to ma muz, toho vieme odizolovat do letnej kuchyne, ale bezo mna by to nefungovalo. Jedine odstavit ho od mlieka a to je zas skoda som citala.
@majamat
@mogaa vdaka za info ohladne tych protilatok, to som netusila, ako to funguje, ale dava to zmysel .
Inak keby nemame domace testy od znameho, tak sa tvarim, ze som prechladnuta a roznasame dalej. Priznaky som mala uz v pondelok - spravila som 2 antigenove testy doma, ktore boli jasne pozitivne.
Pre dr. som ale potrebovala ist na oficialny odber v meste. Takze v utorok som bola negativna - ale prve co som si s muzom povedala, ze nam to slabo zavrtala.
Kedze mi priznaky neustupovali a stratila som aj cuch a chut, isla som vo st rtok znova na antigenovy a vysledok uz pozitivny (aj ina zmena, vyter bol o dost hlbsie spra eny).
Cize ja som nakazena urcite od nedele, vtedy ma zacalo boliet telo a pridavat sa bolest hrdla a hlavy, slabost.
Baby, tak mohla som ostatnych nakazit uz aj vtedy? Vsak neviem relevantnu info, kedy som najviac infekcna. Vdaka

autor
13. dec 2020

@pupavka89 joj, chudacik malick 😔 chvalabohu, ze Vam to dobre dopadlo ✊

bluka2
13. dec 2020

Take bábo bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou úplne ľahký priebeh. Pri teplote 37,5 vôbec nemusia stresovať. Uvidíš ako sa to vyvinie. Dojči čo najčastejšie... Skore uzdravenie

mariejenka
13. dec 2020

Kamoška s celou rodinkou, dve deti 2 a pol rocne,a 4 mesačne...vsetci pozitívni. Deti par dni teplota a kasel, dospelí trochu horšie ale po 10 dnoch uz boli zdraví.

majamat
13. dec 2020

udajne 2 dni predtym nez sa objavia priznaky sa zacina infekcnost a konci asi 5dni od prvych priznakov, cize predtym, nez sa objavia priznaky, ty ani nemusis vediet ze si nakazena. mozes len predpokladat v pripade, ze vies, ze si bola v kontakte, ale stale este pozitivny byt nemusi, resp, nemusis to chytit.
zial s tymto nic neurobime. nikto to dopredu nevie. ja som bola 1x v kontakte spozitivnymi mesiac predtym, nez som ochorela a vtedy som bola OK. az po mesiaci ma to chytilo., to uz som neodolala tej lakavej ponuke 😀 😀 😀

janinah
13. dec 2020

@ladyvi je to o prioritách...a dá sa všetko na svete,ak sa chce...manžel mal byť dávno na očr nie HO a starať sa o deti,manželka s covidom s nie ľahkým priebehom nemá čo behať po byte a variť bez rúška...ale je to ich problém,dalo sa to zmenežovať aj inak,čo by moholo/nemuselo dieťa od covidu uchrániť...teraz len dúfať,že ten priebeh bude ľahký a bez neskorších následkov