Mamina sa nakazila na liečení v Bojniciach

ivana534
23. nov 2020

Dobrý vecer
Poprosila by som o radu
Mamina išla na liecenie-negativna
Na izbe bola s jednou pani, po 1 dní, zistila, že je pozitívna 👿😱 mamina prišla v stredu, štvrtok sa to dozvedela o spolubývajúcej, bola v karantény, dnes šla na testy antigenove(pondelok) -samozrejme, že aj ona je pozitívna. Pochybili v zariadení, nedali ju samu na izbu. Vedeli o tej pani, že tam je podozrenie na covid. A napriek tomu tam maminu dali.(lekar vedel, že je prechladnuta a ma podozrenie, no napriek tomu to nikde nenahlasil), a to veľa izieb majú voľných, kde nikto nieje.
Ale moja hlavná otázka znie :dá sa niečo urobiť, aby sa to tam ďalší krát nezopakovalo a nedoplatili na to zasa ďalší ľudia? Už som úplne na nervy a zúfalá, . Prosím poraďte co voči nezodpovednym podniknúť, aké kroky aby sa takéto niečo neopakovalo,
Jedna sa o liečenie v Bojniciach Baník sa to volalo, teraz už má iný názov
Nechcem aby im to prešlo len tak bez postihu
Dakujem

hailey1
23. nov 2020

@ivana534 predpokladam, ze pri prichode jej dali podpisat papier, ze je tam riziko nakazenia... tak to robia teraz vsade. Predpokladam, ze su kryti...

ceklis
23. nov 2020

@ivana534
Ak na čokoľvek prídeš, napis mi prosím. Môj ocino šiel do nemocnice na chirurgiu a predposledný deň mu robili testy, lebo že ležal seba izbe s pozitívnym pacientom. Takze domov už neprišiel, lebo bol aj in pozitívny. Do 2tyzdnov zomrel :(

nelca84
23. nov 2020

@ivana534 ked sa mamina vybrala do kupelov v tomto case, tak musela ratat s rizikom nakazenia. A ze mali podozrenie na covid, lebo bola prechladnuta, no teraz moze byt prechladnuty kazdy druhy... a tiez si myslim, ze to maju osetrene a nieco jej dali pri nastupe podpisat. Za samostatnu izbu sa tam priplaca ak mam správne info, takze zrejme mala mamina zaplateny pobyt v dvojlozkovej izbe... ale verim, ze to dobre dopadne, drzim palce

snowflake07
23. nov 2020

Moja isla na operaciu negativna a po tyzdni v nemocnici ked odchadzala,tak ju testovali opat,lebo mala teplotu.Bola pozitivna.😞Za ten cas sa pri nej vystriedali 3 pacientky,ktore netestovali.Vlastne na zaciatku testovali iba tie ktore isli na operaciu.

ivana534
autor
23. nov 2020

@nelca84 mamina tam 2 dní než mala ísť telefonovala. Išla tam s tým, že bude len na izbe, nebude chodiť po meste, nakoľko je odkázaná na dve palice, bez ktorých by sa nedostala ani do kúpeľne. Dôverovala co jej povedali, a išla tam, nakoľko to liečenie ozaj potrebuje a pomôže jej to do ďalšieho roku než pôjde zasa

nelca84
23. nov 2020

@ivana534 chapem, ale riziko je vzdy, predpokladam, ze musela ist aspon na procedury a do jedalne... tak snad sa z toho rychlo dostane, ma aj nejake priznaky, ci bez?

lula313
23. nov 2020

@ceklis úprimnú sustrast. Každého pacienta by mali testovat, aby k takýmto prípadom nedochádzalo. Ja by som na tvojom mieste oslovila media

ceklis
23. nov 2020

@lula313 ďakujem ❤️

ivana534
autor
23. nov 2020

@hailey1 nieje si vedomá toho, že taký papier mala, len ze vypisovala aké lieky užíva

ivana534
autor
23. nov 2020

@ceklis to mi je ľúto, úprimnú sústrasť
Ak by som vedela o niečom pisem

ivana534
autor
23. nov 2020

@nelca84 áno, viem, že bolo to riziko
Procedúry ten jeden deň mala - žiadny iný,, pacient,, tam nebol s nou, len zdravotnici
V jedálni pri stole že bola sama
Ešte ma teraz napadlo, čo mi lekárka odtiaľ hovorila, že čo s tou nakazenou pani sedávala pri stole, že bola negatívna a mamina ani 20hodin s nou nebola a je pozitivna

ivana534
autor
23. nov 2020

@nelca84 a to než išla na testy tak sa všetci zaujímali, aj prednosta ci co to je, dnes prišla s testovania a nikto sa nezaujimal
Ale už písala niekam, tak uvidíme ci sa bude niečo diať. Štve ma to riadne, hovorila mi, že sa jej zdá, ako keby mala mat laryngitidu. Tak uvidíme co bude dalej

queen_mary
23. nov 2020

@ceklis fuuha, uprimnu sustrast, velmi ma to mrzi. Mojej blizkej kamaratke tak zomrela krstna mama. Operacia slepeho creva, nakazila sa v nemocnici a o 12 dni zomrela.

ceklis
23. nov 2020

@queen_mary ďakujem 🌹
Ja na to nemám doteraz žiadne slova :( nikto nám nič nevysvetlil ako k tomu vôbec mohlo dôjsť. Ako to prežíva tvoja kamarátka? Ako je vôbec možné, že sa take niečo môže stať? Ako ja chápem že asi sa ten človek stal infekčným v priebehu tej hospitalizácie a toto nevedia nijako ošetriť :( ale doslaka.... neviem sa s tým vôbec zmieriť 😢 to chce ozaj len čas... aby to prestalo boliet. Najhoršie je, že tam ľudia zomierajú úplne sami...

remaadja
23. nov 2020

@ceklis neviem poradiť.... Úprimnú sústrasť, je to otrasne, čo sa tu deje

ceklis
23. nov 2020

@remaadja ďakujem.
Snáď to čoskoro skončí 🙏🏻 Každý už toho ma podľa mna dosť.

ivana534
autor
23. nov 2020

@ceklis tak to hej, už nech to všetko skončí, už ma toho naozaj každý dost

ceklis
23. nov 2020

@ivana534 hlavne maminke prajem nech je bezpriznakov a prinajhoršom nech to ma len ľahký priebeh a je čím skôr ok.

janinah
23. nov 2020

Nezabranite nákaze.jedine doma sedieť.Ja som bola v kúpeľoch koncom septembra.tam opatrenia boli.ale niet šance to nepreniest.keby tam bol niekto pozit.pri stole sme boli 4z troch izieb.ja som si platila samotku.Zrejme to majú ošetrené aj po právnej stránke.Viete písať na ministerstvo zdravotníctva.kontskt na nete.ja som písala.lebo som chcela pobyt skrátiť.uz ku koncu som sa tam cítila nie v bezpečí.Odpisala daka ochotná pani.ale až o pár dní.to som už bola doma.Mne v nemocnici takto zomreli dvaja príbuzní čo sa tam nakazili.terax by bolo treba preliečiť mamku so srdiečkom.nedam ku tam ani omylom.

mogaa
24. nov 2020

@ivana534 pochybujem že s tým niečo urobíš.....nakaziť sa mohla aj od bezpríznakovej spolusediacej pri stole, od bezpríznakovej recepčnej, od fyzioterapeuta pri cvičení alebo v bazéne....to že niekto je prechladnutý, neznamená že je tam predpoklad že je aj pozitívny.....v kúpeloch je obrovské riziko nákazy všeobecne, v jednej jedálni sedí 30-40ľudí bez rúšok, menia sa, veľa nich chodí do mesta......tá jej spolubívajúca kludne mohla prísť ako negatívna a po 2dňoch už bola pozitívna alebo sa tam nakazila od niekoho v jedálni, v bazéne.....

mogaa
24. nov 2020

@ivana534 inak teraz som si vši la že tvoja mamina s tou pani nebola ani20hodín.....takže ona sa nemohla nakazť od tej pani , lebo aj antigénový trest ukáže pozitivitu až na 3-4deň od nakazenia, antigénový 5-6deň od nakazenia(vtedy je človek najviac infekčný).....to je tak že dnes sa nakazíš ale ak ôjdeš zajtra pozajtra na test, ukáže toi že si negatívna hovi už vírus máš.....práve v tom je Covid zákerný, príznaky máš až na 4-5deň a dovtedy ti aj test výde negatívny.....a infečná môžeš byť od 2-3dňa

mogaa
24. nov 2020

@ivana534 a to že pri stole sedela sama nič neznamená.....ak si v miestnosti kde je 20ľudí bez rúšok tak sa môžeš nakaziť aj keď ten pozitívny je od teba 5metrov...v jedálni sú otvorené vetračky, dvere sa otvárajú, vzduch cirkuluje, ten vírus je vo vzduchu a ty tam sedíš 20-30minut kým sa naješ....preto je také riziko naazenia v baroch či reštauráciách, nie kvôli tomu že sa nedajú dodržať vzdialenosti, ale ak je v miestnosti veľa ľudí bez rúšok, sedíš tam 20munut tak nakaziť sa môžeš aj ke´d ten pozitívny sedí na druhej strane reštiky - vzduch tam jednoducho cirkuluje