Mamina má rakovinu v poslednom štádiu

amalka2021
28. jún 2023

Pekný den prajem mame diagnózovali rakovinu poslednom šťadiu. Chcela by som sa spýtať mama ostala agresívna. Kriči hádže veci po nás. Máte stým skúsenosti?

viestta
28. jún 2023

@amalka2021 treba jej dat cas, nech tuto informaciu spracuje. Je to pre nu velmi zlozita situacia, kazdy ju spracuva inac. Mali by ste mat pre nu pochopenie a vela lasky, ktore teraz potrebuje zo vsetkeho najviac.

amalka2021
autor
28. jún 2023

@viestta mamina sa lieči už rok

viestta
28. jún 2023

@amalka2021 treba sa obratit na onkopsychologa. Kazda onkologia takeho ma. Ale toto moze byt aj prejav postupujucej choroby, metastaz na mozgu. V kazdom pripade, netreba sa od nej odtrhnut, treba jej pomoct kym sa da a ako sa da.

pribinak
28. jún 2023

@amalka2021 požiadať o silnejšie lieky proti bolesti, možno požiadať psychiatra o nejaké ukľudňujúce lieky
Je totiž otázka či mama kričí od bolesti, alebo od strachu, alebo kombinácia oboch

Pripadne hľadať hospic, kde by sa o mamu postarali

pribinak
28. jún 2023

@amalka2021 nepíšeš o akú formu onko ochorenia sa jedna a kde má metastázy.

sorciera24
28. jún 2023

@amalka2021 predpokladam, ze može mať metastazy na mozgu....tie mozu kludne takyto stav vyvolavat....kedze tlacia na rozne casti mozgu...nemôže za to + bolesti....nevieme, ci leži, ci chodi.....je to tazke, poznam to, pri ocinovi....najhorsie obdobie, co som zazila....vidiet toto utrpenie a nemost s tym nic urobit...:/ len vela sil prajem...

deti95060810
28. jún 2023

môže mať aj z liekov... treba kontaktovať lekára...

amalka2021
autor
28. jún 2023

@sorciera24 koľko to váš ocino vydržal

amalka2021
autor
28. jún 2023

@pribinak po celom tele aj v kostiach

sorciera24
28. jún 2023

@amalka2021 co teraz myslite? tento stav posledny s MTS uz aj v hlave?.....2,5mes.....neviem, v akom stadiu je teraz, mojmu trpla najprv ruka, zachvaty - potvrdene mts mozgu, ožarovanie 2 tyzdne....potom este ako tak chodil 3 tyzdne......potom cela prava strana ostala nehybna.....uz ostal ležať a popri uz nabehli aj tieto stavy hnevu......to trvalo este hrozny mesiac bolesti, polohovania, prebalovania, punkcii...no hroza.....

dilino
28. jún 2023

Koľko ma mamina rokov.Posledne štadium je už že sa neda pomôcť.A to je z liekov taka agresívna treba povedať lekárke alebo lekárovi onkologovi čo k nemu chodi.Určite ju všetko veľmi boli.

amalka2021
autor
28. jún 2023

@dilino 47 rokov

dilino
28. jún 2023

@amalka2021 och ježiši mlada žena ešte ma veľa pred sebou.Prečo je ten osud taký kruty.Mojej mame zomrela sestra na tu pliagu hnusnu zakernu 30 ročná.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sella38
28. jún 2023

moj otec mal nadory na mozgu a mal halucinacie a vracal sa do minulosti

panelacikova
28. jún 2023

@amalka2021 kristepane, takmer môj vek, to mi je veľmi ľúto. nemôže mať metastázy aj v mozgu, keď máva také amoky? skúsiť možno ešte vyšetriť toto a prípadne nejakú liečbu /ukľudňováky a lieky proti bolesti/.
držím palce. osud je nespravodlivý :(

kp7333
28. jún 2023

@amalka2021 moja mama zomrela na tuto hroznu chorobu a ano, v poslednych mesiacoch bola nervozna, az agresivna. Bolo nam povedane, ze su to bezne prejavy spravania u onko pacientov. Treba si uvedomit, ze tito ludia velmi trpia, jednak fyzickou bolestou a jednak po psychickej stranke. Je pre nich tazke vyrovnat sa s prichadzajucou smrtou, obzvlast v mladom veku. Plus metastazy napadaju rozne casti tela, casto i mozog. Pre blizkych je to velmi narocne vidiet milovanu osobu v takom stave. Napriek tomu to treba prijat, choru mamu podporit, ulahcit jej trapenie, no nedavat jej falosne nadeje, skor pocit, ze ju lubite a ze to zvladnete s nou aj potom bez nej.

zuzanapjat
29. jún 2023

@amalka2021 berie ešte liečbu? agresivita môže byť vedľajší účinok na liečbu. Prípadne môže mať metastázy na mozgu už. spojte sa s onkológom a konzultujte to s ním. Posledné štádium mali moji rodičia polroka.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liesik
29. jún 2023

Kľudne to môže byť aj následok liečby, ale keď sa to tak vezme, vieš, bohvie ako by si v jej situácii reagovala ty. Je to obrovský šok. Ako treba sa o tom porozprávať s lekárom, no neviem, či sa s tým bude dať len tak niečo spraviť

amalka2021
autor
29. jún 2023

@zuzanapjat áno berie liečbu

amalka2021
autor
29. jún 2023

@kp7333 koľko všetko toto vydržala vaša mamina

kp7333
29. jún 2023

@amalka2021 necely rok, ale ona mala velmi agresivny typ, ktory rychlo metastazoval. Su pacienti, ktori s metastazami ziju aj roky. Je to velmi individualne.

nicicka
22. jún 2024

Ako vám to prosím dopadlo aky bol priebeh? Ďakujem

nicicka
22. jún 2024

@sella38 Koľko to prosím trvalo a prebiehalo? Môj otec začal rozpravat úplne bludy. 😌

sella38
22. jún 2024

@nicicka cca 4-5 dní

nicicka
22. jún 2024

@sella38 len toľko? 😥

sella38
22. jún 2024

@nicicka no u nas to islo velmi rychlo. Od prveho prijatia do nemocnice, s podozrenim, ze nieco sa deje, az po smrt presli iba dva tyzdne....

macik166
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicicka
22. jún 2024

@sella38 😥och to ma mrzí. U nás už skoro 2 roky 😔