Mamičky po cisárskom - črevá a ich pohyb

sasha88
4. okt 2022

Ahojte mamičky , prosím Vás hlavne tie ktoré ste po jedno , dvoch cisárskych pôrodoch , cítite tak isto pohyb čriev? Ale doslova že keď sa napríklad najete tak rukou si pri ležaní viete nahmatať črevo ako Vám behá ? Je pravda že som dosť chudá (173 cm ,55kg) tak ja si cítim všetko s prepáčením , ale po druhom cisárskom budem za tri týždne už rok .. známa bola u chirurga koli pruhu a pýtala sa ho aj na túto tému a ob vravel že keďže pri cisárskom reze pôrodník hýbe crevami , ich už nikdy nevie vrátiť do polohy v akej sme sa s nimi narodili takže je to úplne normálne že cítime pohyb čriev .. no a ja po dvoch cisárskych to cítim extrémne , žiadne iné zdravotne problémy nemám , jesť mi chuti , trávi mi úplne normálne , ani bolesti nemám , tak sa len chcem informovať či som sama alebo či to tak ešte niektorá máte 🙂 ďakujem za každú info 🙂

staskast
4. okt 2022

@sasha88 ahoj. Ja som s týmto pochodila tooolko lekárov. Najlepsi bol gyn keď som mu povedala že vidím si črevo ako pracuje tak on že či myslím hemeroidy :D záver sú zrasty ale teda to že mi bolo vidieť ako mi pracuje črevo tak na sone brucha mi zistili meteorizmus, ďalej som bola poslaná na gastro a tam mi zistili laktozovu intoleranciu. Inak odvtedy to nevnímam alebo možno aj neriešim keďže viem výsledok. Ale mám to teda na pravej strane a aj keď sa niekedy rýchlo postavím tak ma tam dobre vie potahat. Zrasty okom nevidno, museli by ma otvoriť a potrhat ich ale to je ďalšia operácia takze znova by vznikli.

tinkavvv
4. okt 2022

@sasha88 a nemas diastazu?
Som po dvoch sekciach a nic take nepocitujem. Diastazu nemam.

sasha88
autor
4. okt 2022

@staskast wuaaa tak to je fakt super skúsenosť s každým lekárom 😃 ja by som mala ísť na preventivku k obvodnej tak sa jej chystám spýtať sa ale tipujem že ma pošle na chirurgiu lebo som čítala aj to že to môže byt oslabená brusna stena tak uvidím ale tiež sa mi to nechce nejak extra riešiť 🙈 ďakujem krásne za skúsenosť 🙂

messalina
4. okt 2022

@sasha88 fuuha, tiež mam 2 cisárske ale čreva take ako pred nimi.
Aši by som pobehala nejaké vyšetrenia ak ti to vadí.

sasha88
autor
4. okt 2022

@tinkavvv môže byt že oslabená brusna stena ale disastazu si nemyslím že mám čo som si ja vyšetrovala 😃 nemusí to mať inak každý , len známa čo ma tiež dva za sebou to tiež cíti .. ale zasa je pravda že cvičím tak možno to bude aj diastaza a necvicim dobre cviky na disastazu lebo klasické cviky na brucho ju môžu ešte zhoršiť 🤦🏻‍♀️

tinkavvv
4. okt 2022

@sasha88 chod k nejakej fyzioterapeutke. Pozrie diastazu a ukaze spravne cviky. Ono nespravnym cvicenim sa to moze zhorsovat.
Ja som bola po oboch sekciach sa dat skontrolovat. Mozno by sa ti to potom upravilo.

sasha88
autor
4. okt 2022

@messalina práveže nevadí , nič ma neboli , trávenie mám úplne super ako vždy ..len je to taký divný pocit keď cítim rukou ako mi trávia čreva 😄

lluciiiii
4. okt 2022

Tak toto som este nepočula ze niektoré ženy by mali ja mam tri sekcie ale nikdy som takéto nič nezaregistrovala a to som tiež chuda ako palička teraz ma čaká štvrtá tak aspon budem vedieť po prečítaní tvojho príspevku ze sa takéto voľačo môže stať ale ja by som to riešila asi s gynekológom alebo nejaké sono ked tak nech ta pošlú

staskast
4. okt 2022

@sasha88 inak na sone brucha ti vlastne uvidi aj diastazu poprípade ten meteorizmus. Chod m obvodnej ona sama ta vie poslať na sono brucha.

marianarem
4. okt 2022

@sasha88 Ja som po cisarskom citila, ze to mam v bruchu poukladane inac. Necakala by som to, ale ozaj som to citila, a to aj ked uz mi splaslo brucho a vsetko bolo v povodnej velkosti.

sasha88
autor
4. okt 2022

@marianarem ale ono to už podľa mňa nikdy nebude tak ako predtým keďže oni pri výbere bábätka s tými crevami a ostatnými orgánmi hýbu .. ale je to veru divný pocit 🤭

marianarem
4. okt 2022

@sasha88 Ano, len nie kazdy to citi, pre niekoho je brucho cierna skrinka. Ja som bola prekvapena, ake zretelne to bolo.

sasha88
autor
4. okt 2022

@marianarem Áno to určite ..a vám to nakoniec prešlo? Samé od seba ?

marianarem
4. okt 2022

@sasha88 Nie, iba som si zvykla 🙂

vedorka
5. okt 2022

@sasha88 Ja som ako ty, vyskovo aj vahovo a mala som cisar. Mala som velke problemy s crevami, ale hlavne s diastazou. Kedze som bola stihla, rozisli sa mi brusne svaly natolko, ze sa uz spat nevrátili a ziadne cvicenie ich spat uu nedalo a musela som na opku. Ja som si tie creva videla aj chytala, taku dieru som mala a videla ako sa mi tam hybu. 😁 Na creva odporucam Psyllium parkrat do tyzdna a ber dlhodobo probiotika

sasha88
autor
11. okt 2022

@vedorka ďakujem krásne za podelenie sa o skúsenosť 🙏🏽 Pôjdem teraz v októbri na prehliadku k všeobecnej tak sa jej spýtam na to určite 🙂 ale už aj diastazu som skúšala či si cítim a svaly mám od seba maximálne na jeden prst tak naozaj neviem , ale myslím že to cítim hlavne koli tomu že mám 55 kíl a predtým som nikdy taká chudá nebola 🙈 možno preto ich tak super cítim , ale veru je to nechutne 😃