Mám zvláštny pocit pri zaspávaní

10. mar 2022

Dobrý večer všetkým. Po kovide sa mi stáva, že večer, keď už ležím, mám pocit, že všade cítim biť svoje srdce, v rukách, v bruchu, v nohách. Veľmi mi to prekáža, nemôžem spávať. Ďalej ma trápi, že keď už už idem zaspať, tak mám pocit, že prestávam dýchať, že som mimo a vždy sa strhnem. Zdá sa mi tiež, že sa chvejem všade na tele, hlavne vnútri a niekedy to tak naozaj je. A hlavne sa budím na vysoký pulz. Snažím sa užívať vyššie dávky magnézia, ale vôbec mi nepomáha, dokonca ani to v infúzii. Počula som, že to môže byť panický atak, že ho mohol vyvolať aj kovid. Máte, prosím, nejaké skúsenosti, či to odzneje alebo? Ďakujem.

dominikatomas
10. mar 2022

To su postcovidove stavy. Tirz to este mavam. Treba sa snazit na to nezameriavat. Niekedy mavala som aj ,ze som mala pocit,ze mi je xima a ked som zaspala bolo dobrr. Takisto pocit ,ze boli cele telo aj pluca... treba to pretrpiet ,ono to prejde.

autor
10. mar 2022

@dominikatomas no to je veľmi zvláštne...pokiaľ sú to iba naše pocity...to potom udiera asi aj na psychiku skôr :O

dominikatomas
10. mar 2022

Ano. Hormony su svina. Tiez ked som bola mladsia som mala slabsiu ovulku teraz ma boli v podbrusku jedna alebo druha strana, a skacr mi tlak. Ale neoanikarim stale si to vysvetlim ved sa vyrovnavaju hormony tak sa snazim to prezit.

marca12
10. mar 2022

Ja som ani nemala covid a tiez sa mi to stava pri zaspavani. Pripisujem to stresu

michaelam2
10. mar 2022

Uplne to iste som mala pri covide…magnezium ti pomoze len ho treba brat dlhodobo…ake beries? A hlavne sa treba upokojit, povedat si ze to nic nie je, prejde to 🙂

autor
10. mar 2022

@michaelam2 beriem tie v sáčku, čo tam je aj b´-komplex aj vit C, je tam vraj 400mg, čo je podľa mňa dosť, ale mne to vôbec nezaberá ☹

michaelam2
10. mar 2022

Mne predpisala doktorka magnosolv a po case pomohol…ale vies co mi pomohlo najviac? Psychicky sa ukludnit ze mi nic nie je …odvtedy som zacala normalne spavat bez toho aby som sa 20 krat za noc tesne pred zaspatim nestrhla na to ze sa zadusim ak zaspim

autor
10. mar 2022

@michaelam2 presne to si hovorím, no musím na tom ešte popracovať..🙏

michaelam2
10. mar 2022

Jasne, je to tazke, ja som nevladala stat na nohach taka som bola unavena z toho ze som nespala…inak na to brnenie v tele alebo teda chvenie mi pomohla fyzioterapia