Mám zväčšené uzliny na krku a pod sánkou

bbbbbbbbb
15. máj 2020

Ahojte... mám taký problémik...na krku a pod sánkou mám zdurené uzliny..pod sánkou už 3 roky..jedna je vraj do 2 cm a na krku som si ich objavila asi pred pol rokom ..tie su max do 0,8 cm podla sona. Na sone mi povedala ze vyzeraju ok a ide teda pravdepodobne o reaktivne uzliny. Nebola som uplne spokojna s takou odpovedou nakolko reaktivne by sa mali zmensit ale moju su stale take iste, ale povedala som si, ze snad vedia. Ibaze teraz som objavila dalsiu asi 1 az 1,5 cm uzlinu v slabinach a este 2 malicke do pol centimetra. Ak to teda su uzliny lebo uz si nie som nicim ista. Neviem ci iba prehanam alebo nie. Myslite ze by som to mala opät riesit so svojim lekarom alebo to mam nechat tak? Vzdy ma to nejak v pozadi tak mata ze ci nahodou nejde o nieco vazne.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
15. máj 2020

@bbbbbbbbb mam podobny problem, najskor dve uzliny v slabinach, potom pod sankou zvacsene plus pomerne dost uzlin do 1cm v krku - neboli hmatatelne, ukazalo sono. Sono brusnej dutiny neukazalo ziadne zvacsene uzliny, vnutorne organy v poriadku. Vzhladom k rodinnej anamneze (mama s akutnou leukemiou) ma hematolog odoslal na extirpaciu dvoch krcnych uzlin. Histologia bola negativna, zaver: reaktivne zvacsene uzliny. Toto bolo asi 4 roky dozadu, uzliny v slabinach uz nemam zvacsene, na krku su stale, krvny obraz mam stale ukazkovy, takze tazko povedat, z coho. V kazdom pripade hematolog to uzavrel asi tak, ze kedze ide o reaktivne zvasene uzliny bez maligneho nalezu, nic s tym neurobi... Mna osobne ta histologia upokojila, asi by som mala stale nervy, hoci to, samozrejme, nebolo nic prijemne - predsalen dorezany krk a mala som pomerne dlho problem s lavou lopatkou, asi mi pri operacii nejako trafili nerv, musela som asi pol roka rehabilitovat.. Ale tak stalo mi to za to...

bbbbbbbbb
autor
15. máj 2020

@nesvadbovo tiež mám niekedy pocit, že mňa uspokojí asi až histológia... sama neviem...su dni kedy si poviem, že nech nepreháňam, ale sú aj dni kedy si poviem, že musí byť dôvod prečo tam sú a že by mali byť vyšetrené... a tie uzliny, z ktorých bola robená histológia boli aj nejaké väčšie alebo šlo skôr o tú rodinnú anamnézu? V krvi mi vychádza prekonaná mononukleóza, tak väčšina lekárov mi pvoedala, že po nej mo zostali zväčšené

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
15. máj 2020

@bbbbbbbbb no tak vytiahli dve mensie uzliny, tie cca centimetrove, ale tak ak by islo o rakovinu, nalez by to bol ukazal (plus su to 4 roky, medzitym dve tehotenstva, takze to uz by som tu asi ani nebola...). Ano, prekonana mononukleoza sa casto uvadza ako dovod zvacsenia. Ono ak to mas niekolko rokov, ak by to bolo vazne, asi by to uz sposobilo nejaky problem, ale tak to je moj nazor ako laika. Zalezi, nakolko veris svojmu hematologovi. Ten moj liecil aj maminu a cloveka viac oddaneho svojej praci som asi nezazila, takze verim, ze nic nezanedbal...

bbbbbbbbb
autor
15. máj 2020

@nesvadbovo tak ja som u hematológa ani nebola. Na sono ma poslala moja vseobecna lekarka aj to po mojom dlhsom naliehani ale nemozem povedat ze jej neverim ale i tak ma to proste stresuje.

ladybug138
15. máj 2020

@bbbbbbbbb ahoj, na zaklade vlastnej skusenosti odporucam co najskor ist na krv, na krvný obraz, ak by si mala leukemiu hned na to prídu

bbbbbbbbb
autor
15. máj 2020

@ladybug138 ahoj...krv mi brali uz 3 razy a vsetko ok

ive56
12. aug 2020

@bbbbbbbbb ako ste natom stimi uzlinami

ive56
15. sep 2020

@bbbbbbbbb ako ste dopadli

carinka888
5. okt 2020

@bbbbbbbbb mate aj pocit akoby ste mali spuchnuty krk?ja som bola na krv a je ukazkova ale na boku ( povedal lekar ze tam je sval) mam taku malicku hybajucu sa hrcku lenze teraz aj pod sankou mam taly hnusny pocit akoby spuchnutia ale hrcku zatial nenachadzam... tak neviem co to moze byt

bbbbbbbbb
autor
7. dec 2020

@ive56 nijako extra....na poslednom sone mi povedali že to nevyzerá nijako nebezpečne a tým to ukončili...odvtedy som to nijako neriešila..tie uzliny tam mám stále a sama neviem ako inak to riešiť keď mi 3 lekári povedali že je to ok ale zároveň to nemizne...vraj sú už obrastené tukom nakoľko ich tam mám dlho a nevykazujú žiadne známky malignity...nerastú a sú pomerne male...a nevedia z čoho sú zväčšené ale vraj keď je to už tak dlho tak to môže byť hocijaké autoimunitné ochorenie o ktorom ani neviem poprípade tá mononukleoza prekonana... a vraj mam na krku velmi tenku kozu a tie uzliny mam ulozene uplne pri povrchu co nezvykne byt a aj preto ich vraj tak citim

zuwa78
21. máj 2023

@carinka888 take nieco riesim teraz ja......ako si dopadla?....zistilo sa niečo?

carinka888
22. máj 2023

@zuwa78 nie stale tam mam ten uzlik hybajuci sa nerastie ale je to tam.. nikto to neriesi 🤷‍♀️🤷‍♀️