Mám zmeniť zubára?

janai1
4. nov 2018

Ahojte, mám taký problém. Do júna tohto roka som mala svoju zubárku, ku ktorej som chodila už ako dieťa. Doteraz som nikdy nemala problém so zubami, neboleli ma, nemala som kazy, nič proste.
Lenže v júni u nej v ambulancii začal ordinovať aj jej syn. On ma ambulanciu v inom meste, ale v poobedňajších hodinách ordinuje u nej. A tak sa stalo, že začal preberať jej pacientov, tzv. dobrovoľne nasilu 😏. Ja som tiež skončila u neho. Problém je, že na preventívnej prehliadke som bola v júni u neho, prezrel zuby, ale nič mi nerobil len ma objednal na september. V septembri mi povedal, že mi musí zaplombovať zub, vtedy mi 3 rozvŕtal a zaplomboval a zas ma objednal na október kde sa to opakovalo, zas 3 zuby takto. Zároveň ma zas objednal na december kde mi povedal, že zas mi bude plombovať + na január ma objednal na preventívnu prehliadku,čo mi príde divné, keďže by som ju mala mať len raz za rok, čiže zas v júni.
Takže za dva mesiace mám 6 plomb, čo som doteraz toľko nemala ani spolu a ešte pribudnú ďalšie 😭.
Plus ako mi začal plombovať tie zuby, mám ich citlivé na chladné a teplé, čo som doteraz nemala, a aj ma občas dosť bolia 😏

Myslíte, že by som mala úplne zmeniť zubára a skúsiť v iných ambulanciách či neberú pacientov? Alebo je toto normálny zdravotný postup?

v

junovedievca
4. nov 2018

No nie je to normalny postup ak ta neinformoval o liecebnom plane.teda preco a na zaklade coho ti ide plombovat zuby.robil rontgen,ze sa kazy potvrdili?zasa moze byt ze jeho mama nieco zanedbala.ale tak ja by som chcela vediet ze preco a co mi ide robit.a este preco 3zyby naraz?sak ked jeden z nich bude citlivy tak ako zisti ktory.zase do zubov vrtat len tak mirnix dirnix to nie je sranda

janai1
autor
4. nov 2018

@junovedievca rontgen vôbec, iba klasicku prehliadku... Tiež som myslela na to, že možno ona to neriešila keď bolo treba, ale zas min. 6 zubov, to by už musela byť fakt slepá + viem, že takto to robil viac ľuďom, tak neviem, nezdá sa mi to veľmi.
Ale vždy si za to aj riadne zaplatím... Chápem, že aj inde by som platila, to zas až tak neriešim, dôležitejšie je zdravie... Ale proste 6 zubov za dva mesiace a teraz mam viac problémov s nimi ako predtym, to mi fakt nepripadá normálne

pribinak
4. nov 2018

Jednoduche riesenie, najdi si ineho zubára.

srnkaknm1
4. nov 2018

@janai1 by si sa čudovala ale sú aj slepí zubári môj syn chodil od mala k jednej ako mali sme problemi so zubarom nechcel otvoriť ústa dokonca to došlo tak že musel teraz v 15 vytrhnúť dva a to u iného zubára konečne dal urobiť. Ale o Tom som nechcela bol v júli na prehliadke u svojej a v a v októbri u druhého kôli trhaniu ona mu nenašla nič a on našiel kazí na každom zube pomaly napočítal 13 kazou a to bez rentgenu tak ako to je potom

evakalna
5. nov 2018

@srnkaknm1 To vážne? To je fakt strašné! Choďte preč od zubárky, ktorá nelieči zuby, lebo neskôr príde o takmer všetky zuby.

evakalna
5. nov 2018

@janai1 Boleli ťa predtým tie zuby, mala si ich citlivé? Zo zákona dieťa do 18. roku života má nárok na preventívku 2x za rok a potom 1x za rok.
Ak skutočne nemáš kazy, tak preboha nedávaj si plombovať zuby. To je šialené tempo, čo zaviedol nový zubár - pomaly ti zaplombuje všetky zuby a potom čo..... začne ich trhať???

srnkaknm1
5. nov 2018

@evakalna našťastie som našla iného zubára ale rok sme chodili k súkromnému tomu čo mu zuby trhal takže pomaly už rok mu robia zuby zub po zube lebo inak by som to finančne nezvladla

janai1
autor
5. nov 2018

@evakalna ja mám 20, mala by som mať preventívnu raz za rok a on ma takto objednal 🤷‍♀️ práveže vôbec, nikdy ma neboleli, ani keď som jedla a pila hocičo... Ja práve neviem či mám tie kazy alebo nie 🤷‍♀️ možno je to tak ako písala @srnkaknm1.... Radšej si fakt obehám všetkých zubárov okolo, aj keď tu je dosť problém, nechcú brať nových pacientov

evakalna
5. nov 2018

@janai1 Ty si ešte mladá. Nájdi si nového normálneho zubára. Problém so zubármi je všade.