Mám zlomený zub a budú mi rezať ďasno

ninusa221
8. apr 2022

Ahojte, mám nového zubára a dnes som tam bola hadam aj po 2 rokoch pretože covid..povedal ze mam akútny ten zub a ze mam prist.. ja ako clovek ktorí sa nesmierne boji doktorov a zubári su moja nočná mora…Prosim vás ako to prebieha robili vam niečo podobne? To mi tam dá dáky implantát alebo čo? Inak nechapem že zlomení dako som nezaregistrovala že by sa mi zlomil vzadu zub..

lilyianka
8. apr 2022

@ninusa221 nemas náhodou zlomenú osmičku a chce ti ju zubár vytiahnuť?

simca06022011
8. apr 2022

dostanes injekciu a lekar bude robit co ma ;) neboj. nebudes citit bolest urcite. Potom mozno dostanes ATB ak je tam zapal, ak nie, tak budes vyplachovat a liecit.. neboj, za chvilu si fit.

ninusa221
autor
8. apr 2022

@lilyianka neviem ktorí to je zub lebo na tej strane mi jeden vytrhli teda ta stara zubárka a možno je to aj zub múdrosti neviem.. beriem dlho lieky kvoli epilepsii takže si myslim že aj s toho mam pokazené zuby

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marci77
8. apr 2022

s injekciou pohoda, treba tam ist, nejake 2dni to bude odznievat a bude dobre ....a osmicka vobec nebude chybat, tam ziadny implantat netreba, staci vytrhnut

stanka562
8. apr 2022

Zubári robili aj cez covid. Normálne prídeš k nemu, pichne injekciu a ak je potrebné nareže ďasno a zub resp. korene vytiahne, ranu vyčistí a zašije. Je to kúsok nepríjemne a je cítiť tlak. Nie, žiadny implantát tam nedá.

petronellla87
8. apr 2022

@ninusa221 mne aj rezali dasno aj trhali zuby😊 dostanes injekciu nic neboli, ja som dostala automaticky atb, ptm sa priprav na kasovitu stravu a nachystaj si vela ladu budes chladit kvoli moznemu opuchu😊 neboj znie to horsie nez to v skutocnosti je😊a mne este pomoze ked idem od zubara zastavit sa v obchode kupit si "bolestne"🤭😆

ninusa221
autor
8. apr 2022

@petronellla87 povedal mi nak pridem nabuduci tyzden ale kedze ide ta velka noc tak pojdem az po nej ved tie mnamky 😅😅😅

ninusa221
autor
8. apr 2022

@stanka562 povedal že mi ho urobi že ho chce zachrániť ale uvidi ja dufam že mi to vytrhne

petronellla87
8. apr 2022

@ninusa221 absolutne chapem😆👍

bobo2433
8. apr 2022

@ninusa221 máš ho zlomeny že napr pol zubu máš a pol ti chýba? Alebo je zlomení celý a máš len koreň a spodnú ,,škrupinu,,? Alebo ako si to predstaviť? Ja som mala tak zlomení,že len koreň a trochu zo zubu ,dokonca som tak mala 4🙈 a nič mi nerezali ,dala injekciu a trhala po jednom korení keďže to boli stoličky a každá má 4korene 😁ani mi nič nešili. Neboj sa nebudeš cítiť nič keď sa injekciu , sama si zbytočne privádzas teraz strach a obavy a nakoniec to bude v pohode ✊

ninusa221
autor
8. apr 2022

@bobo2433 vieš čo polka ako keby bola zlomená ale to je ten zub múdrosti si myslim 😅uz mi zub trhali 2 krat len stale rozmyslam že ak ho tam bude chciet nechat lebo tak povedal ako mi ho dorobi😃

ninusa221
autor
8. apr 2022

@bobo2433 podla mna je aj pokazení nechapem naco mi ho tam chce nechat🥲😁

stanka562
9. apr 2022

@ninusa221 nie je to zub múdrosti, je to 17-tka ( 7-čka vpravo hore) tak to vyzerá podľa tvaru zubov, že máš tam hore už trhanu 4-ku alebo 5ku a zuby sa posunuli. Môže sa pokúsiť ho zachrániť, no uvidi pokial bude pokazený. Ak velmi hlboko predpokladám, že by ho zachránil jedine korunkou s korenovou nadstavbou, lebo dosť veľa zubu chyba. Ale ak je velmi pokazený a ty ho chceš trhat, je to na tebe s nebude ho opravovať. Nebude ti rezať ďasno, je tam ešte časť za ktorú ho chytí a vyberie.

bobo2433
9. apr 2022

@ninusa221 ak keby ti ho trhali určite nerežu ďasno ,má ho za čo chytiť .ja som mala omnoho menej a bez problému takže úplne pohoda 🙂a ako ho chce zachrániť to neviem ,ale keď chces daj ho vytrhnúť a máš pokoj 😁taká som ja 😁

dilino
9. apr 2022

nebudu TI rezať dasno aj som mala tiež jeden taký a vytrhla mi ho zubárka v pohode ked má za čo chytiť.Aj ja mám lieky na epilepsiu a áno pokazia sa zuby pri liekoch s epilepsie.