Mám zlomený zub

22. júl 2024

Ahojte baby, idem sa poradiť ohľadom zubov. Zlomila sa mi 5ka a dosť mi to prekáža, keďže je tam teraz viditeľná diera. Vraj sa zvykne spraviť mostík, že sa nejak spojí chýbajúca 5ka s okolitými zubami. Lenže môj susedný zub a to 6ka je mŕtvy, vytiahli mi z neho nervy. Bude sa dat aj v takom. Prípade spraviť mostík? Alebo ako tam dat zub nech tam nieje diera? A cenovo ste platili koľko?

e1i
22. júl 2024

5tku domodeluju a 6 obrusia a nasadia na oba zuby korunky. Mna mostik 3 zubov pred 2r vysiel 770 e. Neratam endodonciu.

butterflyeffect
22. júl 2024

Mne chyba 4 so zubarom sme sa dohodli na implantate lebo mi povedal ze skoda obrusit a znicit 2 zdrave zuby kvoli mostiku… cena ze bude nieco cez 1000

rozculena
22. júl 2024

že je zub mŕtvy,to nemá žiadny vplyv na to,či sa dá urobiť mostík alebo nie.Práveže na mrtvom zube by mali byť korunky.
Takže ak ti bude robiť mostík,tak tým pádom budeš mať ochránené aj tie mrtve zuby

palomka
22. júl 2024

Ja zajtra idem s nešťastnou päťkou , tak sa zlomila,že len jedna stena ostala 😭 a na druhej mám korunku. Nedá sa ti dať len korunka miesto mostíka? V podstate výberu nerv, dajú taku srubu a na to korunku...

rozculena
22. júl 2024

@palomka akú šrubu?

palomka
23. júl 2024

@rozculena ja neviem ako presne sa to volá, ale vloží sa tam kde je vybratý nerv aby držal zub a buď sa vytvaruje tak plomba alebo sa dá korunka

tuippo
23. júl 2024

@rozculena ak sa môžem zapojiť mne napadol čap. Buď je kovový a ten má také akoby závity a potom je ešte plastový a ten mám aj ja

rozculena
23. júl 2024

@palomka
@tuippo
ja nič také v zuboch nemám,mám to len vyplnené nejakou hmotou,ktorá sa zahrieva,aby stvrdla.

tuippo
23. júl 2024

@rozculena to máš fotokompozit alebo aj bielu plombu. Lenže niekedy sa stane to, že korunka je príliš zničená, aby stačilo dobudovanie fotokompozitom a tak sa na spevnenie dáva do zubu čap. Mne napríklad praskol jeden zub tak, že celá korunka bola preč a ostal len koreň na výškovej úrovni ďasna a tak mi dali do koreňa plastový čap a následne fotokompozit

tuippo
23. júl 2024

@rozculena takto to vyzeralo pred rekonštrukciou zlomeného zuba

rozculena
23. júl 2024

@tuippo to je možné,ja sa nehádam

palomka
24. júl 2024

@tuippo áno, cap sa volá 😂

palomka
24. júl 2024

A ako vlastne je zlomený? Mne ostala 1 stena na zube. keďže je už mŕtvy a bol vybratý nerv pred 2r tak mi ho včera len vytvarovala a je ako nový.