Mám žihľavku?

jessica_jessica
6. mar 2022

Dobrý deň prajem mám 22 rokov . Od 1 decembra 2021 som na sebe spozorovala najprv v malom množstve vyrážky najprv to vyzerala ako alergická reakcia. Postupom času sa mi to zhoršovalo, vždy sa objavili nové potom zmizli. Navštívila som imunoalergicku ta mi povedala že je to zihlavka. Trpim chronickou zihlavkou dodnes. Doktorka mi povedala že to nie je z jedla že musím mať zápal v tele. Bola som teda na vyšetrení zubov robili mi aj rtg, na gynekológii, na gastroenterológii na nosnokrcnom,zobrali mi aj krv aj moc aj výter, bola som aj na sone. Všade mám dobre výsledky. Čítala som veľa o tejto chorobe a vo veľa prípadoch sa príčina vzniku chronickej zihlavky nezistí. Beriem antihistaminika 2 ráno 2 večer. Mala som opuch pier tak mi dali prednison 20mg 1 tb ráno po dobu 10 dni. Chvíľu som mala pokoj a teraz zas to mám a čím ďalej tím horšie. Už mi ani lieky nezaberajú .Opuch pier oči aj napriek prednisonu sa vyhadzem a opuchnem. Vymenila som aj pracie prostriedky spravila som si 10dnovu očistu čriev od biocomu. Prosím vás uz som bezradná trpí niekto chronickou zihlavkou a vedel by mi niekto poradiť. Nesmierne to svrbí väčšinou sa mi vysev objaví večer potom zmizne a znovu. Ďakujem za rady

domka21
6. mar 2022

@jessica_jessica moja skusenost, neviem ci pomoze... Dialo sa mi to v obdobi, ked som mala vela vela stresu a pripisala som to tomu, lebo ked som sa dala do kludu, vyriesilo sa aj flaky po tele

jessica_jessica
autor
6. mar 2022

@domka21 na stres som myslela aj ja . Nechcem stresovať ale neviem ako tomu zabrániť stále si poviem pokoj kľud ale neviem stym bojovať neviem to ovládať
mám podvedomý stres poviem si že je všetko ok a nakoniec neni .

ajka251
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka251
6. mar 2022

@jessica_jessica musela som.zmazat spravu lebo som si ju poriadne neprecitala 😁 a vsetko je tu popisane..sucitim s tebou..musim velmi trpiet 🥺 to si bola u koznej?

radiah
6. mar 2022

@jessica_jessica nenahnevas sa, ale pery máš svoje? Nedala si si vpichnúť kyselinu? Všetko môže mať vedľajší účinok

jessica_jessica
autor
6. mar 2022

@ajka251 u kožnej som nebola ta by mi stym neviem či vedela poradiť kým by som k nej prišla tak by som nemala žiadne stopy po zihlavke cez deň to nemám v noci je to strašne .. je pravda že posledný týždeň to mám aj cez deň existuje na to biologická liečba avšak neviem či sa na to mám dať

jessica_jessica
autor
6. mar 2022

@radiah pery sú po opuchu odfotené. Nemám kyselinu takto mi napuchli cez noc 😏

ajka251
6. mar 2022

@jessica_jessica zas to je pravda.ale mohla by si jej ukazat fotky.podla mna kozny by mozno dal lepsie lieky.som ti pisala aj spravu

pinkgirl
6. mar 2022

Ahoj, skús napísať IP dextella14 - je to kožná lekárka, aspoň konzultácia na diaľku.

slavomira236
6. mar 2022

@pinkgirl vraj už tu nechodí že sa presunula na instagram

slavomira236
6. mar 2022

@jessica_jessica chod s tým na kožné urcite ak to nemáš cez deň ukáž fotky...alebo aj na gastro skús možno nejaká intolerancia alergia...dcérke na alergologii neukázalo nič na gastro áno..má histaminovu keď prijme viac histaminu tiež má zihlavku ekzémy takže musíme dávať pozor...keď má zihlavku pomôže sa okúpať v hypermangane nesvrbi to tak potom

.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwesska
6. mar 2022

Presne viem,co zazvas. Ja s tym bojujem 2r. Bola som s tym aj hospitalizovana,kde mi dali taku silnu 3kombo liekov a kortikoidov,ze som myslela,ze to nevydrzim. Zacalo mi to po prekonani a nedostatocnom vylieceni virozy,najprv postupne,potom takto masivne. Ale po tom prelieceni v nemocnici sa to o nieco zlepsilo. Na gastre mi zistili intoleranciu laktozovu a hranicnu HIT. 2r.som drzala nizkohistaminovu dietu,odpozorovala som jedla,ktore tolerujem a jedla len tie. Do toho sa mi pridala tlakova zihlavka - niekde sa opriem a hned reakcia. Skusala som jest 3 mes.kozie kolostrum a pomahalo mi. Po vysadeni sa to ale vratilo. Pred 4 mesiacmi som zahajila liecbu 500mg betaglukanom a po 2 mesiacoch som zistila,ze je to podstatne lepsie a tolerujem aj zakazane potraviny a nevysypam sa🥳Dala som si 3 mes.kuru a neviem si vynachvalit zmenu v imunite👌Inak som bola kandidat na biologicku liecbu. Tebe ju nenavrhli? Teraz mi ani antihistaminika netreba. Uvidime dokedy. Ale na to,ze som vyzerala kazdy den ako ty,je to super uspech. Btw,na Covid si ockovana? Nezacalo sa ti to potom?

iwesska
6. mar 2022

@pinkgirl Zbytocne jej bude pisat,ona je detsky dermatolog,nema s tym skusenosti. Jedine hospitalizaciu odporuci,tak ako mne. A to si podla mna takyto stav s opuchmi aj ziada. Sa cudujem,ze ju tam kozna neposlala.

iwesska
6. mar 2022

Ked pozeram na tie fotky,tak tiez presne okolo kolien sa mi to robilo,dekolt,pery,usi, chrbat,trup🙈Ale ked som vyzerala ako ty na poslednej fotke,som uz lezala v nemocke napichana silnymi kortikoidami + antibiotika + antimykotika + antihistaminika.

jjanulienka
6. mar 2022

Fuha 😔
Podľa toho čo opisuješ to vyzera na potravinovú alergiu, moja mala sa tak vyhadzovala cca týždeň.. ale toto mi už príde strašne dlho... skúšala si, že úplne nič nejesť aspoň dva tri dni? Alebo nieje niečo čo jes/pijes každý deň?

palicka
6. mar 2022

To ani nevyzerá ako zihlavka. Veľmi má to mrzí, ale toto je určite na lekára, hospitalizáciu a odborný zásah. To nie je bežná alergia!

20erika07
6. mar 2022

Moja segra bola takto kym este nemala vysledky, zistili jej intoleranciu na vsetko mliečne a histaminovu. Nemoze skoro nic jest uz par rokov, je to hrozne... ale ona si zaplatila drahe testy za 500e a tam jej presne vypisali ktore potraviny, korenia nemoze, ktore moze len kus a ktore ano.

jessica_jessica
autor
6. mar 2022

@iwesska očkovaná nie som ani som neprekonala. Jediná posledná možnosť nad ktorou rozmýšľam a teda zajtra idem volať na tu biologickú liečbu . Čítala som o nej veľa na internete. Bola som na hadici tam mám všetko v poriadku nič mi nezistili ani celiakia ani laktóza. Skúšala som celý deň len ryzu jesť ale nie je to potravinami

jessica_jessica
autor
6. mar 2022

@slavomira236 bola som aj na gastre na hadici všetko je tam ok, naozaj toľko veci som skúsila. A už som bezradná

sunny15
6. mar 2022

Ahoj, aké odbery ti robila alergo?alebo gastro?Je dôležité vylúčiť Helicobaktera,yersiniovu infekciu,stolicu na parazity,toxocara ak máte psa.Odbery na set napr.alex kde je podrobne každý alergén.Vylucit HIT.Taktiez protilátky na covid,nemusíš vedieť o Tom že si prekonala len ak krv je negat.,je veľa takých vysevov aj post covid.

natka16
6. mar 2022

@jessica_jessica Ja sa tiez pridavam k tym potravinovym intoleranciam. U mna sa to tiez prejavovalo zihlavkou, no nie az takto velmi. Krv na alergo. mi vysla negativna, no dala som si urobit sukromne testy na potrav.intolerancie a az tam mi vysli. Oni vedia vysetrit Igg protilatky podrobnejsie ako robia bezne lekari. Ja som robila cez furmu Sepea.
Drzim palce🍀

texik1
31. máj 2022

@jessica_jessica mam psa som veľký alergik. Keď sa i mna pes obtrie koniec. Nenam to ako ty ale mam. On sa vala vonku po tráve atď obtrie sa o mňa keď sa hráme konečná uz to ide. Svrbí to jak bulo a nepomáha nič lieky, masť. Len opláchnuť vodou musím. Na alergiu chodím a viem na čo som 😔😪.

veronikanika24
3. jún 2022

@jessica_jessica neberies antikoncepciu? Ja som.po nej.mala.opuchy pier a zihlavku.. po vysadeni uz nic.

jessica_jessica
autor
6. jún 2022

@veronikanika24 nie neberiem😏

jjanulienka
6. jún 2022

Nezlepsilo sa ti to?😳

katies0410
6. jún 2022

@jessica_jessica moja švagriná mala presne toto čo ty. Už nejaké 3-4 roky má pokoj.bola na biologickej liečbe. Určite choď do toho.

jessica_jessica
autor
7. jún 2022

@jjanulienka nie😔

jessica_jessica
autor
7. jún 2022

@katies0410 už sa chystám myslela som si že to zmizne ale zatiaľ to stále mam 😏

matams
29. sep 2022

Ahoj moja skúsenosť so žihlavkou od marca 2021, prešla som všetké možné vysetrenia samozrejme vysledky všade dobre. U mňa bežné sa stávalo aj 3x do týždňa urgent kvôli opuchu...stále dookola...teraz je to celkom dobre chodim uz rok na biologickú liečbu, lenže akonáhle čakám viac ako mesiac kým poisťovňa schváli liečbu, tak som tam kde predtým. Keď som bola tento mesiac na podanie, lekár mi ešte odporučil vybrať krčné mandle, vraj malo by sa zlepšiť. Uz by to mohlo aj prestať je to ozaj hrozne