Mám zdurené a bolestivé uzliny na zátylku

simca666
12. apr 2021

Zdravím. Chcem sa opýtať ohľadom zdurených a bolestivých uzlín. Teda, mávam to často, ale obvykle na krku, za uchom a pod sánkou. Teraz pred niekoľkými dňami sa mi zdurila na zátylku. Bolo to pár dní ok, ale dnes bolia aj bez dotyku, hlavne na ľavej strane.Z čoho to môže byť? Ak to do zajtra neprejde, budem volať dr, len či s tým niekto nemáte skúsenosť.
Ďakujem🙂

andreatytler
13. apr 2021

@simca666 Na zatylku nie su ziadne uzliny. To ta asi boli krcna chrbtica alebo krcne svaly.

dollyzv
13. apr 2021

@andreatytler prečo by nemali byť? 🧐🧐🧐

dollyzv
13. apr 2021

@simca666 uzliny sa najčastejšie zduria pri infekcií/zápale..nebola si chorá poslednú dobu? Kľudne aj mesiac dva..trvá to kým sa dajú do poriadku..ale dať sa pozrieť u dr by nebolo na skodu

cloviecka
13. apr 2021

Môjmu mužovi tak začali kiahne, po niekoľkých dňoch sa vysypal. Môže to byť predzvesť nejakej infekcie...

simca666
autor
13. apr 2021

@dollyzv praveze inak sa citim byt uplne zdrava, uz dlhodobo, co u mna nebyva zvykom, vzdy mam aspon kaslik/soplik daky😀ale asi zbehnem za dr predsa len, aj ked teraz nerada chodim po vysetreniach

tina4931
13. apr 2021

@simca666 Tiež mám teraz bolestivú uzlinu na krku a teplotu cca 37°C, večer mi býva zima, bolia ma nohy ale inak mi nič nie je. Neviem čo to. Mala som to cca pred 2 mesiacmi, ale prešlo samé. Vtedy som mala aj nedobrý krvný obraz, potom sa upravil a teraz znova.