Mám zdravotné problémy po pôrode

zdewma
17. dec 2020

Prosím Vás ,je tu niekdo kdo mal zdravotné problémy po pôrode ?? Mám strašne veľa otázok hlavne strach .o pár mesiacov mi končí rodicovsky na druhú dcérku alé mám zdravotné problémy po druhom pôrode a bojím sa či sa budem vedieť zamestnať a hlavne či má niekdo zamestna.Mam teraz toho dosť som kuse na liekoch .už neviem ako ďalej .Takze od pôrodu mám tieto problémy zavratie,bolesti hlavy ,zniciho nič mi príde zle,tlaky na hrudu , problémy únikom moču a aj časté chodenie na toaletu,problémy zo žalúdkom časté zápaly a opakovaný helikobakter,nafukovanie , bolesti , kŕče ,, hnačky ktoré trvajú aj tyzdne , diastazu,astma,problém s menštruáciou mám ju silnú a dlhú problémy zrakom ,problémy s kolenom,chrbticov a rukov neľutujem sa a snažím sa dať do poriadku ale niekedy ma to skolí a nevládzem .Aj som vymenila lekárku ale aj tak každý mi dá lieky a pomôže na chvíľu všetko mám vybehane ale kazdy mi povie len ,že mám vydržať a oddychovať a bude dobre ja nemám už čas chcem ísť do roboty ,normálne žiť len neviem či sa mi podarí zamestnať hľadám útechu ,že niekdo bol na Tom ako ja a zvládol to ,V manzelovi mám oporu ale chýba mi práca.dakujem za prečítanie

miadi
18. dec 2020

Tvoje problemy s porodom ale vobec nesuvisia. Moja mama mala vsetko toto hnacku po kazdom jedle od tusim 40r astmu atd cholesterol chrbtica nadvaha atd . A normalne mala robotu vstavala o 5rano a chodila mhd do 61r potom isla do predcasneho dochodku lebo uz zacala mat aj ine problemy uz toho bolo moc .Urcite si robotu najdes. Skus sa ale dat do lepsieho stavu koli sebe.

zdewma
autor
18. dec 2020

@miadi snažím sa ale moje problémy začali vážne až po druhom tehotenstve do vtedy som bola relatívne zdravá chodila som do škôly do roboty ani som sa nezastavila a teraz takto .nadváhu nemám vôbec ani cholesterol veď sa snažím do kým všetko nepozatvarali tak som chodila na jogu na výlety , do kúpeľoch nič nepomáha ďakujem. Za tvoj názor nejdem panikáriť budem skúšať a uvidím

miadi
18. dec 2020

@zdewma tie problemy si mohla mat uz skor len sa prejavili az potom. Ale Ved do životopisu sa nepišu a nejakou zdravotnou kontrolou ked tak urcite by si presla. Invalidny ti nedaju pokial nemas taku astmu zeby si potrebovala kyslikovu masku .. aj ked niektori si vedia vybavit aj ked im nic nie je. Vidis mas toho menej ako Moja mama to das. o 5 a este do polnoci varila k druhemu dnu obedy pre brata mojho zehlila vsetko atd . Na silnu ms ti poradim pi citronovu stavu tak 2 vymackane citrony denne pocas mrchy budes menej krvacat aj skor skonci. Na ty hnacku su lieky nieco nasla mama co funguje ty si hlavne unavena z toho ze sa furt budis na wc a Proste to z teba tecie . Ked chces robit nsjprv pories to zdravie .

danielahamar
18. dec 2020

Psychika, strava /intolerancie? /a problémy sa len prejavili po, nemyslim, že sú následkom gravidity

zdewma
autor
18. dec 2020

@miadi je to aj možné keďže som mala neschopnu doktorku nechala má trápiť 8 mesiacov po pôrode aj ked som skončila nemocnici mi vynadala nakoniec som si vydobila gastro a to som už bola tak zle že som musela skončiť kojenie už mám druhu a tá má všade pošle ďakujem vyskúšam tu citrónovu stavu áno viem že sú chodím na gastro veď do nedávna som mala dva týždne antibiotiká

zdewma
autor
18. dec 2020

@danielahamar aj som nad tým uvažovala tak mi lekárka na kázala kúpele šport a podobne tak do kým sa dalo som chodila kúpele výlety joga cvičiť som chodila aj som na to nemyslela aj som sa snažila pospat deťmi poobede aj okolie mi ich brali že si mám oddýchnuť aj nič nepomohlo robili mi vyšetrenie nemám žiadne potravinové alergie a strava keďže mám deti sa snažím zdravo stravovať zelenina ovocie a ľahke zdravé jedlá áno dám si aj mastne a podobne tak mám ťažkostí aj keď jem zdravo ale aj nie uvidím nejdem stresovať mám pár mesiacov hlavne musím počkať na ortopéda keďže mi hrozí operácia kolena vďaka neschopnemu lekárovi ja mám možnosť sa zamestnát u manžela lebo podniká aj z otcom aj chodím k nim vypomáhať aj mi vraveli že má zamestnaa ale ja chcem byť samostatná konečne zarobiť si svoje

lyci
18. dec 2020

@zdewma mam podobne problemy, niektore horsie, niektore dalsie. po porode tento rok sa zhorsili a aj to nejako tazsie psychicky znasam a strasne zavidim ludom, ktori take problemy ani nepoznaju. ale nevidim v tom problem pre pracu v kancelarii

zdewma
autor
18. dec 2020

@lyci konečne niekdo čo má chápe l n škoda že ja som vyučený čašníčka a predtým som robila predavačku tak uvidím keď nevyskúšal neviem mám ešte čas tak sa pokukam aké mám možnosti

majamat
18. dec 2020

nemam hnacky a helikobaktera mi nikdy nevysetrovali, ale vsetko ostatne mavam. niekedy som jak zbity pes, ledva sa vleciem,a le inak fungujem normalne. mnohe tieto prejavy prichadzali psotupne, nenapadne a stale neico pribuda- ci je to vekom, alebo aj niecim inym. nikdy nic zavazne nezistili. mozno mi nesedi nieco v strave, mozno ej to psychika ( aj to moze byt ) netusim, ale zijem a fungujem s tym. a okrem toho amm chronicky kasel ( 25r ), krcove zily ( uz viac ako 30r ), zacinajucu koxartrozu, zrejme aj fibromyalgiu, pupocny pruh, ktory sa mi zvacsila komplikuje sa obcas nastastie sa to este nedostalo do fazy, tze by ma museli akutne operovat. no mala by som to tiez vyriesit - samozrejme operacia. tiez mam prolaps maternice a odpoducenu operaciu - vybratie maternice. tiez mam doporucenu operaciu prinosnych duton - mam tam polyp.
ala som aj problem s patovymiostrohami, aj s haluxom. vzdy sa nieco nove vyskytne.
ako starneme, zdravotne tazkosti sa na ans nabaluju.

zdewma
autor
18. dec 2020

@majamat fíha toho máte presne ako hovoríte aj mám také obdobie že mám pocit že má ani nohy neodnesu ale kvôli deťom sa vždy premôzem nikdy by som neverila že po 2 deťoch 26 rokoch takto skočím ale aj tak túžim po 3 bábätku 30 rokoch ale ženská mi povedala že mi nedoporucuje do kým sa nezbavím zdravotných problemov a hlavne žiadne lieky moja doktorka nová mi povedala že to môžem mať aj stoho že som to prehnala počas štúdia bola som vorkoholik nič iné vtedy neexistovalo len škola a práca bola som na nohách od skorého rána do noci ani doma som skoro nebola tak uvidím mám pár mesiacov hádam mi bude lepšie sa skúsim vrátiť na staré miesto

lyci
18. dec 2020

@zdewma moje 2 podmienky na pracu su, ze mozem ist na zachod, kedy chcem a co najmenej stresu. na ostatnom mi az tak nezalezi. vsetko mi to zacalo v 2012 zo stresu pri pisani dizertacky a vobec sa to nezlepsuje. teraz mam 38. mam autoimunitne ochorenia, stale unavena, velmi caste a silne bolesti hlavy, stale ma daco boli, svaly, klby. lekari stale, ze som zdrava a vsetko v norme.

kubkovamama
18. dec 2020

@zdewma ono možno zrovna to behanie po lekároch ti nerobí dobre..A nemusia problémy súvisieť s pôrodom,jedine ta inkontinencia čo spomínaš,ale to sa dá pekne riešiť,už včera bolo neskoro.Skor mi pripadas podľa štýlu písania trošku nervózna,nesvoja?Chrbtica,trávenie,hlava,tlak,to sú také klasické psychosomaticke veci.Ja byť tebou vykaslem sa na behanie po vyšetreniach,aj tak je korona.Trosku sa upokoj,začni cvičiť na panvové dno,zmeň stravovanie a užívaj si dcéru.Koncis rodicak-tzn.ze pôrod bol pekne dávno a to čo opisuješ už s tým veľa nemá (jedine diastaza a inkon.)Dopln probiotiká,mineraly-Gynex napr.Teraz má strach o prácu asi každý a toto obdobie na nikoho nevplýva pozitívne.Kym si ešte doma,skús aj niečo v čom si dobrá robiť z domu.Pozri si nejaký online kurz,motivačné videá apod.

majamat
18. dec 2020

@zdewma no ja som mala dceru ked som mala skoro 35R. A ZVLASLA SOM TO.

scila
18. dec 2020

@zdewma tetániu a alergiu na bielkovinu kravského mlieka ti nezisťovali?

miadi
18. dec 2020

Tak ty si nepochopila ze Ja Ta chapem od zaciatku Ved ti vravim ze Moja mama ma skoro vsetko co ty aj viac a robila. To je odpoved na tvoju otazku. Ale robila v office casnicku s hnackami to asi tazko. Ona cele dni nejedla az ked dosla domov z roboty aby ju neprehnalo. Takze budes musiet hladat nieco ine. Inak suhlasim uplne s
@kubkovamama

zdewma
autor
18. dec 2020

@miadi áno poriadku to som myslela tak že niekdo ma stým priamo skúsenosť ,že má problémy tak isto nič zle som nemyslela
@scila nie že nevedia prečo sa mi zapáli a ani ten helikobakter vracia nič moc mi lekárka gastro nepovedala len teraz u mojej ženskej na prehliadke mi povedala ,že by som mala mať prísnu diétu len zelenina ,ovocie len biele mäso a len bezlepkovú,bez strukovín,bez mlieka ,všetko vylúčiť čo nafukuje aj som to skúsila vydržala som skoro 14 dní ale som bola strašne hladná napriek tomu som mala také isté problémy

miadi
18. dec 2020

@zdewma jasne Ved nehovorim v zlom. Mozno sa ti to zhorsilo pri druhom dietati ak mas stres s detmi doma. ? Znizena imunita nervoznost atd z toho byvaju zaludocne problemy aj plucne.

scila
18. dec 2020

@zdewma Viem ako ti bolo, ja som mala bezalergenovu dietu skoro 3 tyzdne, bol to des.
A prsty na rukách ti netŕpnu? Alebo nohy?

majamajkuthova
15. jún 2023

Dobrý den @zdewma ako ste vyriešili vaše problémy ?

zdewma
autor
15. jún 2023

@majamajkuthova už som Vám písala napriek cvičeniu,diétam ,liekom ,pravidelným kontrolam a podobne nič mi nepomohlo jedine napriek všetkému sa mi podarilo otehotnieť a mam teraz nádherného synčeka 🥰🥰aj keď sa mi problémy zhoršilo stoji mi to za to q naučila som sa stým ako tak žiť a držím diétu keď mi je zle