Mám zapálený ušný lalok od náušnice

skarli
15. okt 2020

Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu čo mám robiť keď som si dal prestreliť ucho, mal som na sebe náušnicu asi 2 týždne a začal mi hnisať ušný lalok z vnútra, vybral som si ju a vyšiel mi z tade hnis krv aj zaschnutá krv. Nevidieť že by som ho mal nejak zapálené není ani červené ale na dotyk ma trošku bolí. Stále každé ráno aj každý večer som si to striekal dezinfekciu. Keď to mám vybraté tak si to umývam striekam dezinfekciou dávam repíkovy čaj na tampón a potieram mastičkou Septonex. Kúpil som si náušnicu (bižutériu) a tým si to skúšam prepichovať z predu aj zo dadu no zaujímavé je že z preduju ju prepichnem viac než do trištvrte ale nevidno ju na druhej strane proste sa celá neprepichne a to isté aj zo zadu a vyjde mi trošku krvy z tej dierky a samozrejme to bolí, neviete dôvod prečo? Môžem mať chrastiču vo vnútri? Ako to mám spraviť aby som ju prepichol a zahojil vnútro? Čo si mám na to dávať? Asi pred rokom som si dával prvýkrát a zahnisalo mi to, nechal som to tak za rástlo mi to a chcem si to dať znovu, chcem ju nosiť od malička a mrzelo by ma keby nemôžem. Ďakujem

dollyzv
15. okt 2020

@skarli v prvom rade vyhodiť bižutériu,prinajmenšom kúpiť minimálne Titan alebo striebro..môžeš mať na bižutériu alergiu..kým budeš mať lalok opuchnutý,tak asi ťažko pretlacis nausnicu na druhú stranu..a kým budeš doňho stále niečo pchať,opuch ti neustúpi..na zapal a hnis je dobrý spomínaný repík,ale nechala by som to pár dní zahojiť a odpuchnut

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skarli
autor
15. okt 2020

@dollyzv ďakujem za radu, no to by som rád ale keď si to nechám pár dní tak že iba liečiť tak sa mi to zarastie urobí chrasta a už to dnu nedám 😕

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianeta
15. okt 2020

@skarli náušnice nevyberaj.. Nechaj tak a dezinfikuj.. Kúp v lekárni Spiritus a poziadaj obv.lekara o ATB masť ak treba.. Ja mám na jednom uchu 3 dierky..jednu od bábätka ,druhú mi prepichla kamarátka injekčnou ihlou a tretiu som si dala nastrelit.. Tie dve posledné reagovali rovnako.. Mierna bolesť a trocha hnisu..vtedy som nemala k dispozícii žiadnu masť len Alpu 😀..Zahojilo sa.. náušnice som min.mesiac dolu nedávala a ak tak len na hodinu ,kým sa mácali v pohári s Alpou..

tripetta
15. okt 2020

Ja som si vymenila nastrelené náušnice za zlaté a prešlo to, ale každý deň som si dierky dezinfikovala (alpou). Dierka v uchu musí vetrať a tie nastrelené neboli nič moc, vzadu sa pripínali a nevetralo to. Ako som ich vymenila (hoci to bolo ešte opuchnuté a boľavé), prestalo to hnisať a krásne sa to zahojilo.

skarli
autor
16. okt 2020

@marianeta takže si tam mám dať naspäť tú kúpenú (bižutériu) a mám to dezinfikovať? Ak áno tak ja neviem ak to mám spraviť lebo mne tam ta náušníca neprejde cez celý lalok ale iba do viac ako trištvrte

skarli
autor
16. okt 2020

@tripetta ja som sa pýtal keď mi to prstrelovala či mi nemôže nastreliť zlaté alebo túto kúpenú a ona že nie už to mám asi 2 alebo 3 dni dolu a som zúfalý z toho. Keby si to dám aj tretíkrát nastreliť ( ale nechcem) tak by som to pripínatko v zadu zase mal a to by som si mal mierne povyťahovať a čistiť?

marianeta
16. okt 2020

@skarli no ak máš striebornú môžeš radšej takú..ale keď už to nejde,tak nastal proces hojenia ... Chyba bola dať ju dolu na tak dlhú dobu podľa mňa.. Ak znesies bolesť tak jedine nasilu to skúsit.. A ako @tripetta píše ,lepšie sú visiace ,kým sa to nezahoji..Takou aj lepšie vieš v uchu pohybovat hore dolu aby ti nezarastla a nemusíš ju dávať pri čistení dolu.

tripetta
16. okt 2020

@marianeta Presne si to vystihla.