Mám zapálené a opuchnuté horné viečko

nicky221
7. nov 2020

Dobrý deň, mám zapálené, opuchnuté horné viečko. Dosť ma to bolí, cítim tlak. Podľa toho čo tu udávam, som našla, že to môže byť jačmeň alebo vlčie zrno, ale hnis alebo vriedok nemám, tak neviem. V pondelok pôjdem k očnej, len by ma zaujimalo, či neviete čo by mi mohlo opuch zmierniť? Čítala som o očianke, že z toho zábaly. Ešte by ma zaujimalo, či si môžem prelepiť oko, nech nechodím ako netvor. Ďakujem

denden77
7. nov 2020

@nicky221 B komplex, C vitamin, suche teplo (horske slnko, nahriaty uterak), ocianka.. , ak je to jacmen alebo zrno 😊

halci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
7. nov 2020

@nicky221 repikovy obklad mne vzdy pomaha... a ani bkomplex a riboflavin.
A vysetrenie u ocnej, ktora ti da kvapky

simsalabim
7. nov 2020

@nicky221 skus aj kvapkat OftalmoSeptonex a na noc masticku. Moze to pomoct, ak to nie je velmi silny zapal.

janage
7. nov 2020

Kvapkat ocuflesh to je vytazok ocianky, a mast oftalmoseptonex je dezinfekcna ocna. Sacky vlazne s repikom mozes priladat. Ak sa zhorsi tak urcite konzultovat s dr.hoci tel. moze Ti dat erecept na unifox alebo oftalmoframykoin. Co su uz ATB.

nicky221
autor
13. nov 2020

Ahojte, takže mala som zápal a podozrenie na jačmeň. Bola som u očnej, opuch a zápal už nieje, len už mi zreje jačmeň. Neviete po koľkých dňoch praskne? Alebo sa vstrebe? Čo je dobré na urýchlenie zahojenia? Ďakujem 🙂