Mám vyrážky

mina0202
22. okt 2023

Ahojte prosím neviete čo sú to za vyrážky? Mám ich druhý deň. A veľmi rýchlo sa rozširujú. Neviem že či s tým treba ísť na pohotovosť poraďte. Zatiaľ som to len mastila sudocremom. Ale teraz už sa mi to spravilo aj na ústach. Neviete od čoho to môže byť?

nin12345
22. okt 2023

@mina0202 ak si nic nezvycajne nezjedla na co si mohla zareagovat tak by som to radsej dala kuknut dr

mina0202
autor
22. okt 2023

@nin12345 neviem ani neviem si spomenúť čo by som také zjedla. Ale svrby to a rozširuje sa to. Spravilo sa mi to aj na pere.

vanilkovazmrzka
22. okt 2023

Na prvy pohlad sa mi to zdalo ako keby ti ten fliacik vznikol zo zarasteneho chlpku, ale ked vravis, ze sa to rozsiruje rozne po tele a svrbi to, tak mozno to bude skor prejav nejakej infekcie? Zasla by som zajtra k lekarovi na tvojom mieste.

vanilkovazmrzka
22. okt 2023

Napadla mi borelioza, teraz mam pocit ze celkom dost ludi ju ma, ale neviem presne ako sa na zaciatku prejavuje, ale ten flak okolo mi pripada podobne ako co som videla obrazky…

taktotedanie
22. okt 2023

@mina0202 ved si natri fenistilom daj nejake antihistaminikum a zajtra k vseobecnemu
Vies na co sluzi pohotovost? Na toto nie

mina0202
autor
22. okt 2023

@taktotedanie nenam fenistil krém. Takže si myslíš že to neje vážne?

janage
22. okt 2023

@mina0202 pokiaľ by ta začalo svrbiet a rozširovali sa na tvári či krku za mňa je to na pohotovosť. Alergia môže spôsobiť aj opuch dýchacích ciest.
Na pohotovosti ti vedia dat v takom prípade silné antihistaminika.
Pripadne tam skus zavolať. V lekárni si kúp Zodak 7ks je na voľno alebo ti na poradia iné voľnopredajné.

janage
22. okt 2023

@mina0202 tu rozskrabanu vyrazku potri dezinfekciu najlepšie betadine a prelep. Ten cerveny kruh je tam aj opuch?.

janage
22. okt 2023

@mina0202 nebudú to stipance od muchnicky?

taktotedanie
22. okt 2023

@mina0202 tak si chod kupit nie? Ved aj ked je vikend su lekarne otvorene

amity
22. okt 2023

Nie sú to kiahne?

ja_mama
22. okt 2023

Mne tiez napadli kiahne kvoli tym pluzgierom a postupnemu rozsirovaniu. Len ten cerveny kruh okolo ma matie, ten zvykne byt mensi....

89michaela89
22. okt 2023

Treba navstivit kozneho lekara..Mohlo by ist o pluzgieranate ochorenie, ktore je vacsinou reakciou na nejaky infekcny agens napr po angine alebo herpes viruse…Teplota, bolesti klbkov ci uzivanie nejakych novych liekov?

livuska124
22. okt 2023

Tie na druhej fotke vyzerajú úplne ako kiahne.

ebirka
22. okt 2023

@mina0202 nemali ste náhodou zvýšenú teplotu pred par dnami? Koluje 7 choroba. Ide aj na dospelých. Vyrážky v ustach, na rukách, na nohách. Svrbia aj bolia. Vysoko infekčne