Mám vybočený palec. Dá sa to liečiť?

simonetta1992
22. aug 2013

Ahojte. Mám 21 rokov a už cca polroka má trápia bolesti palcov pri chodení, nedokážem si vybrať pohodlné topánky pretože kosti pri palcoch ma vo všetkých tlačia. Mám sedavé zamestnanie, v ktorom sa očakáva že budem reprezentatívne oblečená (čiže žiadne tenisky), čiže chodím väčšinou do práce vo vysokých topánkach alebo balerínach. Na ľavej nohe je to horšie, tam mi kosť aj nápadnejšie vytŕča.
Ísť na operáciu alebo neísť a čakať že to bude ešte väčšie a viac bolieť?

simonetta1992
autor
22. aug 2013

Takto nejako to vyzerá 😒

silvik1
22. aug 2013

@simonetta1992 ahoj. existujú také gélové vložky, ktoré si dáš medzi palec a druhý prst, dajú sa kúpiť v zdravotníckych potrebách. ak ich budeš nosiť pravidelne, tak sa Ti to trošku narovná. za pokus to stojí. ale myslím, že v neskoršom veku sa operácii nevyhneš. moja mama to má tiež a zvažuje čo s tým. ale vraj je nejaká nová metóda keď sa to robí laserom a je to omnoho menej bolestivé, len nemám presné informácie (stará bola, že sa tá kosť nejako oseká a vraj je to bolestivé).

simonetta1992
autor
22. aug 2013

@silvik1 ahoj, no ja som tie gelové vložky kúpila hneď ako ma to začalo bolieť a zatiaľ nič ☹ všetky topánky ma len ešte viac tlačia. Ja som zase počula, že nová metóda sú titánové platničky (no za príplatok!) inak sa to operuje po starom. Preto sa neviem rozhodnúť či počkať kým to nebude horšie a zatiaľ žiť s bolesťou alebo rovno ísť na vec a mať pokoj.

kacena4
22. aug 2013

normalne chod k ortopedovy a dohodni sa s nim operacia sa robi bezne no neviem ci v takom "lahkom" stadiu videla som uz aj vacsie vybocenia kedy sa robili operacie. najlepsie je fakt poradit sa s ortopedom popr. ti poradi co dalej

jajka71
22. aug 2013

treba ist urychlene na ortopediu, moze sa to dostat do stadia, ktore bude neoperovatelne, alebo tazko zoperovatelne, ked sa to da upravit, rychlo to riesit, cim viac to boli, tym horsie, nohy si treba chranit, lebo tie nas cely zivot "musia" niest🙂

simonetta1992
autor
22. aug 2013

@kacena4 no nič iné ako ísť k ortopédovi mi nezostáva, viem že to nie je na pohľad až také strašné ale vzhľadom na môj vek by som mala mať nohy ešte ako bábätko a nie takéto 😀

eliska07
22. aug 2013

Ja to mám tiež, aj trošku horšie, ale zatiaľ to neriešim, pretože ma to nebolí. Je ale pravda, že je problém vybrať topánky také, aby boli aj pekné aj dobre sedeli. Zatiaľ síce obujem hocijaké lodičky, ale potom to mám všetko dotlačené. Kozmetička - pedigérka mi povedala, keď som bola u nej, že to vzniká z úzkych topánok, ktoré som nosila predtým - najmä teda úzke lodičky na opätku, prsty nemajú miesto v topánke, vzniká na ne väčší tlak, keďže sa váha tela prenáša dopredu...

Držím palce a potom napíš, ak pôjdeš k ortopédovi, čo Ti povedal.

stanislavao
22. aug 2013

@simonetta1992 toto sa robi operativne. nic ine vam v tom zrejme nepomoze. ma to aj moja teta a moja sestra. tete to akurat asi pred pol rokom operovali. kost treba zrejme zbrusit, alebo nieco take s tym robia. necakajte, aby sa vam to este nezhorsilo.

zuzinka1989
22. aug 2013

@simonetta1992 toto nevyliecic - teda nedostanes do povodneho stavu....riesi sa to operaciou, ale ak ta to boli, tej operacii sa nevyhnes...
inak nezalezi od toho, ake velke to vyzera na pohlad - niekto ma ten klb uplne katastrofalny, ledva obuje topanku a neboli ho to natolko, dokaze s tym v pohode fungovat..u niekoho to vyzera na pohlad menisie, ale moze to byt ovela bolestivejsie....takze, ty musis vediet, nakolko ta to obmedzuje, ale isla by som s tym k ortopedovi, urobia rtg a zistia, v akom je ten klb stave, ci je operacia nutna, alebo nie.... 🙂 lebo, ako som spomenula, podla fotky ti nikto nepovie, ci to skutocne je, alebo nie je nutne operovat.

zuzinka1989
22. aug 2013

@silvik1 tie vlozky velmi nepomozu...mozno tak k tomu, ze ten klb moze vyzerat o nieco lepsie, ale to, v akom je stave zvnutra tie vlozky nezachrania.... ☹

zuzinka1989
22. aug 2013

@simonetta1992 no ja to mam tiez a nie som ovela starsia od teba 😀 ale zatial to neriesim, mna to neboli, u mna to len zle vyzera 😀 ale viem, ze ked mi to zacne prekazat, operacii sa nevyhnem.....inak nerobia tu operaciu pod narkozou...to len tak na okraj... 🙂

zuzinka1989
22. aug 2013

@kacena4 nemozes vediet, ci je to lahke stadium 😀 nezalezi od toho, ako to vyzera z vonka, ale zvnutra, zato vravim - otroped, rtg a podla toho sa uvidi, ci je to uz nutne robit, alebo nie...

simonetta1992
autor
22. aug 2013

Dakujem za odpovede. 4.9. Idem k ortopedovi tak dam vediet 🙂

zuzinka1989
22. aug 2013

@simonetta1992 nemas zac... 🙂 a drzim palce..

simonetta1992
autor
4. sep 2013

tak ide sa na operáciu...termín mám 10.10., pán doktor mi povedal že keby sa to odkladalo bolo by to horšie a horšie. budú mi to robiť v lokálnej anestéze, na druhý deň pôjdem z nemocnice domov, PN 2-3 týždne.

sunshine85
4. sep 2013

@simonetta1992 a kde ti to budu robit? potom napis info? moj palec vyzera cca rovnako ako tvoj, tiez som rozmyslala nad operaciou, akurat ze ma ta operacia netlaci, kedze ma to neboli....

simonetta1992
autor
5. sep 2013

@sunshine85 Ahoj, budú mi to robiť v Topoľčanoch. jasné potom dám vedieť ako to dopadlo.

daturka1
6. sep 2013

@simonetta1992 nezda sa mi dlzka tej peenky,mne operovali vyboceny palec dva krat a peenka 3 mesiace....je pravda,ze pokial sa ti da a v praci nechodis a zamestnavatel ti dovoli chodit do prace s barlami da s aaj tak kratko

savia
2. okt 2013

@simonetta1992 ahoj, ja som dnes presne 3 týždne po operácii vybočeného palca na pravej nohe, takisto mi to robili v lokálnej anestéze a na druhý deň som išla domov. Dá sa to zvládnuť, len ten dlhý proces hojenia po operácii je únavný, teda neviem, možno u teba to nebude na dlho, mne robili osteotomiu a mám aj titánové skrutky. Mala som ho približne ako ty, len mne sa už začal vytáčať k prstom. Teraz je palec pekný rovný, zatiaľ mierne opuchnutý, ale stále v norme🙂

simonetta1992
autor
2. okt 2013

@savia Ďakujem za odpoveď 🙂 o týždeň idem na to, tak som zvedavá...

02katka03
3. feb 2014

ahojte aj ja mám presne tnto problém, rzmýšľam nas operáciou lebo nemám to horzne ale oveľa viac mi to je vidno ako teba na tejto foto. len vidím, že píšete že až na druhý den domov ja by som potrebovala ísť domov hned v tej den ako mi to urobia mám malého synčeka asi tak.

luckadominika
22. jún 2014

aj ja mám toto "ochorenie" doteraz som nevedela čo to je... myslela som si že len som sa niekde buchla alebo čo..... dneska som po jednej svadbe o týždeň na druhú 3dnovú do poľska a potom ku ortopedovi.. uvidíme čo mi povie....

luckadominika
31. júl 2014

Žienky nepočuli ste O nejakych naplastiach proti bolesti???ktosi mi to spomínal ale zabudla som......

gombickaaa
6. aug 2014

@simonetta1992 ahoj ako si dopadla na operacii? Ako to hodnotis?

zuzatti
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marosis
24. nov 2015

Ahojte aj ja ma. Problem s vybocenim palca....zatial ma to neboli ale mam strach ze sa mi to zvätsi... Nepomoze nieco ine okrem operacie.???. Je mozne ze sa mi to stalo po uraze???

miskamiska888
5. mar 2018

Ahoj..kolko stoji taka operacia ?

akzuzs
6. okt 2019

Ahojte....čítala som,čo tu píšete,lebo už dlhšie ma bolí ľavý kĺb pod palcom.Prst nemám vyboceny,nič nemám zacervenane, nie je to opuchnuté.Ale bolieva ma to.Pri chôdzi,v pokoji,dokonca aj pri šoférovanie.Su dni,keď to neboli ale keď začne nedá chytiť.Najskor som si myslela že to je tým že nosím iba rovnú obuv bez mierneho opätku,tak som zmenila obuv ale nič.Mame v rodine vyboceny palec a nielen palec ale aj malíček.Stara mama mala chodidlo ako hrot šípa....
Myslela som si že sa to nerieši,pokiaľ palec nie je vyboceny,ale podľa toho čo som tu čítala,to asi nie je tak....Inak mohlo by to byť aj niečo iné?Keď boli iba kĺb?

ivka185
6. okt 2019

Ahoj ja mam tie vyboceny palec na lavej nohe ,ani tak ma neboli da sa to vydrzat, ale mam problem si obut lodicky alebo niejake cizmy ,vsetko musim kupovat siroke, to ma trapi najviac, lebo co sa mi paci to neobujem.Ale pytala som sa lekara co s tym tak mi povedal pokial ma to velmi neobmedzuje , neboli ,netreba s tym nic robit, lebo hoci sa to operuje nieje zaruka ,ze to nenarastie znova.Myslim ta kost , ze vo vela pripadoch to narastie zas.Tak stale cakam ,zatial to je stale rovnake, nerastie zatial.

mattuliatko30
4. jan 2022

@akzuzs ahoj ja mam tak isto bolesti laveho klbu na palci.. Uz to riesim asi 5 rokov.. Pichal mi tam akesi injekcie, potom mi tam pichali vlastnu krv, to na chvilku pomohlo, ale boli ma to stale.. Chodime na turistiku a dost to blli hlavne ked ideme dolu kopcom a musim ohybat prsty a zatazovat to.. Tiez neviem co dalej.. Ty si ako na tom.. Nevieš ci je nejaka orteza alebo nieco nejake lieky na tie bolesti? 😔