Mám vsugerované, že večer nemôžem zaspať

kejty13
14. aug 2023

Dobry deň. Mám taký problém - jednu noc sa mi nedalo zaspať, a teraz mám vsugerovane v hlave , že nemôžem večer zaspať, už keď prichádza večer, mám strach, že nezaspím a stále na to myslím už aj počas dňa. A večer sa mi naozaj nedá potom zaspať a keď zaspím tak na veľmi krátky čas a potom už vstávam do roboty. Ako proti tomu bojovať?

deti95060810
14. aug 2023

začni liekmi na ukľudnenie - najskôr volnopredajné , ak to nepomôže tak potom niečo na predpis...

tinka_1807
14. aug 2023

@kejty13 Kup si poriadne magnézium - napr. Magne B6, alebo Magnerot. Najskôr skus toto + nejaký šport - prechádzka večer, proste odzbrojiť myšlienky a vyvetrať hlavu. Menej mobilu, a nejaká tá zábava večer - zatancujú si. Ak nepomôže nič, tka potom psychológ, psychiater

zenulkaaa
14. aug 2023

Zacni si citat knihu a citaj dokym sa ti nebudu oci zatvarat. Mne to na zaspavanie pomaha

marion30
14. aug 2023

@kejty13 ako si povedala máš to vsugerované.líhaš si do postele s myšlienkou že nezaspíš a hadaj čo?naozaj nezaspíš..skús to inač.lahni si a povedz si keď zaspím fajn a keď nie tak tiež fajn a už tomu nevenuj žiadnu pozornosť buď si čítaj alebo niečo do ucha meditáciu atď...čím menej myšlienok tým lepšie a uvidíš ze zaspíš

hladamematku
14. aug 2023

@kejty13 je tu téma naučená nespavost