Mám vši

salamistka
25. sep 2017

Dnes ráno som mi spadla z hlavy jedna voš, vôbec neviem čo mám robiť. Máme doma Liquido Duo, dcéra mala cez prázdniny tiež vši, chytila u kamarátky, u ktorej spala...v tom čase som si aj ja umývala vlasy šampónom proti všiam, dcére som povyberala z vlasov všetko, čo som našla, či hnidu, prach alebo lupiny a mesiac potom, ako sme nič vo vlasoch nenašli, sa zjavila jedna u mňa, ale určite ešte niečo mám vo vlasoch, lebo ma svrbí hlava. Som v práci, vôbec neviem, či to mám oznámiť zamestnávateľovi, či sa mám hneď zobrať a ísť domov...ďalej neviem, ako si povyberám hnidy z vlasov, nemá mi ich kto vyberať...zbavím sa všetko aj tak, že si vlasy umyjem a vyčešem? ďakujem

darina48
25. sep 2017

Uecite si umyvajte vlasy samponom ma vsi popripade farba na vlasy zabija tiez a len vycesavat tym hrebenom na vsi ono tie mrtve hnidy same vypadaju

blahowoman
25. sep 2017

@salamistka z prace by isto sla domov a ja neviem,poprosila vecer manzela,alebo niekoho z rodiny. Vlasy by si aj 3x umyla tym samponom na vsi a postelne pradlo vymenila. Nieze cela rodina zavsivaviete.

salamistka
autor
25. sep 2017

hrozné, nikdy som nemala...bojím sa aj dotknúť vlasov

mija51
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcimi
25. sep 2017

Moja dcerka mala v skolke viackrat a ja som ich od nej chytila tiez. Mne nafarbenie nepomohlo, vraj su uz teraz tie vsi take zmutovane, ze preziju aj farbenie😊mne ich nemal kto povyberat, tak som len vycesavala s tym kovovym hrebienkom, co bol s paranitom samponom a zbavila som sa ich. No vycesavala som niekolkokrat denne vela dni po sebe pre istotu.

henrike
25. sep 2017

Odporucam zabal: 1 dcl oleja (ja pouzivam kokosovy), 1 dcl Alpy a 0,5 dcl octu. Zmiesat, naniest na vlasy, zabalit do igelitu a uteraku a nechat cca 2 hodiny. Potom vlasy umyt, vycesat ... Ten zabal zabije zive vsi a znici aj hnidy. Po cca 3. dnoch zabal zopakovat. Sampony na vsi su zial uz casto neucinne, resp. zabiju iba zive vsi a hnidy nie ... Vela trpezlivost prajem ... tiez sme s tym pred par mesiacmi bojovali, ked dcerka priniesla vsi zo skoly.

ewellina
25. sep 2017

Paranit - poradila kamaratka, co uci romov z osady.

natassa
25. sep 2017

Ja som malej žehlila vlasy tym sme pozabijali všetko.😉

mandala77
25. sep 2017

@salamistka skús kúpiť Paranit. V balení je spray, šampón a hrebeň kovový. Ten spray obsahuje olej. My sme mali teraz vši v rodine, nám pomohol Paranit. Hnidy sa ale ťažko vyčesávajú aj tým hrebeňom, tam je najlepšie ich vyberať, ale ak nemáš možnosť, skús len vyčesávať, viackrát denne tým hrebeňom. Ak Ťa svrbí hlava, určite máš aj Ty vši. A prípadne po pár dňoch, do týždňa, si ho dajte znova. Ale stále vyčesávaj. Predkloň sa nad nejaký stôl, najlepšie biely alebo biely papier naň dať a tým kovovým sa prečeš a uvidíš, čo Ti povypadáva.

montemotherone
25. sep 2017

@salamistka nám zaberal VšiVen. Je to z takých esencialnych olejov (eukalyptus ci co, je cítiť po celom dome 🙂 na prírodné veci tie svine ešte väčšinou reagujú 🙂

mandala77
25. sep 2017

@salamistka zabudla som dodať, nehovorila by som to v práci a cestou domov kúpila šampón, po aplikácii sa budeš cítiť lepšie. A len často vyčesávaj. A daj si ho dva krát, ak Ti hnidy nemá kto povyberať. Ani tým kovovým moc nejdú, ony sú na vlase pripevnené. A po pár dňoch znova si daj ten spray. A uvidíš.
Je dosť možné, že vtedy, keď ich mala dcéra, buď ak spolu spíte, alebo jej čítaš knihu a blízko máte hlavy, sa to mohlo preniesť. Takže všetky periny vyper a ak nabudúce by sa stalo, že dcéra bude znova mať, daj si šampón preventívne aj Ty. Nám to tak poradili v lekárni. Inak ten Paranit vôbec nesmrdí.

emmy3
25. sep 2017

vyžehli si vlasy po aplikácii šamponu. To spáli všetky hnidy. a potom ešte po pár dňoch zopakuj pre istotu. Máme to vyskúšané, je to najúčinnejšia technika. a to mala dcéra dlhé husté kučeravé vlasy 😉

petranelkova
25. sep 2017

Treba si umyt vlasy tym samponom na 100 percent a prezehlenie tiez nie je zly napad. Asi by som sa vypytala domov ak je to mozne ale nevravela by som hned, ze mam vsi, radsej by som si vymyslela nieco ine.

katkasav
25. sep 2017

Šampón Paranit a vyprať všetko čo sa len dá na čo možno najvyššej teplote. Nie len posteľné prádlo, ale aj svetre, bundy, vetrovky, šatky, čiapky - všetko čo má vyššie goliere, čo ste poslednú dobu nosili. Čítala som, že treba nechať riadne usušiť na slnku a prežehliť na čo možno najvyššej teplote - veci ktoré sa dajú. Ja som prešla žehličkou aj matrace. Vša keď nie je v kontakte s pokožkou za niekoľko dní umrie, môže ale prežiť hnida - vajíčko.
Dcére som vyberala hnidy 3x denne skoro týždeň, posadila na parapet ku oknu a z každej možnej strany pretáčala vlasy, vždy som ešte pár zamaskovaných našla, doniesla zo škôlky.

opuska
25. sep 2017

no tak hlavne si ich treba poriadne umyt a pouzivat par dni pripravky proti tymto chrobacikom. boze, ja neviem, co by som robila ak by som ich dostala - uz teraz ma svrbi cele telo

marlenka222
25. sep 2017

@salamistka kup si farbu na vlasy. Jedine ta ich zabije ihned. Skoda vyhadzovat drahe peniaze za spreje, kremy a neviem co. Jeden radi ocot, dalsi difusil. Neries. Farba ich zabije naisto.

kankam
25. sep 2017

@salamistka kúp si hrebeň Nitty grity, dá sa kúpiť tu na koníkovi, ja som tak zachránila dcéru aj mňa, bežné hrebene hnidy nevyčešú tento áno. šampón paranit a vyčesávať ešte aj 1-2 týždne po zlikvidovaní. Všetko oprať čo sa nedá dať do mrazáku aspoň na 24 h. Dcéra keĎ má oznam zo školy že sa vyskytli vši, preventívne vyčesávame celé obdobie ...

lenkaaninka
25. sep 2017

Nám zabrali vsiven a potom stále umývať šampónom a žehliť zabije to aj všetky hnidy

canerko
25. sep 2017

Kamaratka stale riesi ten problem pri styroch deti ktore vsi dostavale v skolke.Takze na noc im na vlasy naniesla hodne majonezy,zakrila mikrotenovim sackom rano vlasy vyumyvala a bolo po vsoch a hnidach.Ak sa ty neda cez noc skus cez den drzat.Ona vzdy uspela v tom

piskootka
25. sep 2017

U dcery v skole su teraz vsi a kazdy den jej davam preventivne paranit sprej.. inak vsi som raz mala aj ja, chytila som ich v skole a na zive vsi jednoznacne paranit sampon a vycesat a na hnidy mi pomohla len farba na vlasy...skusila som aj zehlicku na ne, ale to nepomohlo...a drzali jak svine tie hnidy a mala som ich fakt vela. Fuj nikdy viac...Drzim palce nech sa ich zbavis cim skor.

tenerifka
25. sep 2017

@salamistka hlavne klud...hnidy tak lahko neznicis nijakym samponom, tak si tam neoatkaj chemiu.My sme tiez obcas bojovali a osvedcilo sa nam hoto: kazde 2 dni po dobu cca 3 tyzdñov umyt vlasy, naniest vela kondicioneru-aby sa lahko vycesavalo-a vycesavat nad vañou/umyvadlom tym kovovym hrebeñom.Mozes precesat kazdy deñ.Hnidy sa postupne liahnu a ty ich poshupne vsetky vyceses ako vsi, takze sa nebudu mat cas znova rozmnozit ( na wiki je presne napisany ten reprodulcny cyklus).Uvidis, ze po par dñoch aj tak prakticky nijaku nenajdes, alebo tak 1-2

tenerifka
25. sep 2017

Sorry za prekkepy, pisem z mobilu a nenecha ma to opravit

mandala77
25. sep 2017

našla som ten hrebeň, čo sa tu spomínal, na koníku som ho videla za 20 Eur na tejto stránke za 11: http://www.prijemneveci.sk/nitty-gritty#.WckGDP...

salamistka
autor
25. sep 2017

ďakujem za vaše reakcie, doma som si umyla vlasy šampónom na vši, ale nič som si z nich našťastie nevymyla, mama mi ich prečesala ale tiež nič nenašla, lenže ona poriadne na to asi ani nevidí a ani nevie, ako vyzerajú...pripadám si ako blázon, ale tak viem čo som si ráno našla, bola to určite voš...aj tak si myslím, že tam stihla zopár hníd naklásť, takže budem len vyčesávať a vyčesávať...a dúfať, že dcéra ich nedostane späť

mandala77
25. sep 2017

@salamistka ak Ťa svrbí hlava, pravdepodobne máš aj Ty vši. Ono najlepšie je, keď si skloníš hlavu a vlasy zozadu češeš napr. na stôl a vtedy ich lepšie uvidíš. A čo si použila za šampón?

salamistka
autor
25. sep 2017

@mandala77 mali sme doma ešte Liguido Duo, ale máme doma aj Paranit spray, ten asi preventívne budeme používať

salamistka
autor
26. sep 2017

takže dnes ráno som si prečesala vlasy a vyčesala som si jednu živú voš :(...a to som si včera umývala vlasy so šampónom proti všiam, dcére pomohol...naozaj neviem, ako sa ich zbavím, keď si hnidy vyberať neviem, ostatní mi na hlave nič nevidia...to znamená, že si budem musieť pol roka česať vlasy 3x denne, kým sa všetkého zbavím?

salamistka
autor
26. sep 2017

ešte aj do práce mám takto chodiť, veď tu všetci odo mňa pochytajú tie vši:(

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz