Mám vši. Ako zničím hnidy?

symoneta
24. nov 2015

Ahojte, neviem, kde som mohla chytiť vši. Žeby u kaderníčky pri farbení vlasov? Kedysi ako študentka som si chcela priniesť hrebeň, ale rozčúlila sa. Neviem si s tým rady. Som tu nová a bývam sama. Ešte nemám také priateľky, čo by mi pomohli. Neviem, ako by som vyberala tie hnidy. Alebo čo jena to dobré? Prosím poraďte.

janinah
24. nov 2015

na vši šampon z lekarne,hnidy pracne povyberať,ale to ozaj na to treba druhú osobu...mama či sestraza tebou nemôže dôjsť..?.existuje hreben všiváčik,skús tým ak ho zoženieš...netreba skúšať čiapky v obchodoch,tak sa prenášajú u dospelých

lilianka1313
24. nov 2015

Aj deti to majú a tiež si s tým neviem rady.

stepanka274
24. nov 2015

Hedrin je vyborny,

symoneta
autor
24. nov 2015

@stepanka274 Ďakujem, to je nejaký šampon?

katrin21
24. nov 2015

jedine co zaberie je PARANIT spray + sampon + hreben vsivak KOVOVY... Nechaj spray posobit celu noc, alebo par hodin... a potom zmyt a vycesať....
@lilianka1313
@symoneta
Dcera raz davno doniesla zo skoly , vlasy po pas, nic ine nam nezabralo, len toto...

janicka11
24. nov 2015

su an to rozne šampony a hrebienky neboj sa

katrin21
24. nov 2015

tie plastove hrebienky ani nekupuj, tie sudobre max. na tupirovanie vlasov, inak nanic. hnidy s tym nevyceses, su riedke... jedine PARANIT ma hustyyyyyy kovovy vsivak, ktory oddeli kazdy vlas ako treba.
zvladnes to aj sama, ked sa po zmyti rozceses nad vanou a od hlavy bude pramen po prameni vycesavat a zakazdym vsivak ocistis....

symoneta
autor
24. nov 2015

Ďakujem, vzala som si voľno v zamestnaní, nuž len dokedy.

katrin21
24. nov 2015

na to staci den - dva ,ked budes postupovať ako pisem.. dva dni po sebe toto.. + mozes potom este vlasy prežehlit, na vysokej teplote uplne od hlavy co najblizsie..Paranit je jediny, co zabija aj vsi aj hnidy... tie uz potom len vyceses.

inak dostat to mozes hocikded.. teraz je ich sezona..... vyper riadne aj vetrovku, sal, ciapku a postelne pradlo..
Staci ze v autobude z niekoho kapucne prelezie na tvoju kapucnu a uz je to.. alebo v satni..

sono2
24. nov 2015

My sme raz kúpili takú penu, je to teda roky, nechalo sa to dlho pôsobiť A zabilo to všetko. Pasovali sme sa s tým dlho, vyčesávali atď. Toto bolo fakt účinné, no Veľa som ti asi nepomohla. Skus sa opýtať v lekárni na penu, tak všeobecne, možno budú vedieť.

katrin21
24. nov 2015

http://www.paranit.sk/skontrolovat-a-osetrit.ht...

rozklikni si jednotlive kroky, su tam fotky.. všivak musi ist uplne o pokožky po dlzke vlasov po pramienkoch.. ja som to dcere tiez nad vanou robila, ona v predklone a ja som jej to vycesavala.. ale zvladnes to aj sama podla mna....

lubica20
24. nov 2015

Ked bol môj brat v tábore tak doniesol vši a mamina mu ich vyčesavala hrebeňom,,,všívakom,, na veľky biely výkres tam bolo najlepšie vidieť tie vši a hnidy a hned ich zabijala to bolo ,,pukania,,,,,

jeennyv
24. nov 2015

@symoneta u kamosiek ked k nam v skole doniesol niekto vsi nic nezaberalo, ziadne sampony z lekarne a tak len nafarbit...pouzi hoc aj farbiaci sampon, pribuzny tvojej farbe, ved dnes sa da zvladnut farbenie doma...vsi nemaju radi chemicky osetrene vlasy len prirodne...

simsalabim
25. nov 2015

Dolezite je aplikaciu pripravku opakovat 3x vzdy po 7 dnoch. Teda napr. Hedrin dnes, o 7 dni znovu a o dalsich 7 opat. To preto, ze premena z hnidy na dospelu vos, schopnu rozmnozovania, nejaku dobu trva. Prirpavky znicia iba vsi a nymfy, hnidy nie. Takze cielom je zabit zive nymfy, ktore sa vyliahnu z hnid, este pred dosiahnutim dospelosti. Studovala som to, ked sme mali cela rodina vsi - ja som vyberala vsetkym, ale mne to nikto nevedel...deti boli male a manzel hnidy "nevidel". Na vycesavanie je dobry kovovy vsivak, ale vsetky hnidy nevyberie. Ja som este pouzivala tehlicku na vlasy + som si vlasy nafarbila.

zornicka409
25. nov 2015

ako pisu kocky vyssie + nezabudni prezliect periny a povysavat cely byt

elienocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
womankc
25. nov 2015

@symoneta no treba prípravok z lekárne ja som používala taký sprej , to bolo celkom dobré, alebo skúsiť to, čo ti tu radia, treba to ale aplikovať aj trikrát a vyčesávať všivákom hrebeňom , , osobne som naposledy zničila hnidy dcérke , že som jej striedala zábal z octu a potom alpy, len to je také no štipľavé, že najlepšia je slivovica alebo nejaký alkohol a môžem potvrdiť, že zmizli rýchlejšie ako s tými šampónmi z lekárne , aj som čítala , že je dobré sa prefarbiť, alebo vyžehliť vlasy , to ale nemám odskúšané
Hlavne treba kompletne na vyššej teplote vyprať všetky deky , periny a riadne povysávať ja som napríklad aj gauč trošku postriekala s tým sprejom na hlavu pre istotu
dva tri dni voľna každý deň zopakovať kúru a určite to vykynožíte

womankc
25. nov 2015

@symoneta inak chytiť ich môžete aj v bazéne verejnom , v MHD .............

sweetlife00
25. nov 2015

@lilianka1313
@symoneta urcite nekupujte hluposti z lekarne, my sme pokupili rozne sampony od vymyslu sveta, vycesavanie, proste vsetko mozne a neznicilo ich to. A potom nam pomohla obycajna Alpa a zo dna na den bolo po nich, vyskusajte 🙂

womankc
25. nov 2015

@sweetlife00
@symoneta
áno túto skúsenosť mám aj ja , že neskutočné prachy som dala za prostriedky a borili sme sa hádam aj tri týždne a pri poslednej udalosti som raz zabalila vlasy do octu a potom do alpy a bolo po nich do druhého dňa

thea77
25. nov 2015

My sme tiez skusali vsetko mozne na vlasy..oleje sampony...a nakoniec som v lekarni kupila maly vsivak na baterky...ktory ma slaby elektricky vyboj a ten hnidu znici zasahom prudu...bat sa nemusis...ty to citit nebudes...ja som tak malej celu hlavu vycistila...bolo to najrychlejsie...predtym ako skolkarka bola doma aj tri tyzdne...kym som vsetky povyberala...vsetko poprala a pozehlila...to bol des! Drzim palce

womankc
25. nov 2015

Keď tie svine krpaté mám dojem sú už na tie prípravky vo veľkej miere rezistentné

katrin21
25. nov 2015

@womankc prave na ten PARANIT by nemali byt, deklaruju to, lebo su to prirodne oleje a nie chemia 🙂 takze si nevybuduju vraj odolnost..
My sme s dcerou tiez par dni skusali kadejake aj drahe pripravky.ale az PARANIT zabral hned po 1 pouziti, len treba ten olej nechat posobit ovela dlhsie , ako pisu, idealne celu noc...
Podla mna to funguje ako petrolej kedysi , proste ich to otravi, zadusi a neviem co.... ale fakt jedine po nom bolo vidno, ze skapali...

womankc
25. nov 2015

Ja keď som bola malá mi mama zabalila vlasy do petroleja a celý deň som to mala , potom mi to zmyla a si pamätám dodnes / bolo pekne slnečno / ako som pol dňa pobehovala ako víla a furt si tie vlasy do slnka prezerala , lebo sa mi po tom petroleji krásne leskly takže mať vši môže mať aj pozitívnu stránku
a moja malá keď mala tuším minulý rok vši , keď som zanadávala do prčic máš hlavu plnú hlavu vajíčok na to rozradostene zvolala, Hurá ja budem maminka sisisii 😀

womankc
25. nov 2015

@katrin21 mne aj po tom paranite ešte ostalo pár hníd , aj som to nechala oveľa dlhšie , ale možno len málo som dala.........

katrin21
25. nov 2015

@womankc no ono tie hnidy zostanu, ale su otravene a treba ich len vycesat.. tie hnidy z vlasov nic neodlepi, len všivak a prave henten kovovy je na to super, uplne krasne ich vyčeše, lebo je velmi husty....

katrin21
25. nov 2015

ale napr. pri inych pripravkoch sme dali, isli pozriet potom a vsi si veselo behali dalej 😠 😠 😠
po Paranite nie.. boli mrtve...
potom sme vycesali a este aj prežehlili zehlickou....

womankc
25. nov 2015

@katrin21 mne ti posledne fakt zabrala tá alpa , ale že totálne brutálne na jeden krát , len teda , že malá hudrala , že ju to páli .............. ten kovový hrebienok nemám , ale teda ak sa mi ešte stane , že budú vši , tak si ho zoženiem veru , keď viaceré to tu už chválili , že je fajn, lebo s tým umelým nič moc teda ja som to ručne vyberala a j vyčesávala a kúry som opakovala radšej viackrát , len teda s tou alpou som nemusela

katrin21
25. nov 2015

@womankc joooj s tym umelym to je na prd, nic nevycese, nic..... toto je ina kava...
Inak sa neda kupit myslim, len s tym paranitom je pribaleny.. je to super vec!

majaxy
25. nov 2015

@womankc v bazéne????