Mám volať vedúcej tábora, že som pozitívna?

26. júl 2022

Šéfku mám na dovolenke. Ráno mi volala, že je pozitívna. Keďže sme celí minulý týždeň nadčasovali spolu aby sme dokončili projekt. už som raz bola tento rok a znovu som pozitívna. Deti šli pred 3dňami do tábora. Pred odchodom do tábora mali moje deti negatívne testy.kým prídu domov už mi uplynie aj karanténa. Príznaky nemajú. Mám volať vedúcej tábora?

sasa1310
26. júl 2022

nie

tramtada31
26. júl 2022

No určite ano

koniarova
26. júl 2022

Nie

patka06
26. júl 2022

nie

autor
26. júl 2022

@tramtada31 deti sú ďaleko, nemôžem ísť ani po ne. Čo v tábore spravia? Ako by došli domov? Ak by boli infekčné za tri dni už nakazili kdekoho.

eeffka
26. júl 2022

Naco? Ak su zdrave nech si uziju tabor. Uz su tam, testy mali negativne...

mondolina
26. júl 2022

nechaj to už tak, nerob zbytočne paniku, ešte nie je dôvod, bude sa to riešiť potom. Deti to nemuseli chytiť.

janai1
26. júl 2022

Nie

tramtada31
26. júl 2022

Veď ich vedia aj oddelit spolu do izby, otestovať, určite by si po ne nemusela ist naproti noci. Zase keď nahodou nakazili 20 deti, tak tie nakazia rodicov, ti kolegov v praci a v septembri mozeme zas zatvárať všetko. Vôbec nezavidim tým učiteľkám, ak by im tam naraz mala začať horúčkovito 5 deti a oni nebudu vediet z čoho.

sasa1310
26. júl 2022

@tramtada31 čo by nevedeli. Nehovor mi, že zdravotníka nenapadne, že z čoho by mali deti horúčky

mondolina
26. júl 2022

@tramtada31
mne sa teraz dieťa vrátilo predčasne z tábora, s horúčkou, tiež 5 detí odišlo.

tramtada31
26. júl 2022

@sasa1310 podľa mna nenapadne. Mne decka za posledny rok boli asi tak 4x chore s teplotami a covid to nebol.

sasa1310
26. júl 2022

@tramtada31 akože zdravotníka nenapadne, že môžu mať covid? 😅

autor
26. júl 2022

@mondolina deti tiež už boli tento rok pozitívny. Boli vtedy skoro bez príznakov. Navyše cez víkend som bola na oslave u kamošky, už som jej volala. Kúpili si testy. Jej muž je tiež+

tramtada31
26. júl 2022

Autorka, tak keď už si niekoho nakazila, tak by som to oznámila, lebo deti budú tiež pravdepodobne pozitívne.. Viem, že ti to príde trapne, ale jednak učitelia nebudu menovať, od koho je ten covid(u nás v škôlke sa nikdy nepovedalo, kto mal v triede vsi, covid, či mononukleozu), na druhej strane ostatni budú mat aspoň možnosť si dat pozor a nebrať decka napr. Hneď po tábore za starými rodicmi a pod.

mondolina
26. júl 2022

nemusela si ho nakaziť ty. dokedy budú ešte v tábore?

nicka1986
26. júl 2022

Napísali ste ,že ste pozitívna . Ale ,ste chorá ??? A deti mali negatívny test . Ak nemajú príznaky ,určite by som nerobila paniku aby tam bez môjho vedomia a prítomnosti ich pozatvarali a šprtali do nosa. Miesto zážitkov si prinesú stres a zle spomienky.

belllinka
26. júl 2022

Nevolaj, musela by si ísť pre ne, na čo si to potrebuješ komplikovať, keď nemáš ako ísť? Ak niekoho mali nakaziť, tak za tie 3 dni už nakazili, už to je jedno.

mondolina
26. júl 2022

@nicka1986
prečo by ich mali testovať?
môj syn mal horúčku v tábore, a ďalších 5 detí tiež. testy v tábore ani nemali.
choré deti išli domov.

iwesska
26. júl 2022

Uz su tam, uz s tym nic nenarobis,ked im nic nie je,neries. Bohvie kolko tam takych deti uz je. Ja tiez ratam s tym,ze mi syn nieco odtial moze dovliect, uz jedno dieta s nejakou "virozou" odislo🙈Teraz je toho tak strasne vela,netestuje sa,ziadne pravidla,tak to takto vyzera a nevies z ktorej strany to na koho skoci. Nakoniec deti mozu byt ok a nakazit sa este od inych. Neriesila by som to.

autor
26. júl 2022

@tramtada31 ani by som nevedela ísť po ne ani zajtra, auto mám v servise.

matullienka
26. júl 2022

Nerieš keby im niečo bolo určite by ťa kontaktovali aby si po ne priala, že im niečo je. Nechaj ich nech si užijú tábor a ty kým prídu sa dáš lepšie do poriadku.

nicka1986
26. júl 2022

@mondolina prečo nie ? Kľudne sa to môže stať

petulda333
26. júl 2022

@tramtada31 ak su aj pozitivne,tak za tie 3dni ostatnych uz aj tak nakazili

bambibam
26. júl 2022

Asi by som to neoznamovala, odišli zdravé a prídu zdravé... A žiadny stres, keby bolo niečo určite zavolajú.
A úplne ťa chápem, tiež som nevedela keď deti išli preč či oznamovať alebo neoznamovať, že boli v kontakte, ale dozvedeli sme sa to 3dni po odchode, nám nič nebolo a tak sme neoznámili, a všetci prežili aj bez tejto informácie.
Ale fakt bol taký, že zo skupiny detí, napostupno 3 išli domov lebo vracali a hnačkovali - vraj črevná viróza a naši si to nechali na doma a celá rodina rotavírus.

nadazdi
26. júl 2022

Veď deti sú len kontakt kontaktu 🤣 to koľko kontaktov ma byt preventívne doma? Kontakt kontaktu kontaktoveho kontaktu? Ty si bola v kontakte, si pozitívna ok, ale tvoje deti = kontakt kontaktu, zas sa to nešíri ako mor

katulienkax
26. júl 2022

Ja ako rodic dietata v tom tabore by som bola dost nasrata kebyze mojmu dietatu zrusia tabor kvoli nejakym testom, uz s ukludnite s tou koronou toto je variant ktory nie je taky smrtelny a treba sa s tym vzit, proste ked posielammdieta do tabora tak s tym trocha ratam ze moze dostat koronu ale aby niekto panikaril a obvolaval tabory a sposoboval dalsie paniky uz toho mam plne zuby aj tak nas ta korona dobehne

tramtada31
27. júl 2022

@petulda333 no a práve preto, že ich nakazili, tak by to mali rodičia vediet, že môžu cakat, že im dieťa príde pozitívne. Ja nie som ziaden bojovník za ockovanie, za prísne opatrenia či proti premoreniu. Ale toto je elementárna slusnost oznamit ostatným, že deti môžu byt pozitívne a mohli nakaziť ostatnych.