Mám veľmi nízky tlak

24. nov 2023

Ahojte,

prosim mate niekto skusenost s nizkym tlakom, ktoreho hodnota nevystupi nad 95/70?
Neviem si poradit, casto mam zavraty, tocenie hlavy.
Mavala som aj uzkosti ale s tymi som si uz dokazala poradit .. ale s tymto tlakom to je tazsie.

Dakujem

tanyan
24. nov 2023

Mala som štandardne 85/60 pri meraní, bolo to ťažké obdobie. Základ je dostatok tekutín a aspoň relatívne pravidelná strava, nejaká forma cukru vždy po ruke.
Pomohlo mi aj zvýšenie príjmu vitamínu C (lepšie prekrvovanie) a fajčenie. Nikotín zužuje cievy a tým sa zvyšuje aj tlak. V žiadnom prípade nikoho nenavádzam na zdraviu škodlivé fajčenie, len zdieľam vlastnú skúsenosť.

ivangeline
24. nov 2023

Mam 90 na 60... a necitim sa nejak extra zle... Mozes skusit koreniste,pikantne jedla,cibulu,zazvor,tumerik,kavu,caje...

janinque
24. nov 2023

u mňa pomerne často tlak 75/50 - tiež závrate, nevoľnosť, ale celkom mi zaberá káva a dostatok vody.

zuzikak
24. nov 2023

kava, voda alebo kola (ale pozor, tiez neprehanat), vela pohybu a stale nieco jest. Nemusi byt sladke, kludne aj oriesky, zelenina.

zuwa78
24. nov 2023

Zeleny čaj,solene čipsy......sol tlak dvyha

nikdenikto
24. nov 2023

Slaná dieta, káva a hlavne pohyb. Aj keď máš motaky popros muža alebo niekoho nech ide s tebou na sviznu prechádzku. Aby sa zvýšila srdcová frekvencia, potom aj tlak pôjde hore

dadis
26. nov 2023

kava, sport/pohyb, otuzovanie, saunovanie u mna pomaha..