Mám úzkosti z priberania

18. máj 2024

ahojte, mate to niektora aj vy ako ja, ze ked priberiete na vahe (napr 5kg v pomerne kratkom case, ze ste si vedoma ze ste posledne tyzdne viacej jedli, zajedali stres atd) tak z toho mate velke uzkosti a o to viac ked vam to povie vase okolie? u mna su bezne vykyvy vahy okolo 5kg a je to na mne aj dost vidiet ked ich schudnem alebo priberiem, proste okolie si to vzdy vsimne.. ked schudnem tak mi to samozrejme od okolia pocuvat nevadi, no ked priberiem tak nielen ze sa sama citim zle po psychickej stranke, este viac mi na tom pocite prida ked mi to pripominaju ludia v mojom okoli..

vler
18. máj 2024

Ja radim neries okolie ale vyries to ako zvladat stres inymi sposobmi ako zajedanim. A neviem co to mas za okolie; ja by som si nedovolila komentovat niekoho vahu

januska12323
18. máj 2024

5 kg hore dole si okolie nevšimne, jedine keby si bola vychudnutá.

autor
18. máj 2024

@vler s tym mam problem uz roky, riesim to ale je to velmi tazke, proste to tak mam :( ....a presne aj kvoli tomuto sa to tu pytam vas ostatnych, pretoze ja si to tiez nedovolim, nikdy nekomentujem ked clovek schudne ci priberie, pretoze nikdy nevieme co je za tym a jednoducho sa to nepatri, chcela som vediet ci len ja som taka citliva na toto alebo naozaj to nie je uplne koser to komentovat...

autor
18. máj 2024

@januska12323 ano ja kolisem medzi nizkou vahou a normalnou vahou, teda tych 5kil na mne skutocne poznat je, ale jednoducho roky to mam takto ze mi ta vaha skace, mam totiz PPP, liecim sa, ale pochopitelne tato porucha sa toci okolo chudnutia a priberania a nerobi mi dobre pocuvat ze som pribrala, len ma zaujima ci mimo mojej poruchy aj ine zeny maju z toho take pocity ako ja, ked im okolie okomentuje ze pribrali, alebo to ine maju na salame, alebo ci sa tvaria pred okolim ze im je to jedno a vo vnutri ich to predsa len trochu skrie..

luccija
18. máj 2024

Keď máš PPP tak samozrejme, že si na také otázky citlivá.Aj sa liečis?

ivik4
18. máj 2024

Tak nech sa paci chod na liecenie
Ja som sla dobrovolne v 19tich . Sice to bolo vtedy otrasne a vyliecila som sa napokon sama skrz moje dieta, ale verim ze Ti pomoze

autor
18. máj 2024

@luccija liecim sa ano, roky navstevujem kvoli tomu psychiatra, beriem antidepresiva, snazim sa pracovat sama so sebou, so svojimi pocitmi, ale mam to uz 13 rokov, takze ozaj je to narocne a stale tazko znasam narazky na to ked priberiem

autor
18. máj 2024

@ivik4 ked mi moj psychiater hovoril o praktikach, ake sa na lieceniach pouzivaju a ze jednej jeho pacientke na takom lieceni ako trest pouzivali to ze jej rusili psychoterapie, sam od seba usudil ze na take liecenie by ma neposlal, takze sme ostali pri ambulantnej forme

ivik4
18. máj 2024

Vsak pre mna za mna 💁‍♀️
Ocividne Ti tvoj dr. Nepomaha tiez

autor
18. máj 2024

@ivik4 tak pomaha mi ako sa da, liecbu mam nastavenu a zbavil ma depresii z toho plynucich, ku psychologicke chodim tiez.. a ked si mala PPP, tak by si mala sama vediet ze nie je jednoduche vymanit sa z toho

alex49
18. máj 2024

Ked ti niekto komentuje váhu, tak mu jasne povedz, že si neželáš, aby komentovali že si pribrala, Máš doma zrkadlo a váhu, vieš ako vyzeráš.
Je neslušné komentovať druhým váhu. Nikdy nevieš čím si ten človek prechádza.

ivik4
18. máj 2024

Vsak viem preto som Ti napisala hned ze mozes ist na liecenie. Ked nie, tak nie , ved mne to moze byt jedno

autor
18. máj 2024

@alex49 niektori v mojom okoli uz to vedia, uz som ich o tom informovala.. ale stale sa najde niekto a mne to pride tak povrchne a neslusne to rozoberat.. doteraz som sa snazila to nejako tym ludom nevytykat, ale asi naozaj zacnem lebo vo vnutri ma to ozaj rozculuje..

autor
18. máj 2024

@ivik4 a tebe to liecenie skutocne pomohlo? kolko to trvalo? nikdy si uz po lieceni nemala tie myslienky? pomohli ti terapie tam alebo ten rezim? co konkretne?

ivik4
18. máj 2024

Napisala som ze som sa vyliecila az sama ,skrz moje dieta ktore som cakala , nic som k tomu nepotrebovala, jednoducho som sa zaprela lebo som chcela. Co sa liecenia tyka, tak ludia kt.mali problem hlavne s jedlom ako ty, sa tam niektori naozaj vyliecili. Ja som mala skor iny problem ,vaznejsi, len som si to kvazi vybijala na stravovani. Ti co tam boli dlho a uspesne,tak tahali nejake 3 mesiace

ktochytavzite
18. máj 2024

a preco si hakliva ma tu vahu ked pises ze mas skor podvyzivu??Mozno ti okolie ani tak zle nechce a su radi ze si pribrala konecne na normalnu vahu.Mozno by si ty mala prestat riesit tu vahu a ked ti to bude ukradnute mebides sa tym trapit hlavne ked nie si tucna skor chuda!Proste ty sa skus stym popasovat a nebrat tu tvoju vahu tak vazne lebo si chuda a nemusis byt predsa vychudbuta ci?Trend je uz aj tak skor roznorody a su aj vysportovane a ponsie baby ok.

autor
18. máj 2024

@ivik4 ja to samozrejme nechcem nejako negovat, ale myslim si ze PPP su specificke v tom ze ide o poruchu spojenu so stravovanim a jedlo zo zivota odstranit uplne nemozeme, narozdiel od alkoholu, drog.. s jedlom sa potykame cely zivot a preto si nemyslim ze tieto liecenia maju nejaku uspesnost v tomto pripade, v takej vseobecnej rovine.. ja ovladam teoriu spredu aj zozadu, viem co je moj problem, co su u mna spustace, za tie roky uz som sa toho vela naucila a snazim sa vyvarovat spustacom, len je tazke niekedy odolavat podnetom v beznom zivote a rovnako tie komentare od okolia o priberani este neviem uplne vstrebavat..

autor
18. máj 2024

@ktochytavzite ano ved mne pomaha sa s tym vyrovnavat fakt ze stale som stihla aj po pribrati, kedze idem z nizsej vahy, ale mna stve ze ludia riesia tak povrchne veci a keby som nemusela obcas pocuvat tie veci od inych ludi, tak by sa mi s tym lahsie vyrovnavalo

januska12323
18. máj 2024

Ja ppp nemám takže neviem čím si môžeš prechádzať ale keby som bola tvoja známa okomentovala by som to lebo by som bola rada, že vyzeráš zdravo. Nemyslím, že to niekto z nich myslí negatívne.
A nie moje pribratie si nikto nevšimne a keby aj poviem, že to preto lebo sa ľúbim najesť a za polhodinu zabudnem, že sa nejaká debata odohrala.

ivik4
18. máj 2024

Na lieceni si ani len nebola, neskusila to ale odpoved mas na vsetko. Vsak porozmyslaj trochu, tvoja teoria Ti je k nicomu ked nevies v poriadku fungovat

autor
18. máj 2024

@januska12323 podla mna sa take veci daju ale vyjadrit aj bez toho aby to poukazalo na vahu, napr namiesto toho aby clovek povedal, pribrala si, teraz vyzeras lepsie.. by stacilo povedat napr iba dobre vyzeras.. ja chapem ze clovek ktory nema takuto poruchu si mozno neuvedomi ze to co povie moze druha osoba tazsie spracovat, ale podla mna celkovo to nie je vhodne komentovat, ja by som si to nedovolila poznamenat ze niekto pribral ani keby PPP nemam, lebo akonahle sa tam spomenie vaha, tak mi to pride uz take povrchne, ze akoby len jeden typ postavy mohol vyzerat dobre a co ti ostatni? 🙂

autor
18. máj 2024

@ivik4 ja nehovorim, ze nie su ludia ktorym tam pomohli, akurat na mna neplatia zakazove metody, ktore sa tam pouzivaju, takze si nemyslim ze na mna by to malo efekt.. na mna plati ked sa vyhybam spustacom, ktore viem ake su a samotne prostredie liecenia by ma skor privadzalo do uzkosti ako ma ich zbavovalo, nakolko neznasam nemocnicne prostredie, hnusi sa mi to.. dalsia vec je medikamentozna liecba, ktoru mam dobre nastavenu, keby mi ju zmenili a dali nejake ine lieky, tak by mi to skor tiez uskodilo ako pomohlo.. len som chcela vediet ci aj inym zenam, ktore PPP nemaju vadi, ked im okolie komentuje vyzor a ci sa ich to dotkne, to je vsetko ;)

miskajerry
18. máj 2024

Ja nemám PPP, ale tiež som citlivá na poznámky od ľudí, lebo to viem aj sama a riešim to. Je to netaktné a niekedy to povedia ľudia, ktorí nie sú chudí. To, že ťa to zabolí, je úplne normálne, sme ženy.

mandzula
18. máj 2024

@autor ak to zvladnes, povedz im, ze bojujes s PPP a nerobi ti dobre akekolvek komentovanie tvojej vahy.

because
18. máj 2024

ahoj autorka,nereaguj na to... niektoré tu maju EQ na bode mrazu.PPP je beh na dlhé trate kde výsledok nie je zaručený... poradiť neviem ani sebe nieto tebe,ale pozri si chutzit.sk možno su v tvojom meste skupinkovky terapie, prípadne individuálne sedenia u psychoterapeutov ktorí sa venujú PPP.popozeraj....

ktochytavzite
18. máj 2024

tak si vzdy pomysli ze zavidia lebo si stihla a ked nieco priberies vyzeras stale dobre ,nejako sa voci tomu musis obrnit.A neriesit ani tie kila navyse,je to ako keby sa ta pytali beNe veci napr ci si bola u kadernika ci mas nove vlasy.Chapes?

autor
18. máj 2024

@miskajerry dakujem, ze ma chapes.. ved predsa vidim, ked priberiem, naco ma ten clovek potrebu na to este poukazat?.. ale na jednej strane som rada a je mi dobre vediet, ze to maju tak aj ine ,,normalne,, zeny 🙂

autor
18. máj 2024

@mandzula len to povedat cloveku, ktory nema mentalnu kapacitu to pochopit nema zmysel, len by zacal vyzvedat..isteze ludia v mojom blizkom okoli to vedia a nic nekomentuju

autor
18. máj 2024

@because to teda naozaj maju, vystihla si to 🙂 chut zit pravidelne sledujem, tiez ked maju online nejake terapie, ja uz som okrem toho liecenia skusila snad vsetko 🙂 a ako som spominala, na mna plati eliminovat spustace, co je niekedy narocne, uz mam niekedy aj pocit ze s tym mozno budem zapasit aj cely zivot s horsimi a lepsimi obdobiami, len to okolie vie niekedy zatat do ziveho a ja zial nepatrim k tym stastlivcom, ktorym bolo vzdy jedno kto si co o nich mysli 🙂

autor
18. máj 2024

@ktochytavzite isteze to chapem, len si myslim ze v dnesnej dobe je to pohyb na tenkom lade, komentovat niekomu to, ze pribral na vahe, vzhladom na to ze PPP uz sa aj dost dostavaju do povedomia ludi skrz media, socialne siete atd.. pride mi to ine, ako okomentovat niekomu napr novy uces, alebo nove nechty