Mám tráviace problémy po cisárskom reze

sofi_f
9. feb 2021

Ahojte, je tu niekto, kto má problémy s trávením po cisárskom reze ? Som skoro rok po cisárskom..mam veľké tráviace problémy, ťažoba , bolesť žalúdka a podobne stavy ako reflux ? Pocit že sa mi dá odgrgnúť a nejde to a keď áno, tak sa mi vráti akoby kyslé.... ( Bola som na vyšetrení v Martine, ale Gerd vylúčili), pritom bvsam týmto nepríjemným pocitom trpím každý deň , už keď ráno vstanem sa cítim zvláštne.... aj mám pocit, že mám úplne iné brucho a akoby poprehadzované orgány. Taktiež cítim a vidím pohyb čriev, čo predtým vôbec...aj má dosť zduva... pobehala som gastro, ORL ( lebo aby malo toho nemalo, mám čapy na mandliach ), pocit divný v krku az mi to tlačí do nosa a uší...do toho strašná bolesť chrbtice.... Ja už naozaj neviem, ako ďalej. Nedá sa mi takto fungovať, začínam mať strach z jedla......preto píšem sem ....
Kašeľ nemám, ani pálenie za hrudnou kosťou... Prosim vás veľmi pekne ....je tu niekto taký, kto má podobne problémy ?? prosím kontaktujte ma. Ďakujem za odozvu.

tehotna40
9. feb 2021

Ahoj , som po cisarskom síce len 2 mesiace ale mávam tiež bolesti žalúdka, pichanie na pravej strane pri pupku, tiež mi tak nejak divne trávi, jeden deň mam zápchu a na druhy deň ma úplne preháňa a ta tvoja veta s tým úplne iným bruchom ,tiež to tak cítim :(

staskast
10. feb 2021

@sofi_f ahoj no to, že som videla pohyb čriev tak s tým som pochodula snáď všetkých doktorov. Každý si myslel, že myslím že zo zadku mi trčí črevo ;)
Záver sú zrasty a meteorizmus. Tým že boh vie ako to mám všetko pozrastene tak proste mi horšie trávi - preto ten pohyb čriev.
Inak keď som ti prestala riešiť, prešla na bezlaktozovu stravu tak mi to vcelku prešlo. Mne ten meteorizmus zistili na sono brucha a intoleranciu na laktozu na gastro.
Držím palce ale za mna máš teda zrasty.

tehotna40
10. feb 2021

@staskast môžem sa spýtať , cítite tie zrasty aj na dotyk viete si ich nahmatať? Ja mam pod jazvou na ľavej strane taku veľku grču asi 5 cm

sofi_f
autor
10. feb 2021

@staskast dnes som bola na sono brucha a nezistili nič patologické...

staskast
10. feb 2021

@sofi_f no zrasty nevidia. To by ta museli otvoriť. Mne masér odporučil si masírovať jazvu

sofi_f
autor
10. feb 2021

@tehotna40 ja to mám v podstate už od leta..aj teraz som sa najedla, polovičnú malú porciu jedla a úplne sa cítim ťažko, plná...a tlak v pažeráka a žalúdku a pocit, že stále musím odgrgnúť a niekedy to nejde, tak ťažko a keď sa to podarí, mám pocit že sa mi vráti kyselina:(
Dnes som bola na sone brucha - všetko v poriadku, nič patologické... Zajtra idem na gastro, idú mi merať koľko kyseliny mám v bruchu, lebo doktorka mi povedala že to môže byť aj málo kyseliny, zastavené trávenie.. taktiež RTG ..ph metriA negatívna, ak mi nič nezistia, tak ja už neviem.....

sofi_f
autor
10. feb 2021

@staskast to som nevedela.. každopádne to brucho je iné..a keď idem spraviť akoby brušák, tak to vyzerá ako tá diastaza.. no musím asi aj k fyzioterapeutovi

sofi_f
autor
10. feb 2021

@staskast jedine toto mi povedala dnes na sone, že orgány sú ok, len že mám veľa plynov.. to cítim, že má strašne zduva ..

staskast
10. feb 2021

@sofi_f no to môžeš mat kľudne zo zrastov pokial ti nič nezistili na gastro na nič intoleranciu. To je ten meteorizmus🙂 zato vidíš pohyb čriev. Ale mne už potom doktor povedal, že dajte si pohár vina a mal pravdu. Mala som to veľa aj zo psychiky. Ale tie zrasty doteraz keď rýchlo vstanem tak bolia. Som 5,5 roka po sekcií.
Držím palce ;)

sofi_f
autor
10. feb 2021

@staskast je to možné , len či by to malo taký veľký vplyv na tlak v pažeráku a pobolievanie žalúdka..ktovie . Aj na dotyk ma bolí žalúdok a pocit že sa mi pri Tom častom a ťažkom grgani niekedy vracia.
A je pravda že aj stres robí veľa. Starostlivosť o dieťa , teraz korona a do toho štátnice a bakalarka 😏😏
Ďakujem pekne 💫