Mám tlak 145/98

19. júl 2024

Už tri dni mám tlak 145/98 cca. Celý deň. Torcha ma bolí hlava. Beriem magnézium. Mám ísť k lekárovi?

lalinka328
19. júl 2024

Ahoj. Prosím ťa, rob tak, ako ty uznáš za vhodné. Ak sa cítiš zle, choď k lekárovi. Môže byť veľa príčin zvýšeného TK. Baby túto ti neporadia. Nikoho neponižujem, ale ženy tu nemajú nejaké vyššie zdr. vzdelanie. Dajú ti ,,rady”, vystresuju ťa, povedia ti, že ich kamarátky z vysokého TK dostali NCMP alebo infarkt…..nestresuj a hlavne nečítaj take komenty, ktoré tu isto budú, ako to není normálne a máš sa báť. Lebo väčšina žien na tomto fóre, čo si radia ohľadom zdravia, nemajú ani páru o tom, kedy hovoriť o nízkom, zvýšenom TK alebo kedy je podozrenie na zvýšený TK. Takže za mňa, sprav tak, ako sa cítiš. Moc to nepodceňuj, zároveň sa nestresuj😊

daniela2629
19. júl 2024

Určite by to bolo namieste ísť k lekárovi..Aj ja som mávala vyšší tlak, ale zistilo sa, že je to zo psychiky..Magnezium užívajte aj viac krát za deň a pite veľa vody..Treba zistiť príčinu a potom nech doktor predpíše napr. Tensiomin na zníženie vysokého tlaku..Ak by sa Vám viac zvýšil tlak, tak choďte cez víkend určite na pohotovosť. Držím palce 🙏

deti95060810
19. júl 2024

@daniela2629 na MK sa tykááááá

deti95060810
19. júl 2024

máš vyšší , ale nie zas nejaký extrém.
už je na tebe ako sa cítiš.
v pondelok zabehni.

daniela2629
19. júl 2024

@deti95060810 Áno viem 🤭, to len niekedy si neuvedomím..Vykám zvyčajne na znak úcty, keďže dotyčnú - dotyčného nepoznám a neviem koľko má rokov..Ale normálne-poväčšine zvyknem tu na MK tykať..
Aj tak ďakujem za všímavosť ☺️

jaass
19. júl 2024

Podľa toho, či naozaj sa aj veľmi zle cítiš, ja by som počkala kým prejdú horúčavy, tlak sa možno dá do normálu. Ale to som ja.

davida
19. júl 2024

To neni tlak na lekara,nestresuj

mandarinka555
19. júl 2024

Ja mám 190 / 100

autor
19. júl 2024

@jaass máme doma klímu . Aj tak to môžem cítiť ?

mamina7070
19. júl 2024

daj si magnezium vela pi neni to tlak na pohotovost v tomto teple je dolezite vela pit

a urcite sa na takyto tlak nedava tensiomin ako tu niekto radi

teplomklima atd je proste zataz na organizmus a zas ato neni nejak velmi zvyseny

daniela2629
19. júl 2024

@mamina7070 Tensiomin som napísala ako príklad, keby sa tlak zvyšoval..Mne ho predpísala doktorka, keby mi niekedy náhle stúpol tlak, takže ho neberiem pravidelne, len keď potrebujem..
Ved najlepšie je ísť na vyšetrenie, ako som už vyššie písala a nestresovat sa..krásny víkend prajem..

lneviemmeno
19. júl 2024

A aký mávaš tlak obyčajne? Ja mávam nízky a keby mám takýto asi odpadnem. Možno aj preto sa zle cítiš. Tento tlak je vyšší, ale žiadny extrém. Asi by som prečkala víkend, sledovala tlak naďalej a ak by bol stále rovnaký a bolo by ti zle, šla by som k obvodnej lekarke.

janickacrazy
19. júl 2024

@mamina7070 Ono ozaj záleží aký máva tlak zvyčajne, napríklad ja mávam 90/60 a pri takomto tlaku by som bola asi už dávno u doktora.

eliska13
19. júl 2024

@mandarinka555 to máš pri liečbe liekmi?

mandarinka555
19. júl 2024

@eliska13 Nie...neberiem lieky na tlak. Len mi občas takto vyskočí. Ináč mám skoro stále rovnaký, 120 / 80 (v podstate učebnicový).