Mám teplotu a zimnicu

vasjar
11. jún 2021

Pomoc, dievky. Chytila ma strašne zimnica a mala som teplotu 37,7. Zobrala som paralen a trochu mi klesla teplota na 37,4. Co mam robiť? Cítim ze sú to pravdepodobne prsníky, dala som si kapustne listy. Vravia mi ze mam odsat mlieko, druhí zase že ísť na pohotovosť, prosím poraďte co mam robiť 😪

ankare
11. jún 2021

Ak dojcis a boli Ta prso, resp. je červené, je dosť možné,že chytas zápal. Kapustne listy sú super. Ak to nie je nevyhnutné, Paralen si dávaj,až keď máš horúčku,zvýšená teplota je pre telo žiaduca. Dojči čo najčastejšie, dieťatko často prikladaj, je to tá najlepšia odsávačka. Držím palce!

vasjar
autor
11. jún 2021

@ankare prso červené nie je, no paralen už neskoro ale tak klesla teplota! Môžem normálne kojiť malého? Aj keď mam tu zimnicu? A co teda s tou odsávačku? Mam odsat?

evkamotka
11. jún 2021

@vasjar kojit mozes aj s paralenom aj so zimnocou. Mala som zapal prsnika. Chod k dr o den dva, spravi crp. Dovtedy ma cas sa zdvihnut ak je to zapal a daju ti atb

ankare
11. jún 2021

@vasjar áno, dojči čo najviac a najčastejšie. Zápal prsníka je väčšinou vlastne upchatie mliekovodu. Preto treba,aby bábo ťahalo čo najviac a často. Odsávačku nepotrebujes. Žiadna nevysaje toľko,koľko bábo. Držím palce!

lala123
12. jún 2021

@vasjar ja som to mala dosť často, kapustne listy sú fakt super, dojčiť môžeš aj s paralelnom a mne pomohlo aj odsávať alebo aspoň po dojčení v sprche ešte trocha pod teplou vodou rozmasieovat .Ak ti do 2-2 dňoch neklesne teplota a nepoľaví to chod ku dr. Sú antibiotiká, ktoré môžeš brat pokojne aj pri dojceni

ankare
12. jún 2021

@vasjar ako Ti je?

vasjar
autor
12. jún 2021

@ankare och, tak noc bola celá o poteni. 4x prezliekat, komplet mokré pyžamá a posteľné. Ale všetko už prešlo, aj zimnica aj triaška aj teplota klesla na 36 st. Ďakujem 😊

vasjar
autor
15. jún 2021

Baby opäť to prišlo na mňa dnes v noci. Zimnica a triaška, teplota nebola až tak zvýšená. Bude sa to ešte opakovať.?

jaruna123
11. sep 2021

@vasjar ahoj co ti pomohlo

vasjar
autor
12. sep 2021

@jaruna123 no len to vy ležať a vypotit a kojiť a kojiť a odsavat