Mám ťažkosti s prehĺtaním

mamanadruhuu
28. jún 2021

Dobrý deň. Po dvoch mesiacoch zas a znova mám problém, prišlo to tak postupne, už minulý týždeň som pociťovala tlak v krku, vtedy som mala pocit, že strácam hlasivky, ale vypila som ľadovú vodu, tak mi to bolo logické... No od včera obeda, cítim takú telovu tazobu a už mám hrču v krku, často prehltam sliny, niekedy mám pocit, že mám z toho až sucho v krku, je to strašne, minule mi to trvalo týždeň, teraz sa idem zblázniť z toho ze koľko dlho to bude trvať, mam par dni pred menštruáciou ako aj vtedy, do toho sa mi dosť často živá už 2 dní aj počas dňa, no hrozne... Horšie je, že ma teraz pobolieva žalúdok, ale asi z toho ze som nič nejedla, takže asi budem iba o jogurte celý deň, ako som bola vtedy a schudla som za týždeň 5 kg... No proste asi strach, neviem sa ho zbaviť... Ťažko sa mi spi, správam zo strachom, že sa za dusim, lebo samozrejme PP robí už uraduje... Ide ma z toho všetkého poraziť už, a vlastne tým častým prehĺtaním sa mi stane ze to nejde a vtedy dostanem strach ze sa za dusim....
Mávate to takto aj vy? Je to všetko len PP?..

janetinka27
28. jún 2021

@mamanadruhuu a nemas len zvacsene mandle? ja ked som sa napila studenej vody, tak som za dva-tri dni mala hned mandle v plamenoch. tiez sa mi vtedy neda dobre prehltat, ako keby som mala hrcu v krku, ale to je asi ten opuch a mandle. a potom stale prehltam akoby naprazdno, lebo mi to tam vadi. stalo sa mi to pred troma tyzdnami, nepreslo mi to dva tyzdne, dr mi dala antibiotika a uz dobre. ja toto mavam casto.

mamanadruhuu
autor
28. jún 2021

@janetinka27 mňa hrdlo neboli a keď som sa pozerala do zrkadla nemám ani mandle zapálené..

gabika4
28. jún 2021

@mamanadruhuu problémy s prehĺtaním robí aj štítna žľaza...určite treba zájsť za obvodným lekárom a vypýtať si odporúčanie na endokrinológiu...hneď na prvom vyšetrení kontroluje endokrinológ ultrazvukom "hrdlo" a hneď vie či sú tam nejaké zmeny na štítnej žľaze...potom sa robia odbery na potvrdenie či vyvrátenie nejakého problému...výsledky z odberov zvyknú byť do týždňa...je to rýchly proces, avšak na objednanie sa čaká, treby s tým počítať...

mamanadruhuu
autor
28. jún 2021

Dnes som si všimla ze mam úplne biely jazyk viac v zadu ako v predu takže niečo tam nie je v poriadku idem ráno k lekárovi

scorpionflower1
28. jún 2021

@mamanadruhuu kludne to moze mat akukolvek fyziologicku pricinu (stitna zlaza, mandle, hlasivky...) no ja poznam jeden pripad, kedy mal kamarat problemy s "hrcou v krku" behal po vysetreniach, na nic neprisli, az mu lekar povedal, ze je to zo stresu. A aj to tak bolo. Dal vypovoved v praci, chvilu si doma oddychol a preslo ho to. On si uz myslel, ze ma rakovinu hrtana.

mamanadruhuu
autor
29. jún 2021

@scorpionflower1 no o tej rakovine si to už myslím aj ja, len neviem co mam robiť mam strach ze ma zas doktor vysmeje keď pôjdem na vyšetrenie s ďalším problémom :/ som ako hypochonder

scorpionflower1
29. jún 2021

@mamanadruhuu mozno to mas skôr z toho stresu.

mamanadruhuu
autor
29. jún 2021

@scorpionflower1 ja už som zo vsetkeho zúfalá už neviem čo zo sebou... Vo mne sú neskutočne strachy

gabika4
29. jún 2021

@mamanadruhuu určite treba zájsť za lekárom, niekedy je strach väčší ako skutočný stav...ja som z presne podobného strachu si poškodila tak nervy, že pol roka som nevedela normálne žiť, bola sú úplne mimo, 24 hodín denne som mala panický strach, ktorý neprechádzal...a zapríčinila som si to sama, lebo mala som zdravotný problém, ktorý som neriešila hneď, ale stále som čakala ako to bude pokračovať, pritom stačilo zájsť za lekárom a nemusela som polroka mať problémy s nervami a s panickým strachom 😢...netreba sa báť z výsmechu, ja som sa ho tiež bála...stačí popísať problém lekárovi...problémy s prehĺtaním je príznakom viacerých ochorení, napr. štítna zľaza, mandle, alergia a pod., určite to lekárovi nebude na smiech...ja tiež mám semtam problémy s prehĺtaním, keď ma ofúkne, prípadne keď priveľmi vrieskam či inak namáham hlasivky 😀

mamanadruhuu
autor
29. jún 2021

@gabika4 tak mňa už doktor vysmial že mám kartu ako stará babka... Teda ako výsmech to beriem nemal si to co dovolit :/ od vtedy som prestala chodiť k lekárom a len si googlim a typujem no vždy to pripisujem aj tak ktej psychike lebo je to strašne nieco :( ja mam aj krásne dni keď mi je dobre a cítim sa ako znovuzrodena ako som písala toto je po mesiaci znova to isté :(

gabika4
29. jún 2021

@mamanadruhuu ak si lekár toto dovolil, treba zmeniť obvoďáka... Radšej 100x zbytočne ako prísť neskoro... Treba ísť a povedat o tých problémoch s prehltaním... Ako som písala je to príznak viacerých ochorení, medzi ktorými patrí aj štítna žľaza a teda ta vie riadne ženy potrápiť, tak prečo ju nedať pre istotu skontrolovať....alebo treba ísť na preventívnu prehliadku, kde sa robí krvný obraz a ďalej spomenúť problém s prehltaním a popísať ho... Netreba si hneď namýšľať rakovinu hrtana...

mamanadruhuu
autor
30. jún 2021

@gabika4 na štítnu som objednaná ale až o pár mesiacov... A zmenu doktru riesit v mojom meste je hrozne.. Keď som obvolavala doktorov dvaja ma odfajcili že berú pacientov podľa bydliska ulice a ten 3 k tomu chodia moji svokrovci

gabika4
30. jún 2021

@mamanadruhuu zaujímavé, že vám dali tak neskoro termín...ja som čakala na termín asi len 2 týždne...je pravda, že som tam šla kvôli strate bábätka v 20 tt, tak možno preto ma tak skoro objednali...ale určite to nie je nič vážne, najskôr to bude asi len niečo so štítnou žľazou...prípadne si zájsť za obvoďákom, že máte záujem o preventívnu prehliadku...v krvi by sa vážny problém preukázal...aspoň by ste sa upokojili...

zuzudrnda
30. jún 2021

Ako vyssie pisali, isla bybsom endokrinolog, tam.moze byt pocit hrce v hrdle pri prehltani, alebo gastroent., nech Vam pozru, ci nemate reflux alebo zapal pazeraka, ked aj zaludok strajkuje. A hlavne upokojit mysel. Riesite to, to je dobre. Drzim palec

poopsie
30. jún 2021

Aj tetania sa prejavuje hrcou v hrdle.. Pp myslíš panicku poruchu alebo čo? Magnézium berieš?

mamanadruhuu
autor
30. jún 2021

@poopsie magnezko neberiem, mavam nízky tlak pod 110 na pod 90

poopsie
30. jún 2021

@mamanadruhuu a to pp je panicka porucha?

mamanadruhuu
autor
30. jún 2021

@poopsie áno

mamanadruhuu
autor
30. jún 2021

@poopsie od decembra ju mam celkom dosť vyhrotenu bojujem zatiaľ sama bez liekov ale ci m ďalej to je horšie a horšie

poopsie
30. jún 2021

@mamanadruhuu ta hrca môže byť príznakom... Ja to nemám diagbostikovane... Som v pernamentnom strese a vkuse mam nejaké príznaky búšenie srdca, hrca, buchot v uchu.. Dokonca ma bolia aj nohy niekedy..dávam si magnézium.. Ale ty nemôžeš 🤷‍♀️

1stefi121
11. jún 2022

@mamanadruhuu ahij ako si na Tom s tým prehĺtanim prišli na niečo ja to mám už mesiac a neviem sa toho zbaviť...už som schudnuta

arabela55
23. apr 2024

@mamanadruhuu ahoj pomohli niečo?