Mám syndróm nespokojných nôh a rúk??

daniela_ha
10. mar 2021

Ahojte, chcem sa opýtať. Mám 18 rokov, ale často ma trápi taký divný pocit, nielen v nohách a rukách, ale v celom tele. Mám pocit, akoby som padala. Keď vystriem ruku, neudržím ju na jedno mieste. Je to hrozne nepríjemné, už kvôli tomu nespím týždeň, ledva hodinu v noci spím. Neviete čo by to mohlo byť, či je to ten syndróm? Alebo ako by som to mohla vyriešiť?
Ďakujem❤️

jance333
10. mar 2021

idealne prekonzultovat s lekarom - neurologom.
mamka ma problem so syndromom nepokojnych noh, nedavno jej poradila kamaratka, ze jej velmi pomaha zatazova prikryvka na spanie. ale najlepsie najprv riesit s lekarom

tumira
10. mar 2021

@daniela_ha navstiv lekara, mas malo rokov aby si mala taketo problemy, treba to riesit, mozno bude treba doplnit len stopove prvy 🙂

deti95060810
10. mar 2021

syndr. nepokojných nôh mávam pri vyčerpanosti - keď som unavená a nemôžem alebo nesmiem zaspať....
mala som aj na konci tehu - vraj to bolo pri záťaži pečene... po pôrode zmizol problém.
skús skonzultovať s lekár. pretože to môže kde čo...isto ti najskôr zoberie krv na rozbor.

lyci
10. mar 2021

@daniela_ha na syndrom nepokojnych noh pomaha horcik. ale to neznamena, ze ich clovek neudrzi na jednom mieste, ale ze ma nutkanie neustale s nohami hybat a zatazovat a natahovat svaly, lebo to sposobuje ulavu. ak nevies udrzat ruku na mieste a mas to v celom tele, tak to nebude ono. treba ist k neurologovi. teraz netreba ani odporucania od vseobecneho vo VsZP, neviem ako ine poistovne. skus zatial zacat brat horcik na svaly a vitaminy B na neurologicke veci

daniela_ha
autor
10. mar 2021

@lyci na neurológii som bola sledovaná. Momentálne som tam nebola cca rok, lebo som mala dobré výsledky a teda, prestali ma sledovať. Mohlo sa tam niečo zmeniť za tak krátky čas?

lyci
10. mar 2021

@daniela_ha kvoli comu si bola sledovana na neurologii?

daniela_ha
autor
10. mar 2021

@lyci mala som problémy s odpadávaním. Teraz mi mamka povedala, že ona to vidí skôr na tetániu. Mala som teraz psychické problémy, takže možno skôr toto. V každom prípade potrebujem nového neurológa, keďže už som dospelá, len počula som, že teraz sú čakacie doby 2-3 mesiace a to je u mňa doba na zbláznenie

lyci
10. mar 2021

@daniela_ha moze byt. skus zacat brat horcik, vapnik, D a Bkomplex. mozno pomoze a urcite neuskodi. nie u vsetkych lekarov sa tak dlho caka, treba ich zopar obvolat