Mám studené nohy

27. mar 2024

Posledné týždne mám problémy studených nôh.
Neviem si zohriať nohy ak sa dám do kludu večer,alebo aj cez deň pri televízore.
Darmo si dám hrubé ponožky ,nepomôže ani zakryté pod dekou. Kým sa nezačnem hýbať tak nepomôže nič ich rozohriať.Mám 47 rokov a som v menopauze .Myslíte,že to s tým súvisí? Cez deň aj v noci hrozné návaly a na nohy idem zamrznúť. Snažím sa cvičiť,ale napriek tomu to nepomôže len vtedy je ok kým chodím. Môže to byť žilová nedostatočnosť,zlé prekrvenie,alebo hormonálne nerovnováha,psychika,alebo čo?

tundra
27. mar 2024

Mne povedal na akupunkture - TCM,ze studene nohy su prejavom oslabenej cinnosti ladvin.Skus pit zeleny caj,ten podporuje cinnost ladvin a uvidis.

autor
27. mar 2024

@tundra Ďakujem. Sem tam zvyknem aj urologicke keďže potom chodím každú chvíľu na toaletu. Ďakujem skúsim častejšie piť.

magdalenka1302
28. mar 2024

.

ertlovik18
28. mar 2024

Ja toto mavam inak cely zivot, ale teda nielen nohy, ale aj ruky. Nezalezi, ci je zima ci leto, proste mi mrznu koncatiny neustale 😀 A zeleny caj pijem 2-3x denne, takze toto na to skutocne vplyv nema.

danniiee8
28. mar 2024

@ertlovik18 ja takisto, jediné čo mi na to vždy zaručene pomôže je vyložiť si studené končatiny na manžela ale ,,trochu" mu to lezie na nervy 😅

autor
28. mar 2024

@danniiee8 😀😀

thomas13637
29. mar 2024

studene koncatiny mozu mat povod v psychike. nemas v poslednom case stres, uzkosti, atd. ?

danniiee8
30. mar 2024

Napr ja ich mám studené celý život odkedy si pamätám a nemám takéto ťažkosti. Skôr si myslím že môže ísť o problém s cievami, prekrvenim, železom ..