Mám strach z umierania

16. feb 2022

Ahojte, v poslednom čase mam také úzkosti. A bojím sa zomierania, nie smrti. Bojím sa ze to budem vnímať, to ako zo mňa uniká zivot. Napríklad smrť udusenim. Človek to vníma a snaží sa nadýchnuť... Táto téma je asi tabu, takmer všetci umierajú v nemocnici. Zaujímalo by ma ako pomáhajú doktori aby človek pri zomierani netrpel? Viem ze morfium, ale keď sa človek dusi?

snehulak77
16. feb 2022

Častokrát pred smrťou sa vyplavia všetky endorfiny a človeku sa veľmi pri lepší. Takže to nie je také strašné. Ale ak doktori vidia, že to je brutal, tak okrem opiatov vedia pomôcť a uvedením do umelého spánku. Zväčša všetci, ktorí zažili smrť hovoria, že len počuli ako v spánku zachrcal a bolo po všetkom.. Telo vie, čo ma robiť, neboj. Keď prestane bojovať, tak práveze sa pred smrťou, napr ten večer, človek cíti fajn...

martul
16. feb 2022

Nerozmýšľajú nad tým
Nie je pravda že väčšinou umierajú v nemocnici
Ak to bude tragédia /havária/ ani nestihnes nad tým rozmýšľat
Ak dlhá choroba budeš ,,rada" že sa vykupis z tej bolesti, mnohí chorí sú v takom štádiu pred koncom že si to už neuvedomujú
A teraz šup vstávať, usmej sa na seba, podakuj ,,niekomu" v koho veríš za to že žiješ aj tvoji blizky a máj pekný deň ❤️

ivangeline
16. feb 2022

Co keby si sa zamyslela nad tym tu a teraz?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tncka
16. feb 2022

Najdi si pracu od 6.00h a garantujem ti ze rano okolo 5tej nebudes mat cas ani chut rozmyslat nad somarinami😅 Skor by som riesila tie uzkosti z udusenia,preco prave to? Aka je sanca ze sa zadusis? Pokial nemas nejaku chorobu pluc je statisticky viac pravdepodobne ze umries na nejaky srdcovocievny problem a bude to asi rychlejdi proces😅 Ako neviem,cele mi to pride absurdne

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ndrag
16. feb 2022

Ale no, pokial ta niekto nezastreli do hlavy, tak umieranie bude zrejme ten naj moment co za zivot zazijes, lebo tvoj mozog tesne pred smrtou vyluci latku, z ktorej budes "nafetovana", v siedmom nebi, zo sekund sa stanu hodiny a uvidis pred sebou ten ikonicky svetelny tunel na onen svet 🐙 .

roja01
16. feb 2022

Kazdy strach je prostriedkom vedomia, aby mohlo cloveka ovladat. Skus mu to nedovolit. Da sa to iba tak, ze vzdy ako nahle pridu myslienky vyvolavajuce strach, uzkost atp. zacni vyvolavat hociake pozitivne myslienky. Najskorej to pojde tazko, casom cim dalej, tym lahsie. To je technicky navod, ktory je velmi ucinny aj ked vyzera divne.