Mám sťažené dýchanie

saimon653
23. mar 2023

Prosím poradte mi lebo tu už nedávam, mám sťažené dýchanie a pocit ako keby ma niekto dusil už dlhšiu dobu. Niekedy cítim aj takú celotelovu slabosť, chvenie, točenie v hlave a niekedy aj kŕče do svalov, najmä v končatinách . Pochodil som všelijakych možných lekárov, okrem pľúcneho ale na internom v nemocnici mi robili rtg hrudníka, no k pľúcnemu sa aj tak chystám budúci týždeň. A tiež na kardiológii som ešte nebol no EKG mi robili už asi 4krat a všetko okej. Na alergologii som tiež ešte nebol. K ortopédovi sa chystám tiež budúci týždeň, pretože už som pri jednom bol no nejavil záujem. Viete mi pomôcť prosím čo to môže byť, trvá to stále a je to na zbláznenie.

miriamik77
23. mar 2023

tak tu ti asi s tvojim problemom neporadia. chapem, ze cakat je to najhorsie, ale ine ti asi nezostava, tu odbornika nenajdes, aj ked sa tak mnohe tvaria🙂 vsetko dobre ti prajem, nech to nie je nic vazne hlavne.

zuzik307
23. mar 2023

@saimon653 precitaj si nieco o tetanii...

saimon653
autor
23. mar 2023

@zuzik307 áno keďže také stavy mám už dlhšie tak už tetaniu mám načítanu poriadne, u neurológa som bol, vyšetrenie som mal dobre a na EMG mám ísť 30.3. tak uvidíme, vraj sa takto zisťuje tetania. Ak by to bola tetania tak je to relatívne v poriadku, ja len aby to nebolo niečo vážne, lebo niekedy mám také stavy že ach

saimon653
autor
23. mar 2023

@miriamik77 ďakujem pekne, aj tebe všetko dobré, a áno čakať je to najhoršie.

saimon653
autor
23. mar 2023

@zuzik307 a tetania nieje len atak pri ktorom sa mi zle dýcha? Lebo mne sa dlhodobo niekedy aj celý deň zle dýcha niesu to ataky. Môže to byt z tetanie?

kvetinka75
23. mar 2023

@saimon653 krčná chrbtica je v poriadku? Odporúčam dať si spraviť rtg snímok.

saimon653
autor
23. mar 2023

@kvetinka75 áno ako som písal vyššie, presne toto som si chcel spraviť, lenže bol som u ortopéda a pozrel na mňa len voľným okom a že všetko je v poriadku. Ja mu vravím že prosím? Som sa ho spýtal či by nebolo vhodne ísť na MR chrbtice. A on mi na to že sa tam nechodí ako po teple rožky. Takže asi tak nejak. Na 6.4 som objednaný k druhému ortopédovi.

saimon653
autor
23. mar 2023

@kvetinka75 a rtg snímok mi robili a všetko bolo okej

kvetinka75
23. mar 2023

@saimon653 aj rtg krčnej chrbtice? Mne toto hneď prvé navrhla dr. a zistila zaseknuté stavce. Po masážach to prestalo.

saimon653
autor
23. mar 2023

@kvetinka75 bol som na rtg chrbtice, neviem či tam je zahrnutá aj krčna, myslím že áno či nie? konkrétne na krčnej som nebol

marion30
23. mar 2023

@saimon653 môže byť tetánia

cukroska
23. mar 2023

@saimon653 na 99 %tetaniu. Dnes mi ju potvrdil neurológ.

saimon653
autor
24. mar 2023

@cukroska a aké si mala alebo máš príznaky, máš len ataky alebo ti je zle stále? Mne je celý deň zle furt.

cukroska
24. mar 2023

@saimon653 zistili mi iba včera.
V podstate na Neurológii kde som išla kvôli veľkým bolestiam hrudnej aj krčnej chrbtice. Často ma pichalo na pravej strane hrude,v boku do teraz často pod rebrami, Keď uz naozaj nepomáhali masáže, naprávanie chrbtice skúseným fyzioterapeutom proste nič. Bola som donútená to riešiť. Pridalo sa aj tŕpnutie nohy,.Moja chyba v ppodstate som to neriešila roky, možno tie prvé príznaky. Medzí prvé príznaky boli aj sú (už menej) neskutočné kŕče v nohách, také aké som nikdy dovtedy nemala. Hocikedy aj na návšteve, cestou na diaľnici v aute cestou na dovolenku, to som revala bolesťou, na wc ma chytajú do stehien po nocnej dodnes aj v noci .Aj pri občasnom cvičení. Neskôr naozaj hocikde v bokoch. Stačilo, že som sa zle otočila. Pripisovala som to skôr cievnym problémom ,kŕčovým želám,kdeže mám ich aj keď metličkové,hormonálnej nerovnováha a samozrejme práci v stoji,dvanástkam,dehydracii(Lebo celkovo som málo pila).Ale Magnerot beriem uz velmi dlho kvôli kŕčom, snažím sa dodržiavať pitný režim aspoň v robote, pretože máme horúčavu a veľa sa potim. Najhoršie vsetko je v lete. Aspoň pre mňa. Pretože mám návaly, potim sa,v noci nemôžem spávať. Myslela som, že aj únava, podráždenie,nervozita skôr súvisí menopazou. Nervózna som hlavne keď som už naozaj KO A proste musím aj na doraz. Preto som to nečakala vobec.

cukroska
24. mar 2023

@saimon653 práveže žiadne tetanicke záchvaty nemám, skôr dýchavičnosť som pripisovala zlej kondícii po zime aj celkovo kilam navyše..V noci lapám po vzduchu lebo mám návaly tepla, potenie. Na to sa budim často. Inak fungovala som normálne aj v práci aj doma. Akurát sa mi to všetko zbiera. Stres v práci, manuálna práca na dvanástky nočné, rodina domácnosť ,výlety jedno z druhým. A riešim to kávou, sladkosťami, aby som mala energiu aspoň ako tak. Nakoľko žiadne zázračné voľnopredajné doplnky u mňa sú bez efektu.

luccija
24. mar 2023

@cukroska neberies nič na menopauzy žiadne hormóny?asi by Ti pomohli.

cukroska
24. mar 2023

@luccija nie. Brala som nepomáhali. Asi od januára takmer do teraz návaly prestali. A teraz cca 2 týždne zase. A neviem prísť nato čím to je...

saimon653
autor
24. mar 2023

@cukroska jasne chápem, ja mám tiež krče ale dá sa to v pohode nie je to až tak zle skôr mám úplnú slabosť v tele jak keby som sa mal úplne zosypať plus ta dýchavičnosť, ta je celé dni nonstop, akurat niekedy trocha menšia a niekedy väčšia že mám pocit že sa ani nenadychnem, a hlavne v interiéri, keď vyjdem von na čerstvý vzduch tak je to relatívne v pohode, horšie je v interiéri

jankak055
24. mar 2023

Stitna zlaza sup na endokrinologiu alebo stres

saimon653
autor
24. mar 2023

@jankak055 na odberoch by neukázalo problem so štítnou zlazou? A prečo myslíš že by to mohlo byt toto? a stres nemám

asocial
24. mar 2023

@saimon653 vyzera to skor na psychiku... vlastna skusenost. Neurologia... Alebo prijat to.

saimon653
autor
24. mar 2023

@asocial tak môj vlastný tip je že by som to mohol mať z toho že mám deviacu nosoveho septa alebo to že spím tak všelijak no niekedy spím aj 10 hodín a niekedy tak 4 a pol - 5 hodín. Neviem no, možno tá tetania.

nikaeli
24. mar 2023

@saimon653 tetánia je riadna potvora 🥴 a hlavne sa nijak nelieči (nakoľko máš všetky vyšetrenia v poriadku).. musíš nájsť (psychický) spúšťač svojich atakov a pracovať na jeho odstránení. Plus dopĺňať Mg.

cukroska
24. mar 2023

@saimon653 až teraz som si uvedomila koľko krát som lapala po dychu pri zaspávaní. Vždy som to pripisovala tomu, že chodím neskoro spať a muž keď ráno vstáva sa bojím aj dýchať, zakašlať, aby som ho nezobudila. Aj som mu to vravela. Rovnako aj v noci, idem sa zadusit chýba mi vzduch, keď sa zobudím na príšerne potenie ,horúčavosť. Hlavne okolo krku. To isté aj v práci. Stále lapam pp vzduchu. Keďže pracujem v hale je tak príšerne teplo ako v saune, bez vzduchu. To jediné mi strpčuje život. S toho všetkého som nervózna. Ale snažím sa fungovať, zvládať všetko, no je to ťažké posledné týždne .

iva4444
25. mar 2023

@saimon653 ahoj.podla mna to moze byt tetania,ale jasne ,ze viac ti povedia doktori..ja som sa isla "udusit..ako keby mi niekto sedel na hrudi,pocit nedostatocneho nadychnutia..a z toho,som mala este vacsi stres,ze sa zadusim.citila som aj mravcenie v hlave, trpnutie aj v rukach.ziadne nahle zachvaty,prichadzalo to pomaly s vyssou davkou stresu.
Ked si v pokoji tak vtedy je to najhorsie?mas stresove obdobie?

jankak055
25. mar 2023

@saimon653 stitna zlaza vie narobit kopu problemov. Zalezi ake odbery ti brali ci tam bolo v biochemii aj vysetrenie stitnej zlazy.

saimon653
autor
25. mar 2023

@jankak055 to popravde neviem či tam bolo, musím zistiť

saimon653
autor
25. mar 2023

@iva4444 áno presne taký pocit mám ja akokeby mi niekto sedel na hrudi alebo akokeby som mal zadymene pľúca alebo akokeby som sa topil, neviem ťažko popísať viac, a to prebieha počas celého dňa, s keď sa mi dýcha ešte horšie tak vtedy je aj väčšia slabosť a stres ale ta slabosť je aj tak stále prítomná, a áno v pokoji je to horšie, úplne najhoršie je to v pokoji a v interiéri

saimon653
autor
25. mar 2023

@iva4444 a stres nemám práveže

iva4444
25. mar 2023

@saimon653 podvedomý stres?nemusis byt priamo vystavený nejakému extra stresu,len stačí nad veľa vecami rozmýšľať naraz.ja to mam vtedy.