Mám stále ľadové ruky a stále mi je zima

sunny8
24. sep 2016

😩 cauute potrebovala by som sa poradit mozno mate podobne skusenosti mozno viete cim to je a ako to zlepsit... Mamina mi vzdy hovorila ked ti je zima pocvic si 😂 NEPOMAHA TO ! Ak ano tak len na chvilku ... Napr dnes mame doma 22,5° co nie je v podstate az taka zima a ja v mikine a pod dekou (podla mm je este skoro topit) vonku je prijemne druhym ludom v 👕 a ja bez mikiny nevyjdem ani na balkon... Vypijem teply caj a nic teply kupel nic .. No ako 🍦 zima vzdy a vsade ... Aj v lete su tridsiatky fajn vyjdem z vonku ako zo sauny a netrva ani par min co sa schladim a uz mi je zima ... Studena sprcha nehrozi alebo kupanie vonku ... Velmi ma to obtazuje v beznom zivote ze mi je stale chladno ... Moze to byt tym ze mi chyba zelezo ? Ruky mam stale studene aj v lete takisto aj spicku nosa a chodidla moze byt ze mi dobre neprekrvuje telo ? Neviem si s tym rady niekomu to moze byt smiesne ved to aj vidim napr v praci ako si z toho utahuju ale ono to je fakt pre mna doposial neriesitelne.. Doktor sa nad tym pousmial ved to je pocasim.. Jasne ... Dakujem za kazdu radu 🙂

alchemilkazltozelena
24. sep 2016

@sunny8 tak si dopln zelezo

sunny8
autor
24. sep 2016

@alchemilkazltozelena brala som jedneho casu ale aj po dobrati som ho vraj mala dost malo

alchemilkazltozelena
24. sep 2016

@sunny8 tak ber stale, podla mna to mozes mat z toho

dekys
24. sep 2016

Ahoj ja takisto mrznem aj keď je vonku 23-24 stupňov.dsj sa vyšetriť či tá dobre prekrvuje, ja som na tom bola,zevraj má prekrvuje dobre. Takže to už neriešim. Tak je mi zima a co 🙂

sunny8
autor
24. sep 2016

@dekys pokial nie je vonku minimalne 30 co mi je prijemne tak mam zimu cely rok :D musim sa dajak s tym naucit zit lebo fakt mi to dost vadi aj mm ked mu dam tie ladove ruky na brucho tak ma ide zabit 😂

dekys
24. sep 2016

@sunny8 veď chod na to vyšetrenie

sunny8
autor
24. sep 2016

@dekys to musim ist najprv k obvodnemu nech mi da vymenny listok ?

sunny8
autor
24. sep 2016

@dekys. A ako to vysetrenie vlastne prebieha

tenerifka
24. sep 2016

@sunny8 My sme mali rano v dome 25 stupñov a musela som si obliect sveter....
Ja mavam okrem ladovych ruk aj ladovy nos, manzel sa mi za to smeje....
Tu kde byvam, je velmi vlhky morsky vzduch, co je v lete fajn, ale akonahle pride december/januar a vonku je cez deñ len 19-20º a v dome 21º, to uz mrznem....
Pomaha len nejaky ten pohyb a mat poruke teple oblecenie.
Tiez som pravdepodobne chudokrvna, vzdy po krvnych vysledkoch mi nasadia zelezo a po 3 mesiacoch ho prestanem brat.
Najradsej by som sa odstahovala do ozajstnych tropov, ale nateraz nehrozi, tak len to zobrat ako fakt, su aj horsie veci v zivote

sunny8
autor
24. sep 2016

@tenerifka. Mam stale so sebou nieco teplejsie ked niekde idem no len napr v zime ked mam pol hodinku cakat na bus z prace domov tak uplne ze saliem od zimy som potom nachylnejsia na prechladnutie ... Okolo 20 stupnov citim chlad ale este jemny len ked upratujem tak v pohode v kratkom tricku ale uz ked sa usadim tak vtedy sa nahulam ako snehuliak:D aaa vd doma nikto nevidi

darina1952
24. sep 2016

@sunny8 ja mam som na tom rovnako - v zime spim v mikine, obcas hrubsie ponozky... mavam studene ruky. S mojou lekarkou sme to prebrali a uz vyse roka mi predpisuje lieky s obsahom vytazku ginko biloba. Tie pomahaju prekrvit organizmus. Su to Nootropil, Tebokan. Briem 1 rano a 1 na obed. Vecer nie pretoze sa po nich tazsie zaspava. Pomaha mi to. Dalej pomaha aj aktivny pohyb - akykolvek sport, beh, posilovna ci nejake cvicenie.

ewelyn3
24. sep 2016

Suvisi to s cievnym systemom...mas uzsie alebo zuzene cievy a telo sa ti nedostatocne prekrvuje..preto mas studene hlavne ruky, nohy a nos...to su casti tela do ktorym krv najdlhsie putuje a kedze ti tam dlho a pomaly ide, je ti zima. Viac sa hybat je riesenie, ginko biloba je aj vyzivovy doplnok, moja mama ho berie uz niekolko rokov v kuse. Mozno ti chyba aj to zelezo (ktore ale treba brat v spojeni s kyselinou listovou, lebo inak ho telo nevie sprackvat a bez uzitku ho vyluci)..a na prekrvenie ciev je dobry aj horcik = magnezium, ale na dlhodobe uzivanie magnezia sa najprv porad s doktorom. Ale dolezite je hlavne to cvicenie..lebo s tym mozu prist aj ine problemy..krcive zily, varixy, trombozy. Kazdy den si treba pocvicit, alebo poriadne zasexovat 😉, zapoj manzela nech ti pomoct prekrvit organizmus 😉 😉 😉. Je to dlhodobejsi proces, ale ak sa na tento system nastavis, po case sa to zacne zlepsovat. Ale musis vytrvat..hkavne s tym ale nieco rob, same sa to nezlepsi, drzim palce!!!

jasu90
24. sep 2016

pridávam sa do klubu, som na tom podobne. Mne je zima stále, pokiaľ nie je vonku nad 30. Vonku bolo nad 30 stupňov a ja som mala ľadové ruky, že kamaratka na mňa pozrela,či umieram a to je bežne, že mám ľadové ruky stále, už x ľudi sa nad tym zastavilo, radšej ruky nikomu nepodávam :D A zima mi je stále, pokiaľ fakt nie je nad 30.. ak niekto povie, ako je strašne horúco a sťažuje sa, mne je vtedy príjemne,.. ako stalo sa, že už aj mne bolo horúco, ale tao fakt bolo cez 35 stupňov vtedy...
Ale ja bývam častejšie chorá a mávam problémy so žaludkom, mám reflux, gastro ma poslal aj na alergo, či to nie je nejaka intolerancia. železo mám v pohode, ale pri krvných testoch som mala hraničné hodnoty sodíka a chloridu, zvyšený kreatinin a zvyšené trombocyty, môže to byť aj v tom, v tých trombocytoch?

lasina
24. sep 2016

Dievčatá ja som na to takisto.Ruky a nohy vždy ako ľad.Neznasam prechodné obdobia.Vtedy je to najhoršie.Stale mi je zima.Vsetci povyzliekani a ja ako cibuľa.Najlepsie je to cez leto,najhorsie je pre mňa jeseň a jar.V období keď sa nekuri ešte ale je okolo 19 stupnov vnutri nevytrcim ani nos z podperiny.A stačí že vonku zafúka a hneď sa babusim.

flower24
24. sep 2016

@sunny8: Ahoj. Ja mam dlhodobo rovnaky problem. Moze byt za tym cievny system ako pise ewelyn3 ale tiez stitna zlaza. Konkretne jej znizena funkcia. Jednym z prejavov je aj zimomravost a studena pokozka. Skus ist na vysetrenie k endokrinologovi. Ak by to bolo ono, je potrebne to liecit.